کار در بلژیک

کار در بلژیک

از جمله اولین کشورهایی که انقلاب صنعتی در آن رخ داد کشور بلژیک می‌باشد. این کشور در غرب قاره اروپا قرار گرفته و پایتخت آن شهر بروکسل است. کشورهای هلند، آلمان، لوکزامبورگ و بلژیک از جمله همسایگان کشور بلژیک می‌باشند. مردم در کشور بلژیک عموما به سه زبان فرانسونی، آلمانی و هلندی صحبت می‌کنند و این سه زبان به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است بیشترین صادرات این کشور ماشین آلات صنعتی و آهن آلات می‌باشد. جمعیت این کشور در حدود 10 میلیون نفر است. در ادامه مطلب قصد داریم تا اشخاصی که تمایل به یافتن شغل و کار در بلژیک را دارند با انواع روش‌های اخذ ویزای کار این کشور آشنا نماییم.

اخذ ویزای کاری کشور بلژیک

اشخاصی که قصد کار در بلژیک را دارند در ابتدا مستلزم به کسب ویزای کاری این کشور می‌باشند. روش‌های اخذ ویزای کاری بلژیک مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. اشخاصی که قصد کار در بلژیک را دارند می‌توانند با استفاده از یکی از روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، ویزای کار بلژیک را کسب کنند و پس از آن به طور قانونی در این کشور مشغول شوند و پس از مدت زمانی حتی به اقامت بلژیک دست یابند.

کار در بلژیک پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور

از جمله راه‌های اخذ ویزای کار در بلژیک، پس از فارغ‌ التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. اشخاصی که به تحصیل در بلژیک مشغول می‌باشند وجود دارد تا پس از فارغ التحصیلی اقدام به اخذ فرصت شغلی متناسب با رشته خود نمایند. ایشان می‌توانند از طریق ارتباط با کارفرمایان در کشور بلژیک از ایشان تقاضای انتشار فرصت شغلی مورد نظر خود را کرده و به واسطه آن آگهی شغلی، توسط همان کارفرما استخدام شوند. بدین شکل دانشجویان موفق به تغییر ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری می‌شوند.

کار در بلژیک هنگام تحصیل در دانشگاه

دولت بلژیک شرایطی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است که به واسطه آن در مقطع کارشناسی اجازه 10 ساعت کار در هفته و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اجازه 20 ساعت کار در هفته به ایشان داده می‌شود تا بدین ترتیب بتوانند بخش بزرگی از مخارج و هزینه‌های خود را تامین کنند.

کار در بلژیک از طریق اخد ویزای جست و جوی کاری

یکی از روش‌های اخذ ویزای کار در بلژیک، اقدام از طریق دریافت ویزای جست و جوی کاری می‌باشد. ویزای جست و جوی کار در بلژیک این اجازه را به متقاضی می‌دهد تا به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته و فرصت کافی به منظور یافتن شغل مورد نظر خود را داشته باشند. در صورتیکه شخص متقاضی موفق به یافتن شغل در بلژیک شود، این کشور به ایشان ویزای کار بلژیک را اعطا می‌کند.

 

کار در بلژیک

 

کار در بلژیک از طریق اخذ دعوت‌نامه کاری

دریافت ویزای کاری و کار در بلژیک به واسطه آن، اخذ دعوت‌نامه از طرف یک کارفرمای بلژیکی می‌باشد. مراحل دریافت دعوت‌نامه از جانب کارفرما در بلژیک بدین صورت است که کارفرمای موردنظر برای یافتن نیروی مورد نظر خود موظف است که به مدت سه ماه فرصت شغلی مورد نظر خود را تبلیغ کند. در این مدت اگر شهروندی در بلژیک به عنوان متقاضی شغل موردنظر پیدا شد و شرایط لازم جهت استخدام را دارا بود، کارفرمای بلژیکی موظف به استخدام ایشان می‌باشد. در غیر این صورت و در صورت عدم یافتن شخصی در این کشور، کارفرما مستلزم تبلیغ آگهی استخدام به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا می‌باشد. اگر در این مرحله شخصی در اتحادیه اروپا خواستار فرصت شغلی انتشار شده بود، کارفرما ملزم به استخدام این شخص پس از بررسی وضعیت و شرایط ایشان می‌باشد. در غیر اینصورت اگر فردی در اتحادیه اروپا برای فرصت شغلی منتشر شده یافت نشد، کارفرما می‌تواند اقدام به ارسال دعوت‌نامه کاری به شخصی خارجی نماید. در این صورت لازم است پس از کسب دعوت‌نامه کاری به این کشور سفر کرده و نسبت به دریافت ویزای کاری و انجام فرایند آن، اقدام نمایید.

مدارک لازم به منظور اخذ ویزای کار کشور بلژیک

  • تکمیل تمامی فرم های مربوط به ویزای جستجوی کار
  • دو قطعه عکس
  • اخذ ویزا بیمه نامه ای شش ماهه تا سقف سی هزار یورو
  • تاییدیه سوء پیشینه
  • مدارک کلیه مقاطع تحصیلی به انضمام ریز نمرات آنها
  • تهیه رزومه ای معتبر از سوابق تحصیلی و کاری
  • اجاره نامه به مدت شش ماه
  • داشتن مدرک زبان آیلتس 5
  • نامه اشتغال به کار
فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد