کاریابی در انگلستان

انگلستان، سرزمینی کهن در شمال قاره‌ اروپا است. این کشور بخشی از حکمرانی بریتانیای کبیر به شمار می‌رود و جزایر کوچک و بزرگ بسیاری در آن جای گرفته‌اند. انگلستان نقش انکار ناپذیر و مهمی در معادلات جهانی ایفا می‌کند و به دلیل طبیعت چشم‌نواز و همچنین آثار تاریخی زیبا و ارزشمند، به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل شده است. جمعیت این کشور حدود ۵۵ میلیون نفر است و واحد پول این کشور پوند می‌باشد.

اشخاصی که قصد یافتن شغل مناسبی در کشور انگلستان را دارند می‌توانند با مراجعه به موسسات کاریابی در انگلستان، مراجعه حضوری به سفارت این کشور، مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی در انگلستان، به هدف خود دست یابند. در ادامه مقاله قصد داریم تا هر یک از روش‌های کاریابی در انگلستان که اشاره شد را مورد بررسی قرار دهیم.   

مراجعه به سایت‌های کاریابی تخصصی در انگلستان

مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی در انگلستان راه دیگری جهت یافتن کار و شغل مناسب در این کشور می‌باشد. در این روش افراد جویای کار لازم است تا در ابتدا به این دسته از سایت‌ها که مورد تایید وزارت کار انگلستان نیز می‌باشند رجوع کرده و پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات فردی منتظر یافته شدن شغل متناسب برای خود بمانند. پس از تایید رزومه ایشان توسط کارفرما شخص جویای کار به مصاحبه دعوت می‌شود و در صورت قبولی در این مرحله به صورت قانونی به کار در انگلستان مشغول شوند.

مراجعه موسسات کاریابی در انگلستان

آن دسته از اشخاصی که به تازگی وارد انگلستان شده‌اند و به جست و جوی کار در این کشور می‌پردازند، باید توجه داشته‌ باشند آژانس‌های کاریابی در انگلستان که اقدام به یافتن کار می‌نمایند، با مجوز دولت انگلستان راه اندازی شده و درصد یافتن کار در این روش بسیار بالا می‌باشد. لازم به ذکر است اکثر موسسات کاریابی در انگلستان جهت مشاغلی چون منشی و کارمند ساده، فروشنده، آشپز، مراقبت از کودکان و سالمندان، امکان معرفی اقدام به جذب نیرو می‌کنند اما برخی از این موسسات کاریابی در انگلستان نیز اقدام به پذیرش مدیران و مشاوران ارشد برای سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر می‌نمایند.

 

کاریابی در انگلستان

 

کاریابی از طریق بررسی روزنامه‌ها و نشریات

آگهی استخدام در نشریات و روزنامه‌های همه کشورها منتشر می‌شود. در کشور انگلستان نیز روزنامه‌های معتبری در حوزه کاریابی در انگلستان فعالیت کرده و اقدام به انتشار آگهی فرصت شغلی می‌نمایند. در این دسته از روزنامه‌ها قسمت‌هایی برای شغل و مهارت‌های تخصصی نیز در نظر گرفته شده است که به نیروی متخصص مانند  هنرجو، وکیل، مشاور امور مالی، مهندس و غیره نیاز دارد و اشخاص جویای کار می‌توانند از این طریق شغل مناسبی برای خود بیابند.

مراجعه به وب‌سایتهای شرکتها

معمولا شرکت ها و سازمان‌ها در وب سایت خود بخشی را به عنوان دعوت به همکاری و یا استخدام نیروی کار  طراحی می‌کنند و موقعیت‌های شغلی خود را در آن قسمت ارائه می‌کنند. اشخاص که به کاریابی در انگلستان مشغول هستند با در نظر گرفتن این موضوع به راحتی می‌توانند به وب‌سایت شرکت‌های مورد نظر خود مراجعه کرده و با ارسال رزومه خود، شانس یافتن فرصت شغلی مناسب برای خود را افزایش دهند.

کاریابی در انگلستان از طریق مراجعه به سفارت این کشور

راه دیگری جهت کاریابی در انگلستان از طریق مراجعه مستقیم به سفارت این کشور می‌باشد. متقاضی در این روش قادر است تا  از پیشنهادهای شغلی موجود در کشور انگلستان با خبر شود، البته در این روش تسلط کامل به زبان انگلیسی و قدرت مکالمه و شنیداری زبان انگلیسی از جمله ملزومات به منظور یافتن شغل مناسب می‌باشد.