ویزا اسپانیا

ویزا اسپانیا

از انواع ویزا اسپانیا میتوان به ویزا توریستی اشاره کرد که افراد از طریق این نوع ویزان می توانند برای تفریح به مدت محدودی وارد کشور اسپانیا شوند با توجه به اینکه  کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا است  این نوع از ویزا اسپانیا مجوزی برای سفر به تمام کشورهای حوزه شینگن می باشد. در این مقاله شرایط اخذ ویزا اسپانیا (توریستی) را برای شما توضیح خواهیم داد همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا  از طرق دیگر می توانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید مشاورین ما آسان ترین و کم هزینه ترین روش را با توجه شرایط شما ارائه خواهند داد.

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که عضو اتحادیه اروپا می باشد،گردشگران باید قبل ازسفر به این کشور با مراجعه به سفارت کشور اسپانیا در کشور خود ویزا اسپانیا را دریافت نمایند.

ویزا اسپانیا

ویزا توریستی(شینگن):

به اشخاصی تعلق می گیرد که قصد سفر کوتاه مدت به منظور تفریح  و یا دیدار خانواده و اقوام نزدیک خود  در اسپانیا را دارند بنابراین مسافرین در این مدت اجازه کار و یا تحصیل با ویزا اسپانیا از این طریق را ندارند معمولا زمانی که افراد برای اولین بار تقاضای ویزا شینگن (برای هر کشوری از اتحادیه اروپا) را میکنند به مدت 10 تا 14 روز صادر میشود که رعایت خروج به موقع از اروپا تضمینی برای اخذ مجدد برای مدت زمان بیشتری است.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که به دلیل اینکه افرادی زیادی ویزا شینگن گرفته وارد اروپا شده و درخواست پناهندگی کرده اند اعطا ویزا به متقاضیان با سختگیری بیشتری نسبت به گذشته صورت می گیرد.

 

مراحل دریافت ویزای توریستی(شینگن)

نخستین مرحله اخذ ویزا توریستی دریافت فرم تقاضا ویزا و تعیین وقت مصاحبه می باشد،که از طریق مراجعه حضوری به سفارت اسپانیا در تهران صورت می گیرد.فرم تقاضا برای اخذ ویزا در دو نسخه باید کامل شود.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا اسپانیا(توریستی)

1)شناسنامه

2)پاسپورت

3)عکس

4)آدرس محل سکونت و کار

5)مدرک تمکن مالی

6)ترجمه آخرین حکم کارگزینی (اگر شخص کارمن دولتی باشد)

7)ترجمه روزنامه رسمی شرکت(در صورت ثبت شرکت)

8)ترجمه جواز کسب(در صورت وجود)

 

نکات مهم

1)در هنگام مصاحبه باید از تمام  مدارک خود کپی داشته باشید چون اصل مدارک پس از مطابقت به متقاضی عودت داده می شود و کپی مدارک در پرونده متقاضی در سفارت اسپانیا باقی می ماند.

2)تمام مدارک فارسی باید ترجمه رسمی شود.

3)حتی در صورت عدم پذیرش،مدارک ارائه شده از جانب متقاضی عودت داده نخواهد شد.

4)با توجه به درخواست بالای متقاضیان در تابستان و همچنین تعطیلات نوروز ،امکان دارد گرفتن وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد،بنابراین ممکن است بررسی مدارک و صدور ویزا زمان بیشتری ببرد.پس برای تعیین تاریخ سفر این نکات باید در نظر گرفته شود.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد