ویزای کار لهستان

ویزای کار لهستان

کشور لهستان از جمله کشورهایی است که به مهاجرین اجازه ورود به خاک خود را از طریق کار در این کشور می‌دهد. از این رو افرادی که قصد کار در لهستان را دارند لازم است ویزای کار این کشور را اخذ نمایند. اخذ ویزای کار لهستان دارای شرایط خاصی است که در مطلب پیش‌رو قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم تا اشخاصی که قصد مهاجرت به لهستان از طریق کار را دارند اطلاعات کافی در این زمینه را کسب نمایند.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

لازمه اخذ ویزای کار لهستان

اشخاصی که قصد کسب ویزای کار لهستان را دارند نیازمند اخذ دعوت‌نامه کاری معتبر از سوی کارفرمای لهستانی هستند. چرا که ارائه دعوت‌نامه کاری در سفارت به هنگام اخذ ویزای کار لهستان به عنوان یک مزیت برای شخص متقاضی محسوب می‌شود. از این رو توصیه می‌شود اشخاص متقاضی اخذ ویزای کار لهستان در ابتدا اقدام به کاریابی در لهستان بپردازند و از طریق روش‌های موجود در این کشور شغل مناسبی را برای خود بیابند. پس از آنکه ایشان توسط کارفرمایی در روسیه تایید شوند به راحتی قادر خواهند بود تا دعوت‌نامه کاری دریافت نمایند.

روش‌های دیگر اخذ دعوت نامه از سوی کارفرمای لهستانی

همانطور که اشاره شد اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار لهستان را دارند درصورتیکه موفق به کسب دعوت‌نامه‌ای از سوی کارفرمای لهستانی شوند، از شانس بیشتری جهت موافقت با درخواست ویزای کاریشان بهره‌مند می‌شوند. روش‌هایی که متقاضیان به واسطه آن می‌توانند موفق به کسب دعوت‌نامه کاری شوند عبارتند از:

1)اقدام از طریق آگهی فرصت شغلی که در این کشور توسط کارفرما منتشر می‌شود: در این روش کارفرما برای شغلی که در آن به نیروی کار نیاز دارد لازم است به مدت سه ماه در لهستان اقدام به انتشار آگهی نماید. اگر شخصی در این کشور برای شغل آگهی شده درخواست ندهد کارفرما لازم است به مدت سه ماه دیگر نیز در اتحادیه اروپا آگهی شغلی خود را منتشر نماید. در صورتی که در این مدت فردی از اتحادیه اروپا متقاضی آن شغل نباشد، کارفرما می‌تواند نیروی خود را از سایر کشورهای خارجی جذب کند. در صورت تایید صلاحیت شخص متقاضی توسط کارفرما، ایشان می‌توانند دعوت‌نامه از سوی آن کارفرما دریافت نمایند.

2)اخذ ویزای کار لهستان از طریق تحصیل در لهستان: در این روش فرد متقاضی در دانشگاه این کشور مشغول به تحصیل می‌شود و در کنار تحصیل در لهستان به کار پاره وقت می‌پردازد. پس از اتمام تحصیل، آن شخص قادر می‌باشد تا ویزای تحصیلی لهستان خود را به ویزای کار تبدیل نماید.

 

ویزای کار لهستان

 

متقاضی کسب ویزای کار لهستان چه شرایطی باید داشته باشد

آن دسته از متقاضیانی به منظور اخذ ویزای کار لهستان به سفارت این کشور درخواست می‌دهند باید دارای شرایط سنی و تحصیلی مورد تایید این کشور باشند تا امکان تایید درخواستشان وجود داشته باشد. با توجه به این امر حداقل سن متقاضی اخذ ویزای کار روسیه باید 24 سال بوده و دارای حداقل مدرک کارشناسی باشند. همچنین شرط دیگری که فرد متقاضی باید داشته باشد داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود است. متقاضیان اخذ ویزای کار هستان حتما باید به دو زبان انگلیسی و لهستانی تسلط کافی داشته تا بتوانند به راحتی به ارتباطات شخصی و کاری خود در این کشور بدون هیچ مشکلی بپردازند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار لهستان

به منظور اخذ ویزای کار لهستان متقاضی لازم است تا مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه دهند:

  • ارائه مدرک تحصیلی فرد متقاضی به زبان لهستانی
  • ارائه سوابق کاری
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی
  • گذرنامه معتبر

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد