پناهندگی کانادا با ویزای توریستی

پناهندگی کانادا با ویزای توریستی

کانادا از جمله کشورهای شناخته شده‌ای می‌باشد که به واسطه ارائه خدمات اجتماعی و رفاهی مناسب و همچنین ساختار اقتصادی و سیاسی مستحکم، همواره مورد توجه مهاجران بوده است. از آنجایی که در طول چند سال گذشته این کشور با سیل عظیمی از مهاجران و پناهجویانی که قصد اخذ اقامت کانادا را داشته‌اند رو به رو بوده است، این موضوع باعث شده تا در حال حاضر سیاست‌های جدیدی در راستای پذیرش مهاجران توسط دولت کانادا اتخاذ شود.

با توجه به این امر، شرایط به وجود آمده سبب شده است تا اخذ اقامت کانادا و پذیرش پناه‌جویان بیش از گذشته دشوار شود. یکی از روش‌هایی که اخیرا مورد توجه عده بسیاری به منظور مهاجرت به کانادا قرار گرفته است، پناهندگی کانادا با ویزای توریستی می‌باشد. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا بررسی موضوع پناهندگی کانادا با ویزای توریستی، امکان موفقیت و یا عدم موفقیت اشخاصی را که قصد اخذ اقامت این کشور را دارند، بررسی نماییم.

اخذ اقامت به واسطه پناهندگی کانادا با ویزای توریستی

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، تمدیدات جدیدی که از سوی اداره مهاجرت کانادا در نظر گرفته شده است، نشان از دشوارتر شدن شرایط مهاجرت و اخذ اقامت کانادا دارد. از طرفی دیگر به واسطه موقعیتی که کشور ایران در سطح جهانی دارد، سبب شده است تا ایرانیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند شرایط به مراتب سخت‌تری را متحمل شوند.

با توجه به مسائلی که پیش‌روی مهاجران ایرانی قرار دارد، ا اخذ اقامت به واسطه پناهندگی کانادا با ویزای توریستی است که از جمله ساده‌ترین روش‌ها می‌باشد. در این روش شخص متقاضی به عنوان توریستی که در گذشته سفرهای قابل توجهی به کشورهای اروپایی خصوصا حوزه شینگن داشته است، در خواست سفر توریستی خود به کانادا را به سفارت این کشور ارائه می‌نماید. پس مشخص شدن وقت سفارت کانادا (در کشور ترکیه و یا دوبی) و پس از انگشت نگاری ویزای توریستی کانادا برای ایشان پس از گذشت مدت زمان مشخصی صادر می‌شود.

پس سفر به کانادا و و ورود به خاک این کشور، متقاضیان درخواست پناهندگی کانادا با ویزای توریستی را به جریان انداخته و با امید به این امر که پس از گذشت مدت زمانی از حضور در این کشور به اقامت دائم کانادا دست می‌یابند، به زندگی می‌پردازند. نکته که در راستای امر پناهندگی کانادا با ویزای توریستی وجود دارد آن است که پس از ثبت درخواست از سوی شخص متقاضی، اداره مهاجرت یک وکیل تسخیری را موظف به رسیدگی به پرونده شخص پناهجو می‌نماید و پس از گذشت مدت زمانی (عموما 1 سال یا بیشتر) درصورتیکه اداره مهاجرت کانادا به این نتیجه برسد که شخص پناهجو تنها سرباری برای دولت این کشور است و هزینه‌های زندگی خود را تنها از طرف دولت این کشور دریافت می‌کند، اداره مهاجرت کانادا اقدام به عدم پذیرش (ریجکتی) پناهجو می‌نماید.

با توجه به این امر راه‌کاری که پیش‌روی اشخاصی که از طریق پناهندگی کانادا با ویزای توریستی قصد اخذ اقامت این کشور را دارند می‌باشد، اخذ وکیل مهاجرتی کارآزمود در کانادا می‌باشد. در این راستا متقاضیان با مراجعه به یک وکیل مجرب در امور مهاجرت به کانادا، درخواست خود را به ایشان ارائه می‌نمایند و بدین صورت وکیل مهاجرت، پروسه دریافت اقامت ایشان را به دست می‌گیرد. اشخاصی که از طریق پناهندگی کانادا با ویزای توریستی اقدام به دریافت وکیل مهاجرتی می‌کنند، مانند یک شهروند کانادایی ملزم به زندگی در کانادا می‌باشند و در مدت 3 الی 4 ماه ابتدایی زندگی خود باید هزینه‌های مانند اجاره مسکن، خوراک و پوشاک و غیره را پرداخت نمایند. پس از گذشت 3 الی 4 ماه از درخواست پناهندگی کانادا با ویزای توریستی، وکیل مهاجرت اجازه کار برای شخص پناهجو و همچنین دریافت کمک هزینه مسکن و زندگی را برای ایشان فراهم می‌کند.

سخن آخر

پروسه پناهندگی کانادا با ویزای توریستی از آنجایی که در حال حاضر با اقدامات اداره مهاجرت این کشور با عدم پذیرش روبه‌رو می‌شود اما درصورتیکه متقاضیان اخد اقامت کانادا از وکیل مقتدری در کانادا برخوردار باشند و پروسه خود را از طریق ایشان به جریان بیاندازند، از شانس موفقیت بیشتری به منظور اقامت کانادا برخوردار می‌شوند.

 گروه حقوقی رادیو وکالت با همکاری تیم مجربی از وکلای کارآزموده در امور مهاجرت به کانادا، سعی نموده است تا شرایط مناسبی را برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور کانادا برای هموطنان ایرانی فراهم نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آخرین شرایط مهاجرت به کانادا با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
مسعود موسی پور
درود . بنده به همراه همسر و دو پسر ۳ ساله قصد پناهندگی به کانادا را داریم.
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیدهد.
بهنام
با سلام. خواستم بدونم واقعا امکانش هست با ویزا توریستی پناهندگی کانادا گرفت. من با خانواده خودم میخوام این کار بکنم
پاسخ توسط کارشناس 4
با درود فراوان شما می‌توانید از طریق ویزای توریستی به صورت قانونی اقدام به اخذ اقامت کانادا نمایید. توجه نمایید پناهندگی جزو خدمات گروه حقوقی رادیو وکالت نمی‌باشد. با تشکر
سیاوش
با سلام بنده متاهل41 ساله و دارای دو فرزند هستم اگر با ویزای توریستی به کانادا برم و درخواست پناهندگی کنم هزینه و کیل مجرب حدودا چقدر میشه
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای کانادا در خصوص اخذ ویزا در خدمتتان هستیم ولی در زمینه پناهندگی هیچ خدماتی ارائه نمیدهیم.