کاریابی در سوئد

کاریابی در سوئد

متقاضیانی که قصد کار در سوئد را دارند می‌توانند از طریق اخذ ویزای کار این کشور به سوئد مهاجرت کرده و به طور قانونی در آن کشور زندگی و کار کنند. جدا از موضوع کار در این کشور که در مقاله‌ای جداگانه به آن اشاره کرده‌ایم، یافتن شغل مناسب نیز از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد. با توجه به پیشرفت‌هایی که در طول چند سال گذشته در زمینه کاریابی خصوصا در اتحادیه اروپا صورت گرفته است، امکان یافتن کار برای اشخاص خارجی در اتحادیه اروپا و به ویژه کشور سوئد به مراتب آسان‌تر انجام می‌پذیرد. اشخاصی که در جست و جوی کار در کشور سوئد می‌باشند می‌توانند از طریق مراجعه به روزنامه‌ها، سایت‌ها و همچنین آژانس‌ها و موسسات کاریابی در سوئد و ارسال رزومه سوابق کاری خود به شغل مناسبی در این کشور دست یابند. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا موضوع کاریابی در سوئد پیرامون موارد اشاره شده را مورد بررسی قرار دهیم.

جست و جوی کار از طریق موسسات و آژانس‌های کاریابی در سوئد

بهترین و هدفمندترین گزینه به منظور پیدا کردن شغل مورد نظر در کشور سوئد اقدام از طریق مراجعه به آژانس‌ها و موسسات کاریابی در سوئد می‌باشد. هدف موسسات کاریابی در سوئد در قدم اول یافتن شغل بدون استفاده از واسطه است و در قدم دوم نیز پیدا کردن نیروی مجرب و متخصص متناسب با آن شغل و مهارت و در نهایت پیوند این دو مورد(شخص متخصص به شغل یافت شده) به یکدیگر می‌باشد. اشخاصی که به موسسات کاریابی در سوئد رجوع می‌کنند از درصد موفقیت بسیار بالاتری نسبت به سایر روش‌هایی که در ادامه مطلب به آن‌ها می‌پردازیم برخوردار می‌شوند. شخص متقاضی در این روش در کوتاه‌ترین زمان ممکن کار مناسب خود را از طریق این گونه موسسات می‌یابد.

جست و جوی کار از طریق سایت‌های تخصصی کاریابی در سوئد

از جمله راه‌های دیگر کاریابی در سوئد جست و جوی شغل و مهارت مورد نظر از طریق مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی در این کشور می‌باشد. بدین منظور متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت‌هایی که در زمینه کاریابی در سوئد فعالیت می‌کنند و مورد تایید دولت این کشور می‌باشند، ثبت نام کرده و رزومه و سوابق شغلی خود را از این طریق ارسال نمایند. پس از بررسی سوابق شخص متقاضی، سایت‌های کاریابی در سوئد بر اساس اطلاعات پایگاه کاریابی مرکزی در این کشور در صورت امکان شغل مناسب برای متقاضی را پیدا می‌کنند. البته باید توجه داشت فرایند کاریابی در سوئد به واسطه این روش طولانی‌تر از روش قبل می‌باشد و از درصد موفقیت متوسطی برخوردار می‌باشد. لازم به ذکر است مشاغلی که به متقاضیان در این روش ارائه می‌شود معمولا دارای شرط تسلط به زبان سوئدی می‌باشند.

 

کاریابی در سوئد

 

جست و جوی کار از طریق روزنامه‌ها

متقاضیان کاریابی در سوئد علاوه بر استفاده از موسسات و سایت‌های تخصصی کاریابی جهت پیدا کردن شغل مناسب در این کشور، می‌توانند از طریق مراجعه به مجلات و روزنامه‌هایی که در این سوئد منتشر می‌شوند و به طور تخصصی در حوزه کاریابی فعالیت می‌کنند شانس یافتن شغل مورد نظر برای خود را افزایش دهند. البته لازم به ذکر است موفقیت در استفاده از این روش در مقایسه با دو روشی که پیشتر به آن‌ها اشاره شد، از درصد موفقیت کم‌تری برخوردار می‌باشد.

موسسات کاریابی بین المللی

آخرین روش کاریابی در سوئد از طریق مراجعه به موسسات و سایت‌های بین‌المللی کاریابی در اتحادیه اروپا می‌باشد. متقاضیان کاریابی در سوئد می‌توانند شغل مورد نظر خود را از طریق مراجعه به آژانس‌ها و سایت‌های کاریابی بین‌المللی که به منظور تبادل اطلاعات در رابطه با فرصت‌های شغلی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ایجاد شده‌اند، بیابیند. هدف از ایجاد این دسته از موسسات  دسترسی آسان افراد در هر کدام از کشورهای اروپا و همچنین کشورهای خارجی به پایگاه داده‌های فرصت‌های شغلی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و از جمله سوئد جهت جستجوی کار می‌باشد .در این روش شرط اصلی ورود به شغل یافت شده تسلط کامل به زبان انگلیسی می‌باشد.

شرایط یافتن شغل توسط موسسات کاریابی در سوئد

متقاضیانی که قصد کار در سوئد را دارند همانطور که اشاره شد می‌توانند از طریق مراجعه به موسسات و یا آژانس‌های کاریابی در سوئد شغل مورد نظر خود را بیابند. متقاضیان لازم است تا به این موضوع آگاه باشند این موسسات در صورتی که موفق به یافتن شغلی مناسب برای شخص متقاضی شوند، آن شخص موظف است درصدی از حقوقی را که کسب می‌کند به مدت 6 الی 12 ماه به آن موسسه بپردازد. البته این درصد کاملا به شغل و موسسه کاریابی بستگی دارد و ممکن است متغییر باشد.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
محمد حسین
من برای کارگری ساده میخاستم ببینم سوئد میپذیرد یا باید حتما تخصص داشته باشی
پاسخ توسط کارشناس(3)
با سلام- مجموعه رادیو وکالت در زمینه سوئد خدماتی ارائه نمی کند. باتشکر
مهدی
سلام مهدی هستم 32 ساله.روانشناس هستم در زمینه مشاوره و اختلالات روانی کار کردم و جویای کار در کشورهای دیگر هستم.راهنمایی بفرمایید. ممنون
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و وقت بخیر گروه حقوقی رادیو وکالت در حال حاضر اقدام به کاریابی در کشورهای اروپایی و کانادا نمی‌کند. با تشکر
حسن عسگری
با سلام آیا موسسه شما در یافتن شغل در سوید خدمات ارائه مینماید؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام در حال حاضر برای سوئد خدماتی نداریم.
سلیمان
با سلام اینجانب ارای گواهی نامه پایه یکم و گواه نامه ویژه لودر و مسلط با کار ماشین آلات راه سازی و در حال حاظر در اتوبوس رانی مشهد مشغول به کار می باشم،خیلی علاقه به کار در کشور سوئد را دارم، لطفا راهنمایی کنید.با سپاس فراوان.
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام در حال حاضر خدماتی در خصوص کشور سوئد ارائه نمی شود، می توانیم به شما کشورهای دیگری را پیشنهاد کنیم. لطفا با ما در تماس باشید. باتشکر