کار در چین

کار در چین

موقعیت مناسب کشور چین در تولید و مدیریت بهره‌وری زنجیره تأمین باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های معروف دنیا از شرایط بسیار مناسبی که این کشور در زمینه کار فراهم نموده است، استفاده کنند. همچنین هزینه مقرون به صرفه تولید محصولات در این کشور منجر به کاهش هزینه‌های ساخت و تولید آن‌ها و در نتیجه افزایش سودهی رای کارفرما می‌شود. این عوامل سبب شده است تا مونتاژ و تولید قطعات بسیاری از کارخانجات و شرکت‌های بزرگ دنیا در چین انجام بگیرد.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

در مطلب پیش‌رو به موضوع کار در چین می‌پردازیم و مطالبی چون قوانین کار در این کشور، پرداخت مالیات در چین و روش‌های اخذ ویزای کار در چین را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهیم.

قوانین کار در چین

متقاضیانی که قصد کار در چین را دارند لازم است به این نکته توجه داشته باشند در این کشور الزامات قانونی خاصی برای مدیریت اوضاع کارگران وجود ندارد. نیروی کار در چین بدون هیچ قانون و نظارت خاصی به فعالیت مشغول است و این عامل باعث افزایش سرعت تولید در این کشور شده است. از جمله دیگر نکاتی که در خصوص قوانین کار در چین باید به آن توجه نمود عبارت است از:

کودکان به راحتی به عنوان نیروی کار و بدون هیچ قانون خاصی جذب بازار کار می‌شوند و این عمل هیچ گونه تضادی با قانون کار در چین ندارد. نکته بارز دیگر در بحث قوانین کار در چین آن اسن که کارگران معمولا از حق بیمه برخوردار نمی‌باشند و بعضا حقوق ایشان به صورت سالیانه پرداخت می‌شود تا قادر به ترک محل کار خود تا قبل از پایان سال را نداشته باشند.

مالیات در چین

از سال ۱۹۸۵ کشور چین در جهت تقویت بازار رقابت خود با سایر کشورهای اروپایی و خصوصا آمریکا در زمینه صادرات، اعمال مالیات دو برابری روی کالاهای صادراتی را ممنوع کرد. نتیجه این امر آن بود که کالاهای صادراتی از چین با صفر درصد مالیات وارد عرصه تجارت می‌شدند. عدم وجود مالیات روی کالاهای صادراتی هزینه تولید آن‌ها را کاهش می‌دهد و قدرت رقابت‌ را برای عرصه کالاهای صادراتی افزایش می‌دهد.

 

کار در چین

 

مدت زمان ویزای کار در چین

اشخاصی که تمایل به کار در چین دارند در وهله اول نیاز به دریافت ویزای کار این کشور دارند. در چین ویزاهای کوتاه کسب وکار به صورت یک ماهه، سه ماهه و شش ماههمی‌باشد و از طرفی ویزاهای کاری در این کشور برای مدت دوازده ماهه صادر می‌شود.

شرایط اخذ ویزای کار در چین

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد متقاضیانی که تمایل به کار در چین دارند در ابتدای امر نیاز به اخذ ویزای کار معتبر از این کشور دارند. شرط لازم جهت دریافت ویزای کار در چین در قدم اول آن است که سازمانی که برای استخدام و اخذ ویزای کار اقدام می‌کنید معتبر باشد. از طرفی کارفرمای چینی مستلزم ارائه گواهی معتبری مبنی بر اینکه کارجو شرایط مورد نیاز برای کار در چین را دارد، ارائه کند.

مشاغل متداول در چین و محدودیت سنی برای اشخاص خارجی

از جمله متداول‌ترین فرصت‌های شغلی موجود در کشور چین برای اشخاض خارجی که جهت کار به این کشور مهاجرت می‌کنند، آموزش و تدریس زبان، خصوصا زبان انگلیسی می‌باشد. متقاضی کار در چین در این حرفه لازم است تا حداقل دارای مدرک کارشناسی رشته انگلیسی بوده  دو سال سابقه کار مرتبط با آن رشته را داشته باشد. محدودیت سنی برای اشخاصی که مایا به کار در چین دارند برای  خانم ها بین 24-55 سال و برای آقایان بین 24-65 سال است.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد