ویزای کار ایتالیا

ویزای کار ایتالیا

پایتخت کشور ایتالیا شهر رم می باشد. ایتالیا از جمله کشورهای صنعتی و پیشرفته اروپا محسوب می‌شود. واحد پولی کشور ایتالیا یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. شایان ذکر است که کشور ایتالیا با داشتن جمعیتی در حدود 60 میلیون نفر، پنجمین کشور پرجمعیت اروپا به حساب می‌آید. آب وهوای این کشور ی معتدل فصلی بوده که البته آب‌ و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط آب و هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.  یکی از دلایل مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در این کشور می‌باشد. به منظور کار در ایتالیا به شکل قانونی متقاضیان لازم است تا ویزای کار این کشور را دریافت نمایند. در ادامه مطلب در ابتدا نگاهی به اقتصاد این کشور خواهیم داشت و پس از آن شرایط اخذ ویزای کار ایتالیا و مدارک لازم جهت دریافت آن را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهیم.

نگاهی به اقتصاد ایتالیا

کشور ایتالیا از جمله مهم‌ترین کشورهای صنعتی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. این کشور دارای صنایع بزرگی چون صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، مواد شیمیایی، پتروشیمی، اتمی، مواد غذایی ، منسوجات و البسه است. همچنین گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک از مهم‌ترین محصولات کشاورزی ایتالیا می‌باشند.

شرایط اخذ ویزای کار ایتالیا

یکی از روش‌های دریافت ویزای کار ایتالیا اخذ دعوت‌نامه از طرف یک کارفرمای ایتالیایی می‌باشد. شرایط دریافت دعوت‌نامه از جانب کارفرمای ایتالیایی بدین صورت است که کارفرمای موردنظر برای یافتن نیروی مورد نظر خود موظف است که به مدت سه ماه در کشور ایتالیا آگهی استخدام تبلیغ کند. در این مدت اگر شهروند ایتالیایی به عنوان متقاضی موردنظر پیدا شد و شرایط لازم جهت استخدام را دارا بود، کارفرمای ایتالیایی موظف به استخدام ایشان می‌باشد. در غیر این صورت و در صورت عدم یافتن شخصی در این کشور، کارفرما مستلزم تبلیغ آگهی استخدام به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا می‌باشد. اگر در این مرحله شخصی خواستار فرصت شغلی مورد نظر نبود، کارفرما می‌تواند اقدام به ارسال دعوت‌نامه کاری به شما نماید.

 

ویزای کار ایتالیا

 

روش دیگر اخذ ویزای کار ایتالیا، اقدام به انجام این کار از طریق تحصیل در ایتالیا می‌باشد. دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور مشغول می‌باشند این امکان را داراند تا پس از فارغ التحصیلی اقدام به کار در ایتالیا نمایند. ایشان می‌توانند از طریق ارتباط با کارفرمایان ایتالیایی از ایشان تقاضای انتشار فرصت شغلی مورد نظر را کرده و به واسطه آن آگهی شغلی، توسط همان کارفرما استخدام شوند. بدین شکل دانشجویان موفق می‌شوند تا ویزای تحصیلی خود را بلافاصله به ویزای کار ایتالیا تغییر دهند.

معمولا ویزاهای کاری صادر شده به صورت یک ساله می‌باشد و در صورت ادامه همکاری کارفرما با متقاضیان، امکان تمدید ویزای کار ایتالیا برای ایشان وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است اشخاصی که موفق به دریافت ویزای کار ایتالیا می‌شوند پس از گذشت چهار سال کار در ایتالیا و پرداخت مالیات و حق بیمه می توانند اقامت ایتالیا به شکل دائم را کسب نمایند.

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای کار ایتالیا

اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار ایتالیا را دارند علاوه بر ارائه دعوتنامه معتبر از سوی کارفرمایی ایتالیایی، لازم است مدارک دیگری را نیز ارائه دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • مدارک هویتی شامل پاسپورت و شناسنامه و .. که لازم است همگی آن‌ها ترجمه شود.
  • مدرک مالی که نشان دهنده گردش حساب شخص در ایران باشد.
  • تکمیل فرم تقاضای ویزا کار ایتالیا
  • یک قطعه عکس رنگی

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
ایدا
با تشکر از توضیحات شما. اگر شخصی پیشنهاد شغلی در ایتالیا داشته باشد ولی ساکن ایتالیا نباشد و ویزای مولتیپل بیزینس داشته باشد میتواند از پیشنهاد شغلی استفاده کند ؟ یا این که این پروسه فقط با ویزای دانشجویی امکان پذیر است؟ ممنونم از راهنماییتون.
پاسخ توسط کارشناس 4
با درود فراوان متاسفانه از آنجایی که گروه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در راستای مهاجرت به ایتالیا ارائه نمی‌دهد، در حال حاضر اطلاعاتی در این زمینه نمی‌توانیم در اختیار شما قرار دهیم.