کار در فنلاند

کار در فنلاند

کشور فنلاند در شمال قاره اروپا و از جمله کشورهای اسکاندیناوی می‌باشد و معیت این کشور در حدود ۵٫۵ میلیون نفر است. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی می‌باشد و این شهر یکی از برترین شهرهای دنیا از منظر کیفیت زندگی می‌باشد. واحد پول این کشور مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یورو است. اشخاصی که قصد مهاجرت به فنلاند و کار در این کشور را دارند می‌توانند اطلاعات جامع و کاملی را در مقاله پیش‌رو کسب نمایند.

فنلاند کشوری با بیشترین میزان صادرات

اقتصاد فنلاند بر صنعت صادرات این کشور استوار است و این کشور از جمله صادر کنندگان مطرح اتحادیه اروپا می‌باشد به طوریکه 60 درصد تجارت کشور فنلاند به تجارت این کشور با اتحادیه اروپا اختصاص می‌یابد. میانگین تولید ناخالص داخلی در این کشور بر اساس آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته در حدود ۱۸۵٫۹ میلیارد دلار می‌باشد. صادرات کشور فنلاند شامل ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی و الکترونیکی، آهن‌آلات، مواد شیمیایی، الوار چوب، کاغذ و خمیر کاغذ می‌باشد. از جمله کشورهای گه در حال حاضر به تجارت با فنلاند مشغول می‌باشند، می‌توان به آلمان، روسیه، ایالت متحده آمریکا، سوئد، انگلستان، هلند و چین اشاره کرد. واردات کشور فنلاند نیز شامل نفت خام و فرآورده‌های نفتی، مواد غذایی،  مواد شیمیایی، آهن و فولاد، ماشین‌آلات می‌باشد.

اخذ ویزای کاری کشور فنلاند

اشخاصی که قصد کار در فنلاند را دارند در ابتدا مستلزم به کسب ویزای کاری این کشور می‌باشند. روش‌های اخذ ویزای کاری فنلاند مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. اشخاصی که قصد کار در فنلاند را دارند می‌توانند با استفاده از روش‌هایی که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌نماییم.

 

کار در فنلاند

 

کار در فنلاند از طریق اخذ دعوت‌نامه کاری

از جمله راه‌های دریافت ویزای کاری و کار در فنلاند به واسطه آن، اخذ دعوت‌نامه از طرف یک کارفرمای فنلاندی می‌باشد. شرایط دریافت دعوت‌نامه از جانب کارفرمای در فنلاند بدین صورت است که کارفرمای موردنظر برای یافتن نیروی مورد نظر خود موظف است که به مدت سه ماه فرصت شغلی مورد نظر خود را تبلیغ کند. در این مدت اگر شهروند فنلاندی به عنوان متقاضی موردنظر پیدا شد و شرایط لازم جهت استخدام را دارا بود، کارفرمای فنلاندی موظف به استخدام ایشان می‌باشد. در غیر این صورت و در صورت عدم یافتن شخصی در این کشور، کارفرما مستلزم تبلیغ آگهی استخدام به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا می‌باشد. اگر در این مرحله شخصی در اتحادیه اروپا خواستار فرصت شغلی انتشار شده بود، کارفرما ملزم به استخدام این شخص خواهد بود. در غیر اینصورت اگر فردی در اتحادیه اروپا برای فرصت شغلی منتشر شده یافت نشد، کارفرما می‌تواند اقدام به ارسال دعوت‌نامه کاری به شما نماید. در این صورت لازم است پس از کسب دعوت‌نامه کاری به این کشور سفر کرده و نسبت به دریافت ویزای کاری و انجام فرایند آن، اقدام نمایید. پس از انجام تمام مراحل فوق، متقاضی قادر به کار در فنلاند می‌باشد.

کار در فنلاند از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور

از جمله راه‌های اخذ ویزای کار در فنلاند، پس از فارغ‌ التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. این امکان برای دانشجویانی که به تحصیل در فنلاند مشغول می‌باشند وجود دارد تا پس از فارغ التحصیلی اقدام به اخذ فرصت شغلی متناسب با رشته خود نمایند. ایشان می‌توانند از طریق ارتباط با کارفرمایان کشور فنلاند از ایشان تقاضای انتشار فرصت شغلی مورد نظر را کرده و به واسطه آن آگهی شغلی، توسط همان کارفرما استخدام شوند. بدین شکل دانشجویان موفق به کسب ویزای کار فنلاند و در نهایت کار در فنلاند می‌شوند.

کار در فنلاند از طریق اخد ویزای جست و جوی کاری

روش‌ دیگر اخذ ویزای کار در فنلاند، اقدام از طریق دریافت ویزای جست و جوی کاری می‌باشد. ویزای جست و جوی کار در فنلاند این اجازه را به متقاضی می‌دهد تا به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته و فرصت کافی به منظور یافتن شغل مورد نظر خود را داشته باشند. در صورتیکه شخص متقاضی موفق به یافتن شغل در فنلاند شود، این کشور به ایشان ویزای کار و اجازه کار در فنلاند را می دهد.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد