ویزای کار سوئد

ویزای کار سوئد

یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در میان سایر کشورها از لحاظ رفاه اجتماعی در رتبه بالایی قرار دارد، کشور سوئد می‌باشد. ارائه امکاناتی از قبیل تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، خدمات درمانی و پزشکی، خدمات رفاهی، و کسب و کار و اشتغال زایی سبب شده است تا این کشور به یکی از اولین گزینه‌‌های مهاجران تبدیل شود.

یکی از روش‌های مهاجرت به سوئد از طریق کار در این کشور می‌باشد. لازمه اشتغال به شکل قانونی در این کشور، اخذ ویزای کار سوئد می‌باشد. روش‌های اخذ ویزای کار سوئد مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. اشخاصی که قصد کار در سوئد را دارند می‌توانند با استفاده از روش‌هایی که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌نماییم نسبت به اخذ ویزای کار سوئد اقدام نمایند.

شرایط اخذ ویزای کار سوئد

اخذ دعوت‌نامه از طرف یک کارفرمای سوئدی، یکی از راه‌های اخذ ویزای کار این کشور می‌باشد. شرایط دریافت دعوت‌نامه از جانب کارفرما در سوئد بدین ترتیب است که کارفرمای موردنظر برای یافتن نیروی مورد نظر خود موظف است که به مدت سه ماه فرصت شغلی مورد نظر خود را در سوئد تبلیغ کند. در این مدت اگر شهروندی سوئدی به عنوان متقاضی فرصت شغلی موردنظر پیدا شد و شرایط لازم جهت استخدام را دارا بود، کارفرمای سوئدی موظف به استخدام ایشان می‌باشد، در غیر این صورت و در صورت عدم یافتن فرد متقاضی در این کشور، کارفرما مستلزم به تبلیغ آگهی استخدام به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا می‌باشد. اگر در این مرحله شخصی در اتحادیه اروپا خواستار فرصت شغلی انتشار شده پیدا شد، کارفرما ملزم به استخدام این شخص خواهد بود. اما اگر فردی در اتحادیه اروپا برای فرصت شغلی منتشر شده یافت نشد، در اینصورت کارفرما می‌تواند اقدام به ارسال دعوت‌نامه کاری به شخصی خارجی نماید. در این صورت لازم است پس از کسب دعوت‌نامه کاری به این کشور سفر کرده و نسبت به دریافت ویزای کاری و انجام فرایند آن، اقدام نمایند. پس از انجام تمام مراحل فوق، متقاضی قادر به کار در سوئد می‌باشد.

 

ویزای کار سوئد

 

همچنین دانشجویانی که به تحصیل در سوئد مشغول هستند پس از فارغ‌ التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور با توجه به شرایطی که دولت و اداره مهاجرت این کشور در نظر گرفته است، می‌توانند در سمتی مرتبط با رشته خود مشغول به کار در سوئد شوند. دانشجویان می‌توانند از طریق ارتباط با کارفرمایان در کشور سوئد از ایشان تقاضای انتشار آگهی فرصت شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود را کرده و به واسطه آن آگهی شغلی، توسط همان کارفرما استخدام شوند. بدین شکل دانشجویان با تغییر ویزای تحصیلی خود به ویزای کار کار سوئد می‌توانند به شکل قانونی به کار در این کشور بپردازند.

یک راه دیگر برای اخذ ویزای کار سوئد، اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می‌باشد .این نوع ویزا به عنوان ویزای مهارت کاری یا شغلی شناخته می‌شود و اشخاصی که قصد اخذ این نوع ویزای کار سوئد را دارند در ابتدا لازم است مدرک دانشگاهی معتبری را ارائه دهند و پس از آن با توجه به رشته تحصیلی خود، سابقه کاری مرتبط حداقل 5 ساله نیز داشته باشند. همچنین از جمله شرایط دیگر اخذ ویزای مهارت شغلی تسلط به زبان انگلیسی می‌باشد.

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای سوئد

علاوه بر ارائه دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی سوئدی، متقاضی نیاز است تا نسبت به تهیه مدارک ذیل اقدام نماید:

  • گذرنامه معتبر
  • یک قطعه عکس
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار سوئد
  • پرداخت هزینه‌های مربوطه

شایان توجه است مدارک ارائه شده لازم است ترجمه شده و توسط سفارت سوئد نیز تائید شود. ترجمه‌ها می‌توانند به زبان سوئد و انگلیسی باشند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد