کار در ژاپن برای ایرانیان


اقتصاد ژاپن به کدام سمت می رود؟


آیا امکان کار در ژاپن برای ایرانیان فراهم است؟


طرق اخذ ویزای کار در ژاپن برای ایرانیان چیست؟


شرایط اخذ ویزای کار در ژاپن برای ایرانیان چیست؟


خدمات هلدینگ حقوقی رادیو وکالت چیست؟

 

کار در ژاپن برای ایرانیان


طرق مهاجرت به ژاپن هر ساله از سوی اداره ی مهاجرت ژاپن اعلام می شود. لذا متقاضیان می بایست با آگاهی از شرایط قانونی و دارا بودن نیازمندی ها، اقدام به درخواست مهاجرت به ژاپن کنند. مشاورین حاضر در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، با داشتن تخصص در امور حقوقی و آگاهی از رویه های اداری کشور ژاپن، آماده ی ارائه ی انواع خدمات حقوقی به متقاضیان هستند. در صورت نیاز، با ما تماس حاصل فرمایید.
یکی از طرق مهاجرت به ژاپن، اخذ ویزای کاری آن کشور است که در این گفتار به چگونگی اخذ ویزای کار در ژاپن برای ایرانیان می پردازیم. پیش از این، اندکی راجع به کشور ژاپن و اقتصاد آن پرداخته می شود تا متقاضیان بتوانند با در نظر گرفتن جمیع شرایط، دست به انتخابی مطلوب و پر بازده بزنند.
محمع الجزایر ژاپن
مجمع ‌الجزایر ژاپن با داشتن 387000 کیلومتر مربع وسعت، در اقیانوس آرام واقع شده است. جمعیت این کشور حدود 130 میلیون نفر تخمین زده می شود که طرفداران مذاهب مختلف در این کشور پراکنده شده اند. از میان جمعیت ژاپن، بیش از 100 هزار نفر آنان مسلمانان هستند.
اقتصاد ژاپن چگونه است؟
همانطور که گفته شد، آگاهی از وضعیت اقتصادی کشور مقصد، لازمه ی اقدام در خصوص کسب ویزای کاری است. چراکه در صورت اخذ این ویزا و فراهم آمدن فرصت اشتغال در ژاپن، زندگی شخص به شدت تحت تأثیر وضعیت اشتغال قرار خواهد گرفت. مشاورین اقتصادی حاضر در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت می توانند به مشاوره تخصصی در خصوص کار در ژاپن برای ایرانیان بپردازند.
بدین ترتیب باید گفت که ژاپن سومین قدرت اقتصادی دنیا پس از آمریکا و چین محسوب می شود. آمریکا و چین، بزرگترین شرکای تجاری ژاپن هستند. با آنکه برخورداری این کشور از منابع و ذخایر طبیعی با محدودیت رو به رو است، لیکن در بخش صنعت و فناوری ‌های پیشرفته، اقدام به سرمایه گذاری های کلان کرده و نتیجه ی آن این است که امروزه تجهیزات حمل و نقل، اتومبیل، ماشین آلات الکتریکی، صنایع الکترونیک و صنایع شیمیایی، صادرات عمده ی آن محسوب می شوند. به همین دلیل است که امروزه ژاپن به عنوان چهارمین کشور صادر کننده در دنیا شناخته می شود.
روابط اقتصادی ایران با ژاپن نیز قابل توجه متقاضیان ایرانی کار در ژاپن است. باید گفت که ایران همواره از سرمایه‌گذاری ژاپن در صنایع ایران به ویژه در صنعت نفت و گاز استقبال کرده است. چندی پیش، به نقل از خبرگزاری دنیای اقتصاد، مدیرعامل پالایشگاه تبریز از امضای تفاهم ‌نامه شرکت پالایش و پخش فرآورده‏های نفتی خود با شرکت نیپون اویل ژاپن برای مطالعه ی طرح ادغام فرآیندی پالایشگاه و پتروشیمی تبریز خبر داد که این امر مثبِت ادعای پیشین است.

