کاریابی در اتریش

کاریابی در اتریش

یافتن کار در اتریش مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. اشخاصی که به دنبال کار در این کشور هستند می‌توانند از طریق روش‌های مشابه کاریابی در سایر کشورهای اروپایی، شغل مناسب با حرفه و تحصیل خود را بیابند. اشخاصی که جویای کار در اتریش می‌باشند، می‌توانند از طریق راه‌هایی که در ادامه مطلب به هریک از آن‌ها اشاره می‌نماییم، اقدام کرده و شغل مناسبی را در صورت وجود ظرفیت‌های کاری مناسب در این کشور بیابند. از جمله روش‌های کاریابی در اتریش می‌توان به :

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

  • کاریابی در اتریش از طریق جست و جو در روزنامه‌های کاریابی
  • کاریابی در اتریش از طریق جست و جو در وب سایت‌های کاریابی این کشور
  • کاریابی در اتریش از طریق مراجعه به آژانس‌ها و موسسات کاریابی
  • کاریابی در اتریش از طریق مراجعه به موسسات بین‌المللی

اشاره داشت. در مطلب پیش رو به بررسی هر یک از موارد اشاره شده می‌پردازیم.

1)کاریابی در اتریش به واسطه مراجعه به موسسات و آژانس‌های کاریابی

مراجعه به موسسات کاریابی در اتریش از جمله روش‌های متداول و در عین حال مورد اطمینان در این کشور است. در این روش لازم است تا متقاضی با مراجعه به یکی از موسسات و یا آژانس‌های کاریابی در اتریش و ثبت نام در آنجا، اقدام به تکمیل فرم درخواست شغل نمایند. کاری که این گونه از موسسات انجام می‌دهند در ابتدا دریافت و بررسی سوابق شغلی و تحصیلی فرد جویای کار و تایید صلاحیت ایشان است. پس از آن بر اساس ظرفیت‌های موجود کاری، موسسات کاریابی در اتریش اقدام به یافتن شغل مناسب برای متقاضی کار در اتریش می‌نمایند. این موسسات در واقع مانند پلی می‌باشند که فرد جویای کار را به شغل مورد نظرش پیوند می‌دهند.  پس از این مرحله متقاضی لازم است تا در مصاحبه توسط کارفرما تایید صلاحیت شود و در صورتی که این امر محقق شود شخص خارجی به شکل قانونی می‌تواند به کا در اتریش بپردازد. لازم به ذکر است از جمله شروط تایید توسط کارفرما در این روش، تسلط کافی به زبان اتریشی می‌باشد.

لازم به ذکر است درصد موفقیت اشخاصی که از این طریق به کاریابی در اتریش می‌پردازند بسیار بالا می‌باشد. چرا که این گونه از آژانس‌های کاریابی مورد تایید وزرات کار اتریش بوده و تحت نظر سیاست‌های آن فعالیت می‌کنند.

 

کاریابی در اتریش

 

2)جست و جوی کار از طریق روزنامه‌های کاریابی در اتریش

در این روش فردی که جویای کار در اتریش می‌باشد می‌تواند آگهی‌هایی را که در روزنامه‌های این کشور خصوصا روزنامه‌های کاریابی منتشر می‌شوند را مورد بررسی قرار داده و در صورت یافتن شغل مناسب با مهارت‌های خود درخواست خود را به آن کارفرما اعلام نمایند. پس از بررسی رزومه متقاضی کاریابی در اتریش توسط کارفرما، ایشان به مصاحبه حضوری دعوت شده و در صورت کسب صلاحیت‌های لازم موفق به کسب شغل مورد نظر می‌شوند. البته درصد موفقیت متقاضیان کاریابی در اتریش به واسطه این روش در مقایسه با روش کاریابی از طریق مراجعه به موسسات کاریابی در اتریش کم‌تر بوده و همچنین ممکن است گاها وقت‌گیر باشد.

3)جست و جوی کار از طریق سایت‌های تخصصی کاریابی در اتریش

مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی راه دیگری جهت یافتن کار و شغل مناسب در کشور اتریش می‌باشد. در این روش افراد جویای کار لازم است تا در ابتدا به این دسته از سایت‌ها که مورد تایید وزارت کار اتریش نیز می‌باشند رجوع کرده و پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات فردی منتظر یافته شدن شغل متناسب برای خود بمانند. این دسته از سایت‌ها با بررسی پایگاه اطلاعات کاریابی در اتریش اقدام به یافتن شغل مناسب برای فرد جویای کار می‌کنند. فرایند کاریابی در اتریش به واسطه این روش از روش کاریابی توسط روزنامه‌ها از درصد موفقیت بیشتری برخوردار می‌باشد اما نمی‌توان بازه زمانی مشخصی برای یافتن فرصت شغلی را مشخص نمود.

4)موسسات کاریابی بین المللی

آژانس‌های کاریابی بین المللی نیز در صورت تقاضای فرد جویای کار می‌توانند برای ایشان قدام به یافتن شغل مناسب کنند. البته این گونه از موسسات به صورت تخصصی در حوزه کاریابی در اتریش خدماتی ارائه نمی‌دهند و بیشتر به صورت کلی به کاریابی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌پردازند. اما همچنان این فرصت برای شخص جویای کار وجود دارد تا به واسطه مراجعه به موسسات کاریابی بین‌المللی شانس یافتن شغل مناسب در کشور اتریش را برای خود افزایش دهند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
الهه
فوق ليسانس زبان انگليسى هستم و خواهان كار در كشور اتريش ميباشم
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و عرض ادب متاسفانه خدماتی در زمینه کاریابی در خارج از ایران ارائه نمی‌دهیم. با تشکر
ولی الله منزه
شغل همه قسمت شیرینی پزی وارد هستم خودم شیرینی پزی داشتم. راهنما کنید برای کار دراتریش
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز کشور اتریش ویزا مار یه اسن صورت صادر نمیکند.