گرفتن وقت سفارت آلمان

کشور آلمان از جمله کشور های پیشرفته دنیاست که در زمینه صنعت ، اقتصاد، تجارت و اقتصاد در رده بهترین ها قرار میگیرد. مجموع این عوامل سبب شده تا بسیاری از افراد قصد مهاجرت به این کشور را پیدا کنند.افراد برای مهاجرت به آلمان باید نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند البته پیش از آن برای تعیین وقت سفارت آلمان باید اقدام کنند.

گرفتن وقت سفارت آلمان

 

در این مقاله در خصوص معنای تعیین وقت سفارت،نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان اطلاعاتی ارائه می کنیم و شما می توانید برای دریافت اطلباعات بیشتر با مؤسسه حقوقی رادیو وکالت در ارتباط باشید.

کشور آلمان یکی از کشورهای عضو شینگن محسوب می شود.بنابراین هر کس بخواهد وارد کشور آلمان (یا هر یک از کشور های عضو شینگن) شود باید ویزای شینگن آن کشور را دریافت کند.پیش از دریافت ویزا باید برای گرفتن وقت سفارت آلمان در ایران اقدام نماید.گرفتن وقت سفارت آلمان به این منظور است که فرد مهاجر برای بررسی مدارک ویزا و ثبت درخواست خود باید از سفارت آلمان وقت بگیرد.در واقع گرفتن وقت سفارت آلمان یکی از مراحل اخذ ویزاست.

برای گرفتن وقت سفارت آلمان و همچنین اخذ ویزای شینگن باید 3 مرحله را پشت سر گذاشت

  • تکمیل فرم درخواست تعیین وقت سفارت آلمان
  • پرداخت هزینه تعیین وقت
  • تاییدیه سفارت مبنی بر تعیین وقت

پس از گذراندن این 3 مرحله قرد باید در وقت تعیین شده کارهای لازم برای دریافت ویزا را انجام دهد.

مدارکی که برای گرفتن وقت سفارت آلمان لازم است  با توجه به هدف و نحوه سفر فرد متفاوت می باشد.اما به طور کلی مدارکی که لازم است شامل:

3قطعه عکس رنگی با زمینه سفید در ابعاد 4*6- شناسنامه-پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار- دعوت نامه یا مدرکی که بیانگر این باشد فرد در آلمان مشکل اقامتی ندارد(مانند برگه رزرو هتل)- کپی تمام صفحات پاسپورت- بیمه مسافرتی-بلیط پرواز- مدارکی که دال بر تمکن مالی فرد باشد.در صورت نقص مدارک کار فرد پیگیری نخواهد شد.

مجموع مدارک باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شده باشد.نکته ای که حائز اهمیت است این که وقت تعیین شده باطل نخواهد شد و هزینه آن برگشت نخواهد شد لذا در تعیین وقت بسیار دقت نمایید.

مواردی که در سفارت آلمان باید به آن توجه داشته باشید این است که با ظاهری آراسته در سفارت حاضر شوید- با افراد ناشناس مکالمه یا مبادله نداشته باشید- با پرسنل سفارت از مباحث سیاسی و غیر مرتبط صحبت نکنید- اصل صداقت را فراموش نکنید- مدارکتان رافقط تحویل مقامات سفارت دهید.

حضور شخص متقاضی مهاجرت به آلمان در سفارت ضروری است.گاهی برخی افراد سودجو با دریافت مبلغی ابراز می دارند که به ازای متقاضی در سفارت حاضر می شوند.فریب این افراد را نخورید. در سفارت از فرد مهاجر اثر انگشت گرفته می شود و در این انگشت نگاری هویت فرد کاملا محرز می گردد.علاوه بر آن در بعضی موارد با فرد متقاضی مصاحبه به عمل کمی آید که که اگر فرد دیگری در سفارت حاضر شود ممکن است نتواند به سؤالات پاسخ دهد. حضور کودکان زیر 12 سال در وقت سفارت آلمان الزامی نیست.

 

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره در خصوص گرفتن وقت سفارت آلمان با کارشناسان ما در مؤسسه حقوقی رادیو وکالت از طریق شماره 02188705123 تماس حاصل فرمایید.