ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

هرساله بیش از 300000 کارمند خارجی با ویزای موقت کار، برای استخدام شدن به کانادا می آیند. برای آنکه بتوان در کانادا به صورت موقت مشغول به کار شد، فرد جویای کار خارجی باید ویزای کار بگیرد. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا خوانندگان را با شرایط اخذ ویزای کار کانادا، مزایای ویزای کار کانادا و مراحل اخذ این نوع ویزا آشنا نماییم.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

شرایط اخذ ویزای کار کانادا

اشخاصی که قصد کار در در کانادا را دارند در ابتدا باید ویزای کار کانادا به صورت موقت را اخذ نمایند. شخص متقاضی با توجه به وضعیت کاری خود لازم می‌تواند مدت ویزای کار کانادا خود را به مدت چند روزه یا چند ساله تعیین نماید. درخواست ویزای کار کانادا به این شکل است که در ابتدا کارفرمای کانادایی لازم است تا پس از تایید صلاحیت نیروی کار مورد نظر خود، از دولت جهت استخدام ایشان کسب اجازه کند. پس از دریافت این مجوز، متقاضی پذیرفته شده لازم است تا از سوی سفارت درخواست ویزای کار کانادا دهد.

نکته قابل توجه پیرامون بحث ویزای کاری کانادا آن است که این نوع ویزا تنها برای شغل و مهارتی که از سوی کارفرما مشخص می‌شود کاربرد دارد. بنابراین متقاضی کار در کانادا تنها قادر است برای کارفرمایی کار کند که در ویزای کار مشخص گردیده است. اگر ایشان به هر دلیل قصد تغییر کارفرمای خود را داشته باشد لازم است تا درخواست ویزای کار جدیدی نماید.

 

ویزای کار کانادا

 

مزایای ویزای کار کانادا

مطمئنا اشخاصی که قصد کسب ویزای کار کانادا را دارند مزایای این نوع ویزا را نیز مد نظر خود قرار می‌دهند. از جمله مزایای اخذ این نوع ویزا می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • همسر شخص دریافت کنند ویزای کار کانادا، قادر به دریافت مجوز کار باز خواهد شد. دارنده مجوز کار باز می‌تواند در کانادا برای هر کارفرمایی بدون نیاز به اخذ مجدد ویزای کار، کار کند.
  • فردی که دارای ویزای کار کانادا می‌باشد، از تحصیل رایگان فرزندان خود تا سن ۱۸ سالگی بهره‌مند می‌شود.
  • ۷۰ الی ۸۰ درصد هزینه‌های مربوط به بخش پزشکی و درمانی خانواده را دولت این کشور عهده‌دار می‌شود.

مراحل دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرمای کانادایی

اشخاصی که قصد دریافت ویزای کار کانادا را دارند قبل از هرچیز نیاز به کاریابی در کانادا دارند تا به واسطه آن بتوانند کارفرمایی معتبر یافته و از ایشان پینهاد کار دریافت نمایند که انجام این فرایند به چند مرحل تقسیم می‌شود که در ادامه به توضیح هریک از آن‌ها می‌پردازیم.

1)درخواست ارزیابی کارمند خارجی در کانادا

پیش از صادر شدن ویزای موقت کار برای خص متقاضی، ممکن است کارفرمای کانادایی علاقه‌مند به استخدام کارمند خارجی به منظور ارزیابی تاثیر بر بازار کار و سنجش ایشان، به موسسه  ESDC درخواست دهد. اگر نتیجه این ارزیابی مشخص نماید که هیچ شهروند کانادایی یا شهروند خارجی در این کشور در حال حاضر برای انجام کار مورد نظر وجود ندارد، آنگاه یک نوع مجوز تحت عنوان LMIA برای متقاضی صادر می‌شود.

2)پیشنهاد کاری در کانادا

پس از آنکه مجوز LMIA صادر برای متقاضی شد، کارفرمای کانادایی ادر است تا به ایشان پیشنهاد کار موقت دهد. در این مرحله لازم است تا کارفرما کپی از LMIA را همراه با جزییات دقیق کار و نامه‌ی پیشنهاد کاری به شخص متقاضی کار د کانادا ارسال کند.

3)تقاضای ویزای موقت کار در کانادا

با دریافت این مدارک از سوی کارفرما، فرد متقاضی قادر می‌باشد تا درخواست ویزای کار کانادا نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار کانادا

  • یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی پیش نیاز لازم برای دریافت مجوز کار و سپس ویزای کار در کانادا است.
  • پس از پیدا شدن کار و گرفتن LMIA کار برای فرد اعلام شده به اداره کار از سوی کارفرما، فرد با داشتن تأییدیه پیشنهاد شغلی و LMIA می تواند درخواست ویزا کار خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند.

اگر او کار دیگری پیدا کند و هنوز وضعیت اقامت دائم ندارد، باید قبل از انجام کار دیگر در کانادا درخواست و دریافت مجوز کار جدید را ارسال کند.

  • توجه داشته باشید که مجوز کار موقت کانادا برای کارگران خارجی است که برای مدت زمان محدودی در کانادا کار می کنند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد