کاریابی در ایتالیا

کاریابی در ایتالیا

یافتن کار در ایتالیا مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. اشخاصی که به دنبال کار در این کشور هستند می‌توانند از طریق روش‌های مشابه کاریابی در سایر کشورهای اروپایی، به هدف خود در این راستا دست یابند. همانطور که اشاره شد متقاضیان از چندین روش می‌توانند شغل مناسب با سابقه کاری و تحصیلی خود را بیابند. از جمله روش‌های کاریابی در ایتالیا از طریق جست و جو در روزنامه‌های کاریابی در این کشور، از طریق جست و جو در وب سایت‌های کاریابی و در نهایت به واسطه مراجعه به آژانس‌ها و موسسات کاریابی در این کشور می‌باشد. در این مقاله قصد داریم تا تک‌ تک روش‌های کاریابی در ایتالیا که به آن‌ها اشاره شد را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهیم.

کاریابی در ایتالیا به واسطه مراجعه به موسسات و آژانس‌های کاریابی

یکی از راه‌های مورد اطمینان و ثمر بخش جهت یافتن شغل دلخواه، مراجعه به موسسات وآژانس‌های کاریابی در ایتالیا می‌باشد. این دسته از موسسات در قدم اول رزومه شخص متقاضی را دریافت کرده و نام ایشان را سامانه خود ثبت می‌نمایند. در قدم دوم شغلی متناسب با رزومه شخص مورد نظر می‌یابند. در نهایت این موسسات مانند پل ارتباطی بین آن فرد و شغل درخواستی عمل کرده و آن دو را به یکدیگر پیوند می‌دهند. درصد موفقیت اشخاصی که از این طریق به جست و جوی کار در این کشور می‌پردازند معمولا از درصد موفقیت نسبتا بالایی برخوردار می‌باشند. ذکر یک نکته الزامی است و آن شرط پرداخت درصدی از حقوق توسط شخص جویای کار به آژانس کاریابی در این روش می‌باشد.

 

کاریابی در ایتالیا

 

جست و جوی کار از طریق روزنامه‌ها

از جمله راه‌های جست و جوی فرصت شغلی مناسب در ایتالیا مراجعه به روزنامه‌های کثیر الانتشار در زمینه تبلیغ آگهی‌های است که در زمینه کاریابی در ایتالیا به صورت تخصصی آگهی منتشر می‌کنند، می‌باشد. البته درصد موفقیت متقاضیان کاریابی در ایتالیا به واسطه این روش در مقایسه با دو روش کاریابی از طریق وب‌ سایت‌ها و موسسات کاریابی در ایتالیا کم‌تر بوده و همچنین مدت زمان یافتن فرصت شغلی مناسب با استفاده از این روش معمولا بیشتر حتی غیر قابل پیش‌بینی می‌باشد.

جست و جوی کار از طریق سایت‌های تخصصی کاریابی در ایتالیا

مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی راه دیگری جهت یافتن کار در ایتالیا می‌باشد. اشخاص متقاضی می‌توانند با مراجعه و ثبت نام در سایت‌هایی که در زمینه کاریابی در ایتالیا فعالیت می‌کنند رزومه و سوابق کاری خود را ارسال نمایند. پس از این مرحله رزومه شخص متقاضی مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته و در صورت تایید وارد مرحله کاریابی می‌شود. فرایند کاریابی در ایتالیا به واسطه این روش از روش کاریابی توسط روزنامه‌ها از درصد موفقیت بیشتری برخوردار می‌باشد اما نمی‌توان بازه زمانی مشخصی برای یافتن فرصت شغلی را مشخص نمود.

موسسات کاریابی بین المللی

در این روش متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آژانس‌های کاریابی بین المللی درخواست یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی و سوابق کاری خود را بدهند. شرط اصلی تایید توسط کارفرما در این روش تسلط کامل به زبان انگلیسی می‌باشد.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد