کار در کانادا

کار در کانادا

بیشترین نیروی کار در کانادا در بخش خدمات مشغول هستند و سهم بخش تولید این کشور تنها 15% است. بیش از 55% مهاجران به کانادا را افراد بین 22 تا 44 سال تشکیل می‌دهند و طبیعی است که همه آنها به دنبال یافتن شغل و کار مناسب برای امرار معاش خود در این کشور باشند. همچنین لازم به ذکر است نرخ بیکاری در کانادا حدود 7% می‌باشد. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا شروط یافتن شغل مناسب در کانادا و همچنین راه‌های ورود به بازار کار در کانادا برای اشخاصی که جویای کار هستند را توضیح دهیم.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

شروط یافتن شغل مناسب در کانادا

اشخاصی که در جست و جوی یافتن شغل مناسبی در کانادا می‌باشند لازم است تا حتما به موارد ذیل توجه داشته باشند.

  • تسلط کامل به زبان انگلیسی
  • سابقه کاری در کانادا
  • قبولی در امتحانات ویژه رشته‌های پزشکی و مهندسی

اشخاص جویای کار می‌توانند با راه‌کارهایی ک در ادامه مطلب به آن‌ها می‌پردازیم به نحوی وارد بازار کار در کانادا شوند و ضمن کسب تجربه در هنگام کار از مزایای کار در کانادا بهره‌مند شوند.

1)کارهای فنی، خدماتی و هنری:

متقاضیان جویای کار در کانادا در قدم اول می‌توانند به کارهای فنی، هنری و خدماتی روی آورند. چرا که این گونه از مشاغل به سابقه خاصی نیاز ندارند و رود به بازار کار آن‌ها بسیار راحت‌تر از کارهای دفتری می‌باشد. زیرا کارهای دفتری به زبان و سابقه کافی نیازمند هستند از این رو ورود و پذیرش در آن‌ها سخت‌تر می‌باشد.

همچنین در کانادا فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسیاری وجود دارند که مهمولا نیاز به نیروی کار دارند و اشخاصی که در جست و جوی کار هستند می‌توانند از این طریق شانس یافتن کار برای خود را افزایش دهند.  

2)کارهای داوطلبانه:

در کانادا مشاغلی که عنوان داوطلبانه را با خود یدک می‌کشند بسیار زیاد است. شاید به نظر عجیب بیاید  اما حتی در یافتن شغل داوطلبانه در کانادا رقابت وجود دارد. زیرا مشاغل و کارهای داوطلبانه مزایای متعددی از جمله آشنایی کارفرما با شما، یادگیری زبان، یادگیری شغل، کسب سابقه کاردر کانادا و ارتباط با مردم را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

کار در کانادا

 

3)کار در مشاغل آزاد

بسیاری از اشخاصی که قصد کار در کانادا را دارند ممکن است مایل تمایل داشته باشند کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنند. این امکان برای این دست از اشخاص وجود دارد اما لازم است تا با مشورت با افراد متخصص، مراحل ثبت یک شرکت کوچک را بگذرانند تا از وام ها و حمایت های لازم بهره مند شوند.

4)امکان کار نیمه وقت و تمام وقت در طول مدت تحصیل در کانادا

دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه‌های کانادا مشغول می‌باشند، ۲۰ساعت در هفته اجازه کار به صورت قانونی و پاره وقت را دارا می‌باشند. همچنین امکان کار به صورت تمام وقت در فصل تابستان برای دانشجویان مهیا می‌باشد.

5)کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور

از جمله راه‌های کار در کانادا، اقدام به انجام این کار از طریق تحصیل در این کشور می‌باشد. دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه‌های کانادا مشغول می‌باشند این امکان را دارند تا پس از فارغ التحصیلی اقدام به جست و جو فرصت شغلی و در نهایت مشغول به کار در کانادا شوند. ایشان می‌توانند از طریق ارتباط با کارفرمایان کانادایی از ایشان تقاضای انتشار فرصت شغلی مورد نظر را کرده و به واسطه آن آگهی شغلی، توسط همان کارفرما استخدام شوند. بدین ترتیب دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا می‌توانند به صورت قانونی وارد بازار کار در کانادا شوند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
بهنام شیری
نیروی حرفه ای کافی شاپ
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام دوست عزیز فعالیتی در زمینه کار در کانادا ارائه نمی‌دهیم. تنها اخذ اقامت کانادا جزو خدمات مجموعه می‌باشد. با تشکر
حکیمه رحیمی
سلام من فوق دیپلم حسابداری ی دارم و میخوام واسه کار به کانادا مهاجرت کنم لطفا راهنمای کنید
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. در حال حاضر خدماتی در خصوص ویزای کار برای کشور کانادا توسط مجموعه ارائه نمی‌گردد. با تشکر از درج نظرتان