کار در آمریکا

کار در آمریکا

کشوري با ظرفيت‌های آمريکا قطعا سهم بزرگي در بازرگاني واقتصاد بين المللي خواهد داشت به طوریکه در سال 2007 حجم کل مبادلات بازرگاني آمريکا با جهان برابر 3060 ميليارد دلار بوده است. از اين ميان 39 درصد سهم صادرات و 61 درصد سهم واردات این کشور بوده است. لازم به ذکر است کشور آمريکا از منظر صادرات در رتبه سوم و از نظر واردات رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده است. وضعیت اقتصادی آمریکا و همچنین شاخصهاي اقتصادي این کشور مانند توليد ناخالص داخلي، با 13800 ميليارد دلار در سال 2007 ، 25 درصد توليد ناخالص جهاني را به خود اختصاص داده است. از آنجایی که این کشور صنعتی و پیشرفته بازار بزرگی در زمینه کار را در اختیار دارد از این رو متقاضی کار در آمریکا نیز بیشمار می‌باشد. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا انواع کارهایی که در این کشور وجود دارد و هر شخص با توجه به مهارت و استعداد خویش به آن‌ها ورود کند را خدمت علاقه‌مندان ارائه دهیم.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

انواع بازارهای کار در آمریکا برای کارجویان:  

1)کار در آمریکا برای متخصصان توافق تجارت آزاد

افرادی که به عنوان محققان برنامه های بین دولتی، مسئولین پروژه های اجرایی وزارت دفاع و مشاغلی از این دست هستند می‌توانند با دریافت ویزای ار متخصصان حرفه‌ای را کسب کرده و در تخصص‌های ویژه خود به کار در آمریکا مشغول شوند. لازم به ذکر است افراد متقاضی کار از این طریق مستلزم تحصیلات کارشناسی ارشد می‌باشند.

2)کار در آمریکا در بخش کشاورزی

دولت آمریکا در فصول خاص و به صورت کار موقت در بخش کشاورزی نیرو می‌پذیرد. لازم به ذکر است متقاضیان کار در آمریکا در بخش کشاورزی معمولا از کشورها و ملیت‌های خاص و توسط دولت آمریکا انتخاب می‌شوند.

3)کار در آمریکا برای هنرجویان و دانشجویان

آن دسته از هنرجویان و دانشجویان که به تحصیل در مراکز آموزشی و دانشگاهی در این کشور مشغول هستند می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی در مراکزی که دانشجو جذب می‌کنند به کار در آمریکا مشغول شوند.

 

کار در آمریکا

 

4)کار در شعبات و یا زیر مجموعه‌های شرکتهای مادر

متقاضیان کار در آمریکا می‌توانند در شعبه، زیرمجموعه یا واحد اصلی شرکت مادر در سطح مدیریتی، یا در رده ای که نیازمند دانشی خاص است، مشغول به کار شوند.در این روش متقاضیان لازم است تا در طی سه سال کاری گذشته خود، به طور پیوسته یک سال را در همان شغل در کشور مبدا کار کرده باشند.

5)کار در آمریکا برای متقاضیان با توانایی‌ها خاص و یا موفقیت‌های ویژه

برای افرادی با توانایی‌های ویژه در زمینه علوم، هنر، تحصیلات، تجارت، ورزش یا موفقیت‌های درخشان در زمینه سینما و تلویزیون، که در محافل ملی یا بین المللی به عنوان خبره تحسین شده باشند، کار در آمریکا وجود دارد.

6)کار در آمریکا برای اعضای تیم‌های ورزشی یا گروه‌های هنری

آن دسته از افرادی که به دنبال کار در آمریکا هستند اگر در رشته ورزشی و یا گروه هنری خاص تجربه‌ای در سطح بین‌المللی هستند می‌توانند برای کار در این کشور درخواست بدهند و در همان زمینه به فعالیت خود ادامه دهند. 

7)کار دانشجویی در آمریکا

کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۷ قوانینی تصویب کرد که به واسطه آن دانشجویان پس از فارغ التحصیلی میتوانند ۲۴ ماه با دریافت حقوق و مزیت‌های شغلی کار کنند. به واسطه این قانون دانشجویان در زمان تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا زندگی کنند. در این قوانین دانشجویان در آمریکا میتوانند در طی تحصیل یا پس از فارغ التحصیلی در رشته تخصصی خودشان به کارآموزی بپردازند. این دسته از اشخاص با کارآموزی در آمریکا می‌تانند درآمد کسب کند و همچنین مالیات پرداخت کنند. پرداخت مالیات به دولت فدرال آمریکا امتیاز مثبتی برای فرایند اخذ اقامت آمریکا محسوب می‌شود.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد