کاریابی در چین

کاریابی در چین

یکی از راه‌های مهاجرت به یک کشور، مهاجرت از طریق کار و اخذ ویزای کاری آن کشور می‌باشد. اما در کنار بحث کار کردن در یک کشور، موضوع یافتن شغل مناسب نیز حائز اهمیت می‌باشد. در طول چند سال گذشته پیشرفت‌های بیشماری در زمینه کاریابی صورت گرفته است و موسسات و سایت‌های بین‌المللی و معتبری در این زمینه شکل گرفته و فعالیت می‌کنند. خدماتی که موسسات و سایت‌های کاریابی ارائه می‌دهند کمک قابل توجهی به رشد اقتصاد کشور مربوطه نیز می‌‌نمایند. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا به مقوله کاریابی در چین بپردازیم و اطلاعات جامعی را به مخاطبان ارائه دهیم.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

متقاضیانی که قصد کار در چین را دارند می‌توانند با در نظر گرفتن یکی از روش‌های ذیل نسبت به یافتن شغل مناسب اقدام نمایند:

  • کاریابی در چین از طریق مراجعه به وب‌سایت‌های کاریابی در چین
  • کاریابی در چین از طریق ورود به حوزه آموزش در این کشور
  • کاریابی در چین از طریق کارآموزی
  • جست و جوی کار از طریق موسسات و آژانس‌های کاریابی در چین

وب‌سایت‌های کاریابی

جست و جوی شغل و مهارت مورد نظر از طریق مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی، از جمله روش‌های یافتن شغل مناسبدر چین می‌باشد. بدین منظور متقاضیان جست و جوی کار در این کشور می‌توانند با مراجعه و ثبت نام در وب سایت‌هایی که در زمینه کاریابی در چین فعالیت می‌کنند، رزومه و سوابق کاری خود را ارسال نمایند و پس از تاییدیه آن‌ها از جانب این دسته از وب سایت‌ها منتظر پیدا شدن فرصت شغلی مناسب باشند. پس از بررسی سوابق شخص متقاضی، سایت‌های کاریابی در چین بر اساس اطلاعات پایگاه کاریابی مرکزی در این کشور در صورت امکان شغل مناسب برای متقاضی را پیدا کرده و به ایشان اطلاع می‌دهدند.

لازم به ذکر است اشخاصی که قصد ارائه رزومه به این دسته از وب‌سایت‌ها را دارند بهتر است دو نسخه از رزومه به زبان انگلیسی و به زبان چینی آماده کنند.

 

کاریابی در چین

 

کاریابی در چین از طریق ورود به حوزه آموزش در این کشور

اشخاصی که به کاریابی در چین مشغول می‌باشند در صورتی که دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی و تحصیلات مرتبط با این رشته باشند می‌توانند با مراجعه به آژانس‌ها و موسساتی که طرف قرداد با مدارس و مراکز آموزشی و حتی دانشگاه‌ها هستند به عنوان مقام معلمی در این کشور درخواست کار دهند. در این روش شخص متقاضی با ارائه رزومه خود به موسسات ذی‌ربط از ایشان وقت مصاحبه دریافت می‌کنند و در صورت قبولی در مصاحبه می‌توانند به کار در این کشور مشغول شوند.

کاریابی در چین از طریق کارآموزی

از جمله روش‌هایی که می‌توان به کاریابی در چین پرداخت و در نهایت وارد بازار کار در این کشور شوند کارآموزی در چین است. اشخاصی به منظور تحصیل در چین به این کشور مهاجرت می‌کنند قادر هستند تا به عنوان کارآموز برای یک شرکت خارجی یا موسسه دولتی کار نمایند. کارآموزی در چین اغلب بدون حقوق دریافتی است، اما مزیتی که این روش دارد آن است که از این طریق شخص متقاضی می‌تواند پیشنهادات شغلی مناسبی را از آن شرکت یا مؤسسه‌ای که در آن به کارآموزی می‌پردازد، کسب کند.

جست و جوی کار از طریق موسسات و آژانس‌های کاریابی در چین

هدفمندترین گزینه به منظور پیدا کردن شغل مناسب در این کشور، اقدام از طریق مراجعه به آژانس‌ها و موسسات کاریابی در چین می‌باشد. هدف موسسات کاریابی در چین یافتن شغل متناسب با درخواست فرد متقاضی بدون استفاده از واسطه و پس از آن یافتن نیروی مجرب و متخصص متناسب با آن شغل و مهارت و در نهایت پیوند این دو مورد(شخص متخصص به شغل متناسب) به یکدیگر می‌باشد. درصد موفقیت اشخاصی که به موسسات کاریابی در چین رجوع می‌کنند بسیار بالا بوده و از اطمینان به مراتب بیشتری برخوردار است.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد