کاریابی در کانادا

کاریابی در کانادا

موضوع جست و جو و یافتن کار همیشه از چالش‌های مهاجران و یا اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، بوده است. چرا که اجازه و یا تمدید اقامت بسیاری از مهاجران به موضوع یافتن شغل متناسب با تحصیلات و سوابق کاری ایشان مرتبط است. از این رو از جمله موضوعات مهم در بحث کار در کانادا، این موضوع است که شخص متقاضی چگونه و از چه راهی بتواند شغلی متناسب با شرایط خود را پیدا کند. بنابراین روش‌های رسیدن و یافتن کار بسیار مهم بوده و اهمیت قابل توجهی دارد. در مطلب پیش‌رو تلاش می‌شود راه و روش‌های کاریابی در کانادا به صورت جامع و کامل بیان شود.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

1)مراجعه به موسسات کاریابی در کانادا

در این روش افرادی که جویای کار در کور کانادا هستند با مراجعه به این موسسات اقدام به ثبت نام و ارائه رزومه خویش می‌کنند. سپس این موسسات به تحلیل و بررسی رزومه کارجو پرداخته و با توجه به وضعیت و سطح دانش زبان، تحصیلات و سوابق کاری برای ایشان یک برنامه تنظیم می‌کنند. به عنوان مثال ممکن است از شما بخواهند در دوره تخصصی خاصی شرکت کنید و یا سطح زبان خود را افزایش دهید. چرا که این موسسات به شرایط مورد نظر شرکت‌هایی که اقدام به جذب نیرو می‌نمایند آشناتر بوده و می‌دانند لازمه ورود به بازار کار کانادا چگونه می‌باشد.

2)شرکت در دوره‌های کارآموزی(Co-op)

اشخاصی که به دنبال کاریابی در کانادا می‌باشند می‌توانند در دوره‌هایی که شبیه به دوره کارآموزی می‌باشد و معمولا بین 3 الی 4 ماه به طول می‌انجامد شرکت نمایند. از جمله مزیت‌هایی که شرکت در این دوره‌ها دارد عبارتند از: آشنایی با فرهنگ کانادایی، آشنایی با شرایط کار در کانادا و همچنین افزایش سطح زبان انگلیسی. البته لازم به ذکر است در این مدت زمان به کارآموز حقوقی پرداخت نمی‌شود اما سابقه‌ای که برای فرد متقاضی ثبت می‌شود بسیار با ارزش می‌باشد.

همچنین از جمله مهم‌ترین مزایایشرکت در دوره‌های کارآموزی در کانادا این است که در بعضی شرکتها احتمال اینکه بعد از اتمام دوره کارآموزی شخص متقاضی را به صورت رسمی جذب نمایند در حدود 70 درصد می‌باشد.

 

کاریابی در کانادا

 

3)مراجعه به سایت‌ها کاریابی در کانادا

مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی در کانادا راه دیگری برای کارجویان جهت یافتن کار و شغل مناسب در این کشور می‌باشد. در این روش افراد جویای کار لازم است تا در ابتدا به این دسته از سایت‌ها که مورد تایید وزارت کار کانادا می‌باشند رجوع کرده و اقدام به ثبت نام نمایند. پس از ثبت نام لازم است تا ایشان نسبت به ارسال رزومه خود اقدام کرده و منتظر دریافت تاییدیه از کارشناس سایت بمانند. پس از کسب تاییدیه کار شخص متقاضی به مصاحبه حضوری دعوت می‌شود و در صورت قبولی در آن مرحله به استخدام شرکت مورد نظر در می‌آیند.

4)شرکت در جلساتی که موسسات برگزار می‌کنند

متقاضیانی که قصد کاریابی در کانادا دارند می‌توانند حضور در این جلساتی که توسط موسسات معتبر و شناخته شده به صورت هفتگی و یا ماهیانه برگزار می‌شود، شانس خود را جهت یافتن شغل مناسب افزایش دهند. در واقع شرکت در اینگونه جلسات شانس آشنایی شما با مدیران شرکت‌های مختف را افزایش می‌دهد از این رو بهتر است تا قبل از حضور در این جلسات رزومه خود رو آماده کرده و بعد از اتمام جلسه رزومه‌تان را به بهانه‌های مختلف به حضاران ارائه داده و شرایط خودتان را برای ایشان تشریح کنید و از ایشان درخواست کنیدرزومه شما را مطالعه کنند و نظرشان را بدهند. در این روش کاریابی در کانادا به واقع شما توانسته‌اید مدیر یک شرکت را از نزدیک ببینید و رزومه را مستقیم به ایشان بدهید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد