کاریابی در آمریکا

کاریابی در آمریکا

موضوع جست و جو و یافتن کار همیشه از چالش‌های مهاجران و یا اشخاصی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، بوده است. چرا که اجازه و یا تمدید اقامت آمریکا بسیاری از مهاجران، به موضوع یافتن شغل متناسب با تحصیلات و سوابق کاری ایشان مرتبط است. از این رو از جمله موضوعات مهم در بحث کار در آمریکا، این موضوع است که از چه طریقی بتوان شغل مناسبی در این کشور یافت. در مطلب پیش‌رو تلاش می‌شود راه و روش‌های کاریابی در آمریکا مانند مراجعه به شرکت‌های کاریابی، مراجعه به بازارچه کار، حضور در گردهمایی ایرانیان در آمریکا و مراجعه به سایت‌های کاریابی به صورت جامع و کامل بیان شود.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

مراجعه به شرکت‌های کاریابی در آمریکا

بسیاری از شرکت‌ها برای پیدا کردن نیروی مورد نظر خود از کاریاب‌ها استفاده می‌کنند. این کاریاب‌ها در قبال پیدا کردن فرد مورد نظر شرکت از شرکت مبلغی به عنوان حق الزمه دریافت می‌نمایند. این کاریاب‌ها به طور شخصی و یا به عنوان یک شرکت فعالیت می‌کنند. کاریاب‌هایی ک به صورت تخصصی کار می‌کنند را می‌توان از طریق سایت‌های مختلف یافت. همچنین شرکت‌های کاریابی هم معمولا وب سایت  دارند و از شخصی که به کاریابی در آمریکا مشغول است طریق مراجعه به آن می‌تواند رزومه خود را ارسال نموده و تا اگر شغل درخواستی را نیاز داشتند به شما اطلاع دهند.

همچنین شرکت‌های دگری نیز در زمینه کاریابی در آمریکا وجود دارند که در قبال اخذ مبلغی از کارجو، برای ایشان کار پیدا می‌کنند.

مراجعه به بازارچه کار در آمریکا

اشخاصی که به کاریابی در آمریکا مشغول هستند ممکن است در اطراف محله زندگیشان با آگهی بازارچه‌های کار رو به رو شوند. این بازارچه‌ها معمولا یا به طور مستقیم توسط شرکت‌های بزرگ مانند چورون و یا توسط شرکت بزرگی در محل زندگی شخص متقاضی برگزار می‌شوند.

در بازارچه‌های کاری معمولا شرکت‌های معتبر بسیاری در این دسته از بازارچه‌ها شرکت می‌کنند و شما می‌توانید از شغل‌های موجود آن‌ها مطلع شوید و از نزدیک با آن‌ها به تشریح شرایط خود و مهارتتان بپردازید. پس در چنین حالتی لازم است تا شما رزومه خود را به همراه داشته باشید و در صورت لزوم به آن دسته از شرکت‌های مورد نظر ارائه دهد.

 

کاریابی در آمریکا

 

حضور در گردهمایی‌های ایرانیان در آمریکا

صاحبان مشاغل و شرکت‌هایی که ایرانی تبار هستند مانند بسیاری دیگر از آمریکایی‌ها، گرده‌همایی‌هایی را به صورت دوره‌ای در این کشور برگزار می‌کنند و به ملاقات و آشنایی با دیگر حضاران می‌پردازند. در واقع این گردهمایی‌ها می‌تواند راه حلی برای آن دسته از متقاضیانی که به کاریابی در آمریکا مشغول هستند باشد به طوریکه آشنایی در این محافل می‌تواند سرآغاری برای همکاری شما با آن شخص و شرکت باشد.

وب سایت‌های تخصصی کاریابی در آمریکا

مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی در آمریکا راه دیگری برای کارجویان جهت یافتن کار و شغل مناسب در این کشور می‌باشد. در این روش افراد جویای کار لازم است تا در ابتدا به این دسته از سایت‌ها که مورد تایید وزارت کار آمریکا می‌باشند رجوع کرده و اقدام به ثبت نام نمایند. پس از ثبت نام لازم است تا ایشان نسبت به ارسال رزومه خود اقدام کرده و منتظر دریافت تاییدیه از کارشناس سایت بمانند. پس از کسب تاییدیه کار شخص متقاضی به مصاحبه حضوری دعوت می‌شود و در صورت قبولی در آن مرحله به استخدام شرکت مورد نظر در می‌آیند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد