پناهندگی در انگلیس 2016


طرق پناهندگی در انگلیس چیست؟


شرایط پناهندگی در انگلیس کدام است؟


آیا پناهندگی در انگلیس، به استناد خطر امنیتی در ایران، امکان پذیر است؟


تأثیر خروج انگلستان از اتحادیه ی اروپا، بر پناهندگی این کشور چیست؟


خدمات هلدینگ حقوقی رادیو وکالت در امر پناهندگی انگلیس چیست؟

پناهندگی در انگلیس 2016


یکی از سؤالاتی که امروزه ممکن است ذهن مخاطبان را درگیر کند، این است که با توجه به خروج انگلستان از اتحادیه ی اروپا، آیا کماکان اخذ پناهندگی انگلیس به قوت خود باقی است یا خیر و اگر شرایط آن سخت شده است، چگونه می بایست از شرایط آن مطلع شد؟
پناهندگی در انگلیس 2016 – پناهندگی به چه معناست؟
پناهندگی یکی از راه های مهاجرت به کشوری دیگر است که بنا به عواملی نظیر خطر نژادی، مذهبی، عضویت در گروه خاص اجتماعی، سیاسی یا غیره صورت می گیرد. در واقع پناهنده کسی است که در کشور خود یا به صورت بالفعل، مورد اذیت و آزار قرار می گیرد و یا اینکه به صورت بالقوه، ترس منطقی از احتمال شکنجه و مورد آزار قرار گرفتن دارد. بنابراین این شخص می تواند برای رهایی از شرایط مذکور، دست به مهاجرت و پناهندگی یک کشور خارجی بزند. البته باید گفت که هر خطر و تهدیدی را نمی ‌توان بهانه ‌ای برای اخذ پناهندگی دانست و آزار و اذیت مزبور، باید واقعی، منطقی و البته، غیر قانونی باشد. به همین دلیل افراد متهم به ارتکاب جرایم نمی ‌توانند برای فرار از مجازات‌ های قانونی، درخواست پناهندگی کنند و در نتیجه احتمال رد درخواست پناهندگی ایشام بالا خواهد بود.

پناهندگی در انگلیس 2016 – آیا پناهندگی خطرناک است؟


پناهندگی ذاتاً یک حق است که برآمده از شرایط نامساعد زندگی شخص می باشد. اما دقیقاً به دلیل همین شرایط است که دولت حاکم بر کشور مبدأ، تمایلی به مهاجرت اتباع خود تحت عنوان پناهنده ندارند. این امر همواره مورد تأکید مشاورین و متخصصین مهاجرت قرار می گیرد که بهترا ست پناهندگی به عنوان آخرین راه حل مد نظر قرار گرفته شود. اما خطری که بیش از این ممکن است پناهجویان را تهدید کند، اقدام به مهاجرت از طرق غیر قانونی است. سفر های غیر قانونی، اقامت در محیط های ناسالم و مواردی از این قبیل می تواند فرد را در معرض خطرات فراوان جانی و مالی قرار دهد. از این رو، هلدینگ حقوقی رادیو وکالت متشکل از وکلای رسمی دادگستری ایران، زمینه ی مشاوره حقوقی در خصوص اقدامات قانونی لازم در خصوص پناهندگی در انگلیس را فراهم آورده اند. مشورت با افراد معتبر و تحت نظارت مراجع، می تواند درصد موفقیت در مسیر پناهندگی انگلیس را افزایش دهد.
پناهندگی در انگلیس 2016 – خروج انگلیس از اتحادیه ی اروپا چه تأثیری بر پناهندگی این کشور داشته است؟
اتحادیه اروپا سال هاست که با هدف ایجاد هماهنگی و وحدت میان کشور های قاره ی اروپا، به عنوان یک سازمان بین المللی قدرتمند در حال فعالیت است. هرچند که این سازمان هنوز به اهداف عالی خود دست نیافته است؛ اما تلاش در جهت ایجاد پول واحد و یا از میان برداشتن ویزاهای داخل اروپا، ستودنی بوده است. اما نباید فراموش کرد که تئوری وحدت همواره مخالفانی نیز داشته است و ناسیونالیسم یکی از عوامل مخالفت با این تئوری محسوب می شود. کشور انگلستان نیز در سال های اخیر، تحت تأثیر این تفکر بوده است. عضویت در اتحادیه ی اروپا، محدودیت هایی به دنبال دارد و ممکن است از اقتدار ظاهری کشور های عضو اندکی بکاهد. یکی از مقررات لازم الاجرای این اتحادیه، الزام کشور های عضو به پذیرش تعدادی مشخص از مهاجران و پناهجویان در سال بوده است. انگلستان در سال های اخیر با این سهمیه مخالفت می کرده و خواستار کاهش تعداد آن بوده است. در هر حال با تصمیم اکثریت مردم این کشور طی برگزاری یک رفراندوم، انگلستان از اتحادیه ی اروپا خارج شد و لذا اکنون مقررات لازم الاجرای این اتحادیه، شامل انگلستان نیست. گفته می شود در حال حاضر، این کشور نصف تعداد مهاجران مقرر شده در مقررات اتحادیه را در دستور کار خود قرار داده است و لذا خروج انگلستان، باعث منتفی شدن بحث پناهندگی نشده است.

پناهندگی در انگلیس 2016 – مصاحبه


پناهندگی در انگلیس 2016


پس از آنکه درخواست پناهندگی به آژانس مرزبانی انگلستان یا افسران اداره ی مهاجرت آن کشور تسلیم شد، در صورت دارا بودن شرایط حداقلی، فرایند مصاحبه آغاز می شود. مصاحبات راجع به پناهندگی معمولاً طولانی مدت است. دلیل این امر، زمان بر بودن سنجش ادعا های فرد است. در واقع هدف از مصاحبه، این است که مشخص شود فرد متقاضی حقیقتاً شرایط پناهندگی را داراست یا خیر. منظور از این شرایط، همان خطرات بالقوه یا بالفعل جانی، مالی و ناموسی در کشور مبدأ است. در فرایند مصاحبه، شخص متقاضی می بایست اثبات نماید و یا به نحوی، طرف مقابل را قانع کند که دیگر توانایی زیست مناسب و توأم با کرامت در کشور خویش را ندارد. برای مثال ارائه ی اسنادی دال بر زندانی بودن شخص در کشور خویش، یا احضاریه های متعدد از سوی دادگستری و یا حتی استشهادیه های مردمی، می تواند کمک شایانی به اثبات ادعای او و تأیید درخواست پناهندگی در انگلستان نماید.
سؤالاتی که معمولاً در مصاحبه پناهندگی انگلیس پرسیده می شود، عبارت است از:
1- وضعیت خانوادگی و تحصیلی شما چیست؟
2- به چه کاری اشتغال داشتید یا دارید؟
3- چرا ایران را ترک گفتید؟
4- آیا فرد مذهبی هستید؟
5- محل زندگی شما کجاست؟ (شهر مرزی یا غیر مرزی)
6- آیا عضو حزب سیاسی هستید؟
7- آیا تا به حال اتهام یا حکم محکومیت داشته اید؟
8- آیا تا به حال زندانی شده اید؟
9- از چه راهی وارد انگلستان شدید؟
10- درباره‌ی خطر موجود در کشور خود توضیح دهید ...


پناهندگی در انگلیس 2016 – تأیید یا ردّ درخواست پناهندگی؟


در صورت تأیید درخواست پناهندگی، مجوز اقامت موقت برای شخص صادر می شود که قابل تمدید و منوط به ابقای شرایط پناهندگی است.
چنانچه به هر دلیلی، درخواست پناهندگی از سوی مقامات انگلیسی رد شود، فرصت تجدیدنظر خواهی برای شخص وجود دارد. در مرحله ی تجدید نظر، ممکن است ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر درخواست شود و نهایتاً رأی بر جواز ورود پناهنده به انگلستان داده شود. در هر حال، تصمیم مقام تجدید نظر قطعی خواهد بود و چنانچه در این مرحله نیز با درخواست شخص مخالفت شود، وی می بایست خاک انگلستان را ترک گوید.


پناهندگی در انگلیس 2016 – سایر طرق مهاجرت به انگلستان


راه های مهاجرت به انگلستان به طور کلی عبارت است از:
1 – ویزای مربوط به سرمایه‌گذاری تحت عنوان «Investors visa -Tier 1»
2 – ویزای صاحبان تجارت تحت عنوان «Entrepreneurs visa - Tier1»
3 – ویزای مربوط به کسانی که در کشور انگلستان فارغ‌التحصیل شده‌اند «Post Study visa - Tier1»
4 – ویزای مهاجرت به انگلستان برای افرادی که مهارت‌های خاصی، مثل مهارت‌های شغلی و ... دارند تحت عنوان «Skilled workers visa - Tier2»
5 – ویزای مربوط به تحصیل و دانشجویی در کشور انگلستان تحت عنوان «Tier 4»
6 – ویزای مربوط به کار و پیشه‌ی موقت تحت عنوان «Tier 5»
7 – گرفتن ویزا از طریق ازدواج
8 – پناهندگی
همانطور که ملاحظه می شود، پناهندگی به عنوان آخرین مسیر ذکر شده است و لذا بهتر است تا متقاضیان، پس از آزمودن طرق قبلی، دست به انتخاب مسیر پناهندگی بزنند. این امر به دلیل برخی دشواری ها و نیز برخی ابهامات عملی در پناهندگی است که البته اختصاصی به کشور انگلستان ندارد و تمامی کشور ها با آن رو به رو هستند. با آنکه حقوق بین الملل به سوی هموار سازی دستیابی پناهجویان به حقوق خویش گام برداشته است، لیکن هنوز برخی موانع قانونی مرتفع نشد است. ضمن آنکه در میان مردم دنیا، اتفاق قول در خصوص بحث پناهندگی وجود ندارد.

پناهندگی در انگلیس 2016


پناهندگی در انگلیس 2016 – خدمات هلدینگ حقوقی رادیو وکالت چیست؟


هلدینگ حقوقی رادیو وکالت متشکل است از حقوقدانان، مشاوران و وکلای متخصص در امور پناهندگی که به مشاوره حضوری و تلفنی راجع به راه ها و شرایط پناهندگی در انگلیس می پردازد. خدمات این هلدینگ نه تنها پیش از اقدام، بلکه در حین رسیدگی و حتی پس از آن نیز ادامه دارد. دپارتمان مهاجرت رادیو وکالت، با آگاهی از رویه های موجود در دنیا، امکان بهره مندی از یک مشاوره ی حقوقی واقع گرا را در خصوص پناهندگی کشور انگلستان فراهم می سازد. باید خاطر نشان ساخت که نه تنها اشراف بر قوانین و مقررات مکتوب، بلکه آگاهی از وضعیت های عملی و عرف های نانوشته ی دستگاه های اداری نیز برای اقدام هر چه بهتر در مسیر پناهندگی ضروری است. بدین منظور هلدینگ حقوقی رادیو وکالت پذیرای تقاضای شما شهروندان برای مشاوره و اقدام قانونی در خصوص مهاجرت به انگلستان است.