کار در گرجستان

کار در گرجستان

گرجستان کشوری با حدود 7 میلیون نفر جمعیت می‌باشد. واحد پولی این کشور لاری و زبان مردم گرجی می‌باشد. طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی موسسات تحقیقاتی کشور گرجستان، بیش از 98 درصد مردم گرجستان باسواد می‌باشند از این رو کشور گرجستان در زمره کشورهای باسواد دنیا جای می‌گیرد. البته این موضوع ممکن است برای اشخاصی که قصد کار در گرجستان را دارند خوشایند نباشد چرا که اکثر مردم این کشور و خصوصا قشر جوان دارای تحصیلات دانشگاهی می‌باشند و این موضوع عرصه ورود به بازار کار در گرجستان را برای افراد خارجی به شدت رقابتی و سخت می‌کند. با توجه به این موضوع برتری یافتن کار در گرجستان با اشخاصی می‌باشد که از تخصص و یا مهارت شغلی و کاری مناسبی برخوردار می‌باشند. هدف مقاله پیش‌رو ارائه شمای کلی از وضعیت کار و کسب درآمد در کشور گرجستان برای علاقه‌مندان می‌باشد.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

نرخ بیکاری در کشور گرجستان

از آنجایی که گرجستان کشوری مقرون به صرفه و با هزینه‌های بسیار پایین می‌باشد، دور از ذهن نمی‌باشد که درآمد مردم در این کشو نسبتا پایین باشد. بر اساس آخرین آمارهای رسمی که منتشر شده است نرخ بیکاری در گرجستان حدود 12.5 درصد می‌باشد. متقاضیانی که قصد کار در گرجستان را دارند لازم است به این موضوع واقف باشند که غریب به اتفاق اکثر شرکت‌های خارجی و بومی که در این کشور فعالیت می‌نمایند اغلب به جذب نیروی کار با حقوق نسبتا پایین می‌کنند. دلیل این موضوع مدت زمان بازگشت سرمایه این دسته از شرکت‌ها می‌باشد که اغلب زمان‌بر است.

 

کار در گرجستان

 

شرط تسلط به زبان گرجی لازمه کار در گرجستان

اشخاصی که قصد کار در گرجستان را دارند بعد از موضوع داشتن تخصص و مهارت شغلی که از اهمیت بالایی جهت ورود به بازار کار این کشور برخوردار است، لازم است تا به موضوع تسلط به زبان گرجی نیز واقف باشند. مسلما اشخاصی که به زبان گرجی تسلط دارند به راحتی قادر خواهند بود تا به کار در گرجستان مشغول شوند و بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه دهند. مسلما این دسته از متقاضیان تنها با اکتفا به زبان انگلیسی در این کشور دچار مشکل خواهند شد. همچنین تسلط به زبان روسی نیز برای متقاضی کار در گرجستان یک مزیت به حساب می‌آید چرا که در زمینه ارتباط با مردم گرجستان دچار مشکلی نخواهند شد.

میانگین درآمد در گرجستان

موضوع مهم دیگری در زمینه کار در گرجستان درآمد و میزان حقوق دریافتی در این کشور می‌باشد. در نظر داشته باشید حداقل میزان حقوق و درآمد در گرجستان 400 لاری می‌باشد هر چند با توجه به نوع کار و تخصص شخص متقاضی حقوق ایشان افزایش می‌یابد.

به طور کلی اگر بخواهیم نگاهی به هزینه زندگی برای یک نفر در این کشور داشته باشیم، جهت امرار معاش و زندگی در پایتخت گرجستان یعنی شهر تفلیس به طور میانگین ماهیانه به 400 الی 500 لاری نیاز است.

استخدام نیرو در گرجستان

کارفرماها و شرکت‌هایی که در گرجستان فعالیت دارند و قصد جذب نیروی خارجی را دارند در ابتدا لازم است تا از طرف سفارت این کشور برای شخص متقاضی ویزای کار اخذ نمایند. پس از ورود شخص جویای کار به این کشور، کارفرما مستلزم است استخدام نیروی خود را به وزارت کار و دولت این کشور گزارش دهد.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد