کاریابی در اوکراین

مطالبی که در این مقاله ارائه می شود برای آشنایی و کسب اطلاعات شما هم وطنان عزیز در خصوص کاریابی در اوکراین در سال 2016 است. بنابر این اگر تصمیم بر یافتن کار در اوکراین  را دارید و از موسسات کاریابی در اوکراین شناختی ندارید پیشنهاد ما بر این است که این مقاله را مطالعه کنید.در این مقاله سعی ما بر این بوده است که علاوه بر معرفی موسسات کاریابی در اوکراین که به طور کاملا قانونی به فعالیت مشغول هستند ، در خصوص معرفی سایر مشاغل مورد نیاز موسسات کاریابی اوکراین اشاره کنیم. همچنین شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص موسسات کاریابی در اوکراین می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید و یا با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری به موسسه رادیو وکالت مراجعه فرمایید.

کاریابی در اوکراین

 

قرارداد کار

اوکراین نیز مانند سایر کشورهای اروپایی سه نوع توافق کاری دارد

  • به صورت بلند مدت و نا محدود
  • به صورت بلند مدت و ثابت
  • به صورت توافق نامه خاص پروژه ای

در توافق کاری بلند مدت نا محدود مدت زمان اصولا قید می گردد و اکثرا با توافقی شفاهی بین طرفین شروع می شود و قراردا شغلی مذبوط به موافقت شغلی است.

در این دوره زمانی ، ثابت بودن کار و زمان این توافق شغلی را از سایر توافقات جدا می کند.

از جمله شرایط قانون کار در اوکراین، کارمند این امکان را دارد تا از شغلش انصراف دهد. در این جمله قراردادها باید نام، تاریخ، موقعیت کار که از جمله وظایف کارمندان است صورت گیرد. در قرارداد کاری باید وضایف کارمند قید شود، که این قرارداد توسط مدیر داخلیکارفرما، امضا شود.

کارفرما باید برای کارمندان دوره 90روزه کارآموزی بگذارد که اگر کارمند با موقعیت و شرایط کاری سازگار شد قرار کاری منعقد نگردد.

شرایط و قوانین کار

ساعت کاری مطابق قوانین کاری اوکراین برای کارمندان بیش از 40 ساعت می باشد.

اما این ساعت کاری برای افراد 16 تا 18 ساله 36 ساعت در هفته در نظر گرفته شده است.

نرخ اضافه کاری 2 برابر ساعت عادی می باشد که شخص کارفرما باید پرداخت کند.

شرایط مرخصی کارمندان

  • از حدود 24 تعطیلی رسمی که در اوکراین معین شده کارمند اجازه کار در 10 روز از این تعطیلات را دارد.
  • زنان باردار شاغل تا 70 روز پیش از زایمان اجازه مرخصی دارند.
  • به کارمندانی که فرزند زیر 3 سال دارند اگر تقاضا مرخصی کنند پذیرفته می شود.

دولت اوکراین وظیفه دارد حقوق کارمندانش را پرداخت کند که این پرداخت حقوق 1 یا 2 بار در ماه پرداخت می شود.

اگر چه در دولت اوکراین اعلام شده است که تبعیض علیه کارکنان زن و مرد وجود ندارد اما زمانی که یک کارمند زن پس از وضع حمل بخواهد بخواهد به کاربازگردد اولویت کارفرما با نیروی مرد می باشد.

ما در این مقاله مختصری در خصوص شرایط کاریابی در اوکراین برای شما عزیزان توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو پلاس تماس حاصل فرمایید.