کار در ژاپن برای ایرانیان


چگونه می توان به ژاپن مهاجرت کرد؟
مهاجرت به کشور ژاپن مستلزم اخذ اقامت یا ویزای این کشور است. به طور کلی مهاجرت اصولاً منجر به کسب تابعیت نمی شود و ابتدائاً باید اقامت آن کشور را اخذ نمود. البته پس از اخذ اقامت، امکان اینکه فرد مهاجر به تبعه ی کشور ژاپن دربیاید نیز ممکن و مستلزم رعایت ضوابط و دارا بودن شرایط لازم است. معمولاً این امر، پس از گذشتن مدتی اقامت در کشور ژاپن امکان پذیر می شود. برای آگاهی از نحوه ی اخذ تابعیت ژاپن، با متخصصین و مشاورین هلدینگ حقوقی رادیو وکالت در ارتباط باشید.
در خصوص اخذ ویزای اقامت ژاپن، باید گفت که مسیر های اصلی مهاجرت به ژاپن عبارت است از:
1 ) مهاجرت به ژاپن برای کار
2 ) مهاجرت به ژاپن برای تحصیل
3 ) مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج
اکنون در ادامه به بررسی اخذ ویزای ژاپن از طریق کار در ژاپن می پردازیم. برخی از راه های شایع برای کسب ویزای کار در ژاپن برای ایرانیان عبارت است از:
1- ویزا ی کار ۹۰ روزه؛
شخص متقاضی می تواند طی۹۰ روز، بدون ویزای کار در ژاپن فعالیت داشته باشد. این روش برای کسانی مناسب است که هنوز پیشنهاد شغلی در ژاپن ندارند و به دنبال یافتن کار در این کشور هستند. بدین ترتیب این فرجه ی زمانی برای افراد جویای کار در ژاپن یک فرصت محسوب می شود.
2- ازدواج با یک تبعه‌ی ژاپنی؛
ازدواج با اتباع کشور مقصد، معمولاً منجر به اخذ ویزای مخصوص به آن خواهد شد. علاوه بر این، چنانچه یک فرد ایرانی با یک فرد تبعه ی ژاپن ازدواج نماید، می تواند در صورت داشتن سایر شرایط، ویزای کار ژاپن را اخذ کند. بدین ترتیب از این مسیر، هم می توان مستقلاً اقامت ژاپن را کسب نمود و هم موفق به اخذ ویزای کار در ژاپن شد.
3- داشتن پیشنهاد از کارفرمای ژاپنی
در خصوص کار در ژاپن برای ایرانیان، باید افزود که داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایان ژاپنی، می تواند به نحوی مطمئن تر و قطعی تر منجر به کسب اقامت ژاپن شود. ژاپن نیز از آن دسته از پیمانکاران و کارگران خارجی که از سوی کارفرمایان ژاپنی پیشنهاد داشته اند، حمایت می کند و این امر دارای منافع اقتصادی برای این کشور نیز است. چراکه منجر به تقویت بنیه ی اقتصادی می شود. این ویزا حسب کار مورد نظر، از یک تا سه سال معتبر و البته قابل تمدید است.
کار در ژاپن برای ایرانیان – کدام دسته از افراد در اولویت هستند؟
افراد مذکور در ذیل، برای کار در ژاپن در اولویت اداره ی مهاجرت هستند:
الف ) دارندگان مدرک دانشگاهی مرتبط با کار در ژاپن
ب ) کسانی که حداقل ۱۰ سال تجربه ی حرفه ای در مشاغل مهندسی دارند
پ ) کسانی که حداقل 3 سال تجربه ی کاری حرفه ای در خدمات بین المللی دارند
ت ) سرمایه گذاران خارجی با داشتن حداقل 5 میلیون ین دارایی برای سرمایه گذاری در ژاپن
کار در ژاپن برای ایرانیان - وضعیت درآمد و هزینه‌ها در ژاپن چگونه است؟
مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، نه تنها از بُعد مسائل حقوقی، بلکه از جنبه ی مسائل اقتصادی و وضعیت اشتغال در ژاپن نیز به مشاوره می پردازند. در صورت نیاز، با متخصصین و وکلای این هلدینگ در ارتباط باشید.
هزینه های زندگی در ژاپن، با آنکه نسبت به هزینه های مشابه در ایران اندکی بیشتر است، لیکن به نسبت درآمد شاغلان، منطقی و معقول است. هزینه ی اجاره ی آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر های ژاپن، به صورت متوسط از 800 الی 900 دلار در ماه در نوسان است. این مبلغ در خارج از شهر و یا حومه ی آن، به حدود 500 دلار در ماه نیز کاهش می یابد. گفتنی است قیمت هر لیتر بنزین در این کشور، حدود 1.5 دلار است.
متوسط درآمد شاغلان ژاپن، به ازای هر ساعت، 5 الی 8 دلار برآورد می شود. البته طبیعی است که این امر بستگی به نوع شغل فرد و میزان حرفه ی وی دارد. از این لحاظ، ژاپن در مرتبه ی سیزدهم در دنیا قرار دارد. قابل توجه است که این مبلغ به ازای هر ساعت کار در ایران، حدود 1.5 الی 2 دلار است.

کار در ژاپن برای ایرانیان


سایر طرق مهاجرت به ژاپن
همانطور که گفته شد، تحصیل در ژاپن و ازدواج با یک تبعه ی ژاپنی نیز می تواند منجر به اخذ اقامت این کشور شود. برای مثال در صورت اقدام از طریق ازدواج با یک تبعه ی ژاپنی، ارائه ی مدارک زیر به اداره ی مهاجرت ژاپن ضروری است:
- ) مدارکی دال بر عدم داشتن همسر (شناسنامه)؛
- ) تأییدیه های پزشکی که متناسب با قوانین کشور ژاپن کسب شده است؛
- ) مدارکی دال بر کفایت توانایی مالی برای اداره ی زندگی در ژاپن؛
و ...


کار در ژاپن برای ایرانیان – خدمات هلدینگ رادیو وکالت


چگونگی اخذ ویزای کار در ژاپن برای ایرانیان، مستلزم بررسی قوانین و مقررات مربوط و نیز آشنایی با رویه های اداری موجود است. علی رغم پیش بینی اکثر مسائل حقوقی و اداری در قوانین و مقررات مکتوب، کماکان برخی موارد خارج از قوانین و به صورت رویه های عملی اعمال می شوند. این امر به دلیل جدید بودن برخی مسائل در نظام های حقوقی هر کشور است که قابل پیش بینی نبوده و لاجرم می بایست از طرق دیگری، به سامان دهی آن پرداخت. لذا برای آگاهی از این اسناد و برخی رویه های نا نوشته، می بایست با مراجعه به متخصصین این امور، با کم و کیف آن ها آشنا شد.
هلدینگ رادیو وکالت متشکل است از حقوقدانان و وکلای رسمی دادگستری که هر یک در دپارتمان های مخصوص، مشغول به مشاوره حقوقی هستند. متقاضیان مهاجرت کاری به کشور ژاپن، می توانند از مشاوره های حضوری و تلفنی این هلدینگ استفاده نمایند. بررسی وضعیت اشتغال و پیشنهاد های کاری کارفرمایان ژاپنی، از دیگر خدمات این هلدینگ است. برای آگاهی از نحوه ی اقدام، پیش شرط های لازم و چگونگی تمدید ویزای کار در ژاپن با ما در ارتباط باشید.