کاریابی در روسیه

کاریابی در روسیه

مهاجرت از طریق کار و اخذ ویزای کار  از جمله راه‌های مهاجرت به روسیه می‌باشد. متقاضیانی که قصد کار در روسیه را دارند می‌توانند از طریق مراجعه به موسسات و آژانس‌های کاریابی در روسیه به شغل مورد نظر خود دست یابند. با توجه به پیشرفت‌هایی که در زمینه کاریابی در این کشور صورت گرفته است دسترسی راحت‌تری برای متقاضیان جست و جوی شغل در این کشور فراهم شده است. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا موضوع کاریابی در روسیه را از زوایای گوناگون مورد بررسی قرار دهیم.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

تسلط به زبان روسی

لازمه هر شخصی که قصد کار در روسیه را دارد در وهله اول تسلط به زبان روسی است خصوصا اگر شخص متقاضی قصد کار در خارج از مسکو را دارند. معمولا در روسیه تنها بعضی از شرکت‌های معتبر و سازمان‌های بین‌المللی قادر به صحبت به زبان انگلیسی می‌باشند و اکثر مردم این کشور تنها به زبان روسی تسلط دارند. با این این اوصاف شرط اولیه کاریابی در روسیه تسلط به زبان روسی می‌باشد.

درخواست کار در روسیه

افرادی که به کاریابی در روسیه مشغول می‌باشند لازم است تا برای یافتن شغل مورد نظر خود به هر کارفرما و شرکت رزومه و یک نامه ضمیمه نمایند. لازم است این نامه کاملا به زبان رسمی و به زبان روسی نوشته شده باشد و به برنامه‌های موجود و آینده فرد متقاضی اشاره شده باشد و شامل اطلاعاتی درباره مهارت‌های زبانی شغلی ایشان باشد. البته تعدادی از شرکت‌های بین‌المللی درخواست‌های اشخاص جویای کار در  روسیه را به صورت آنلاین می‌پذیرند.، اکثر شرکت‌های روسی از شما درخواست ارسال رزومه و یک نامه ضمیمه دارند. در روسیه این نامه اهمیت بالایی دارد.

 

کاریابی در روسیه

 

آژانس‌های کاریابی بین المللی

مراجعه به موسسات کاریابی بین‌المللی از جمله راه‌های جست و جوی کار در روسیه می‌باشد. هدف از ایجاد این دسته از موسسات بین‌المللی دسترسی آسان افراد به پایگاه داده‌های فرصت‌های شغلی موجود در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و خصوصا کشور روسیه می‌باشد. در این روش متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آژانس‌های کاریابی بین المللی درخواست یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی و سوابق کاری خود را بدهند. مدت زمان یافتن شغل در این روش با توجه به شغل درخواستی ممکن است گاها طولانی شود.

کاریابی در روسیه از طریق مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی در این کشور

مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی از جمله روش‌های دیگر کاریابی در روسیه می‌باشد که به واسطه آن اشخاص می‌توانند شغل و مهارت مورد نظر خود را با رجوع به این دسته از سایت‌های تخصصی بیابند. متقاضیان در این روش لازم است تا با مراجعه و ثبت نام در سایت‌هایی که در زمینه کاریابی در روسیه فعالیت می‌کنند، رزومه و سوابق شغلی خود را ارسال نمایند و پس از تایید آن‌ها منتظر یافتن فرصت شغلی مناسب باشند. شایان ذکر است یافتن فرصت شغلی از طریق این روش ممکن است حداقل 1 الی 3 ماه به طول انجامد.

کاریابی در روسیه با مراجعه به موسسات و آژانس‌های کاریابی

موفقیت ‌آمیزترین شیوه جست و جوی شغل در روسیه، از طریق مراجعه به آژانس‌ها و موسسات کاریابی در روسیه می‌باشد. هدف موسسات کاریابی در روسیه یافتن شغل متناسب با درخواست فرد متقاضی بدون استفاده از واسطه و از طرف دیگر پیوند دادن شخص متقاضی به آن فرصت شغلی می‌باشد. در واقع این موسسات به مانند پلی بین شخص و شغل قرار می‌گیرند. متقاضیان کاریابی در روسیه باید به این موضوع دقت داشته باشند که شرط تایید شدن توسط کارفرما در این روش تسلط کافی به زبان روسی می‌باشد.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد