ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند

کار در اروپا و مخصوصا کار در کشورهایی که سطح رفاه اجتماعی بسیار بالایی دارند همواره هدف بسیاری از اشخاصی بوده است که خواهان زندگی بهتر و با کیفیت‌تری می‌باشند. فنلاند یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا است که سطح رفاه اجتماعی بالایی را نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا به شهروندان خود ارائه می‌کند. زبان رسمی مردم فنلاند شامل زبان فنلاندي و زبان سوئدي می‌باشد. همسایه ‌های مرزی کشور فنلاند,روسيه نروژ و سوئد  می‌باشند. با توجه به این موضوع که متقاضیان مهاجرت به فنلاند در چند سال گذشته تاکنون سیر صعودی داشته است و اشخاص بسیاری هدفشان از مهاجرت، کار در فنلاند می‌باشد، قصد داریم تا به موضوع اخذ ویزای کار فنلاند در این مقاله بپردازیم. خوانندگان عزیز در ادامه مطلب با موضوعاتی چون شرایط و ضوابط اخذ ویزای کار فنلاند و همچنین مدارک لازم به جهت اخذ این نوع ویزا آشنا می‌شوند.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

شرایط ویزای کاری فنلاند

اخذ ویزای کار فنلاند شرایطی تقریبا مشابه اخذ ویزای کار سایر کشورهای اروپایی دارد. با توجه به این موضوع اشخاصی که قصد کار و اشتغال به شکل کاملا قانونی در فنلاند را دارند، قبل از هرچیز لازم است تا اقدام به دریافت اخذ ویزای کار فنلاند نمایند. اما لازمه دریافت ویزای کار فنلاند متقاضی کار لازم است تا علاوه بر ارائه مدارک مورد نیز این کشور، دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کافرمایی فنلاندی را نیز به همراه سایر مدارک ارائه دهند.

به جهت دریافت دعوت‌نامه از سوی کارفرمایی فنلاندی، متقاضیان می‌توانند به یکی از روش‌های زیر رجوع نمایند.

1)اخذ ویزای کار فنلاند توسط اشخاصی که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند:

از جمله راه‌های دریافت ویزای کاری و کار در فنلاند به واسطه آن، اخذ دعوت‌نامه از طرف یک کارفرمای فنلاندی می‌باشد. شرایط دریافت دعوت‌نامه از جانب کارفرمای در فنلاند بدین صورت است که کارفرمای موردنظر برای یافتن نیروی مورد نظر خود موظف است که به مدت سه ماه فرصت شغلی مورد نظر خود را تبلیغ کند. در این مدت اگر شهروند فنلاندی به عنوان متقاضی موردنظر پیدا شد و شرایط لازم جهت استخدام را دارا بود، کارفرمای فنلاندی موظف به استخدام ایشان می‌باشد. در غیر این صورت و در صورت عدم یافتن شخصی در این کشور، کارفرما مستلزم تبلیغ آگهی استخدام به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا می‌باشد. اگر در این مرحله شخصی در اتحادیه اروپا خواستار فرصت شغلی انتشار شده بود، کارفرما ملزم به استخدام این شخص خواهد بود. در غیر اینصورت اگر فردی در اتحادیه اروپا برای فرصت شغلی منتشر شده یافت نشد، کارفرما می‌تواند اقدام به ارسال دعوت‌نامه کاری به شما نماید. در این صورت لازم است پس از کسب دعوت‌نامه کاری به این کشور سفر کرده و نسبت به دریافت ویزای کاری و انجام فرایند آن، اقدام نمایید. پس از انجام تمام مراحل فوق، متقاضی موفق به اخذ ویزای کار فنلاند می‌شود.

 

ویزای کار فنلاند

 

2)اخذ ویزای کار فنلاند توسط اشخاصی که در داخل این کشور حضور دارند:

آن دسته از اشخاصی که موفق به مهاجرت به فنلاند شده و در حال حاضر به زندگی در این کشور مشغول می‌باشند راه‌کار بسیار ساده‌تری به منظور اخذ ویزای کار فنلاند پیش‌روی خود دارند. بدین منظور این دسته از اشخاص با توجه به مهارت و تخصص شغلی خود و همچنین سطح تحصیلات باید اقدام به کاریابی در فنلاند و یا جست و جوی کارفرما نماید. پس از آنکه ایشان موفق به عقد قرارداد با کارفرما شدند می‌توانند اقدام به اخذ ویزای کار فنلاند کرده تا به صورت کاملا قانونی در این کشور به کار و زندگی بپردازند.

3)اخذ ویزای کار از طریق تغییر ویزای تحصیلی:

یکی دیگر از راه‌های اخذ ویزای کار فنلاند، از طریق اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می‌باشد. اشخاصی که به جهت تحصیل در فنلاند به این کشور مهاجرت می‌نمایند پس از اتمام دوره تحصیلی خویش قادر هستند تا با یافتن شغلی متناسب با رشته تحصیلی خود، در این کشور مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار فنلاند تغییر دهند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار فنلاند

  • فرم درخواست ویزا به صورت کامل
  • گذرنامه شخص متقاضی
  • اصل شناسنامه به همراه کپی از آن
  • چند قطعه عکس
  • تمکن مالی فرد متقاضی دریافت ویزای کار کشور فنلاند در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو می باشد.

همچنین ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که زمانی که فرد متقاضی ویزای کار فنلاند برای کار در این کشور اقدام می‌نماید لازم است به زبان فنلاندی و یا به زبان سوئدی تسلط کافی را داشته باشد.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد