ویزای کار گرجستان

ویزای کار گرجستان

کشور گرجستان به علت اقتصاد رو به رشد و همچنین به دلیل هزینه زندگی نسبتا پایینی که دارد به مقصد بسیاری از اشخاصی که قصد مهاجرت دارند تبدیل شده است. از جمله راه‌هایی که امکان مهاجرت به گرجستان وجود دارد مهاجرت و دریافت اقامت گرجستان از طریق کار می‌باشد. در این روش متقاضی لازم است تا در ابتدا اقدام به اخذ ویزای کار گرجستان نماید. در واقع ویزای کار گرجستان حکم مجوز اشتغال به کار شخص متقاضی در داخل این کشور می‌باشد. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا اطلاعاتی را پیرامون مبحث ویزای کار گرجستان از جمله شرایط دریافت این نوع ویزا، قوانین مربوطه و غیره در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

قوانین ویزای کار گرجستان

کشور گرجستان در سال 2014 قانون جدیدی را برای اشخاصی که قصد اخذ ویزای این کشور را دارند مصوب نمود. بر اساس این قانون جدید اشخاصی که جویای کار در گرجستان می‌باشند لازم است تا اقدام به اخذ ویزای بلند مدت گرجستان نماید. چرا که بر اساس مصوبه جدید قانون این کشور تنها در صورتی ویزای این کشور به عنوان ویزای کار گرجستان شناخته می‌شود که آن ویزا بلند مدت باشد.

 

ویزای کار گرجستان

 

توضیحاتی پیرامون کار و ویزای کار گرجستان

لازمه کار در کشور گرجستان آشنایی و تسلط به زبان گرجی می‌باشد. بسیاری از ایرانیانی که به واسطه کار در این کشور اقدام به دریافت ویزای کار گرجستان می‌نمایند، اغلب به دلیل عدم آشنایی با زبان مردم این کشور دچار مشکل در کار و زندگی می‌شوند به گونه‌ای که حتی بعضا ایشان در شغل‌های سطح پایین و کم درآمد قرار می‌گیرند.

مورد دیگری که برای متقاضیانی که قصد کار در گرجستان و اخذ ویزای کار این کشور را دارند یک مزیت محسوب می‌شود، داشتن تخصص و مهارت شغلی خاص می‌باشد. این موضوع از آنجایی حائز اهمیت می‌باشد که حدود 96 درصد جمعیت کشور گرجستان را اشخاص با سواد و تحصیل کرده تشکیل می‌دهد. با توجه به این موضوع بازار رقابت برای یافتن شغلی مناسب با درآمد مطلوب تا حدودی سخت می‌باشد و اشخاصی که دارای مهارت و تخصص خاصی نمی‌باشند مطمئنا جهت یافت کار در گرجستان به مشکل بر می‌خورند.

اشخاصی که قصد اخذ ویزای گرجستان را دارند لازم است به موضوع مهم دیگری نیز توجه داشته باشند و آن درصد بیکاری در گرجستان می‌باشد. بر اساس آخرین آمار منشر شده از سوی این کشور نرخ بیکاری در گرجستان 12 درصد می‌باشد. بنابراین با طیف وسیعی از کارجویان در این کشور رو به رو خواهیم بود. نتیجه این امر نیز به وجود آمدن سیستم رقابتی بسیار فشرده در ورود به بازار کار این کشور می‌باشد.

نتیجه‌ای که در خصوص شرایط کار در این کشور و برتری ورود به بازار کار اشخاصی که موفق به اخذ ویزای کار گرجستان شده‌اند، می‌توان گرفت آن است که شخص متقاضی پس از اخذ ویزای کار در گرجستان خود لازم است تا در وهله اول اقدام به فراگیری زبان گرجی نماید تا بتواند به واسطه آن به راحتی با کارفرمایان و جامعه این کشور ارتباط بر قرار کند. همچنین تسلط به زبان گرجی مزیتی محسوب می‌شود که احتمال موفقیت ورود به شرکت‌ها و مشاغل معتبر با درآمد بالا برای شخص متقاضی افزایش می‌دهد. همچنین توصیه ما به این دسته از اشخاص آن است که حتما قبل از اخذ ویزای کار گرجستان اقدام به افزایش مهارت شغلی خود نمایند و یا دوره‌های تخصصی مرتبط با شغل خود را بگذرانند تا شناس بیشتری جهت یافتن شغل مناسب در این کشور کسب کنند.

شرایط اخذ ویزای کار گرجستان

اشخاصی که قصد دریافت ویزای کار گرجستان را دارند لازم است تا در ابتدا اقدام به دریافت ویزای معمولی گرجستان از طریق مراجعه به سفارت این کشور در ایران نمایند. به منظور اخذ این ویزا لازم است تا مدارک ذیل ارائه شود:

  • گذرنامه
  • فرم درخواست ویزا تکمیل شده
  • 3 قطعه عکس پرسنلی

شخصی که قصد اخذ ویزای کار گرجستان را دارد اگر بتواند دعوت‌نامه‌ای از یک کارفرما در گرجستان دریافت کند و در آن به سمت شغلی و حقوق و مزایای آن شغل اشاره شود، شخص متقاضی با ارائه آن دعوت‌نامه به سفارت گرجستان درصد موفقیت اخذ ویزای کار گرجستان برای خود را افزایش می‌دهد.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد