ویزای کار آمریکا

ویزای کار آمریکا

ویزا در هر کشور اواع متفاوتی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و غیره اشاره نمود. شخصی که قصد مهاجرت به یک کشور را دارد با توجه به هدف خود و شرایطی که دارد لازم است تا اقدام به اخذ ویزای مناسب آن کشور نماید. به طور کلی ویزای هر کشور را می‌توان به دو بخش تقسیم نمود.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

  • ویزاهایی که بر اساس آن شخص متقاضی می‌تواند نها یک بار به خاک آن کشور ورود نماید.
  • ویزاهایی که بر اساس آن شخص متقاضی به دفعات متعدد می‌تواند به آن کشور ورود و خروج کند.

در مقاله پیش‌رو قصد داریم تا به صورت خاص به مقوله ویزای کار آمریکا بپردازیم. در این مطلب خوانندگان با موضوعاتی چون ویزای H1، J1، E2 آشنا خواهند شد.

1)اخذ ویزای کار آمریکا یا  H1  

کسانی که دارای تخصص و مهارت شغلی خاصی هستند اگر موفق به کسب دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی آمریکایی شوند، قادر به اخذ ویزای کار آمریکا می‌شوند. شرط لازم جهت کسب ویزای کار آمریکا ارائه حداقل مدرک کارشناسی و همچنین داشتن کارفرمای آمریکایی واجد شرایط می‌باشد. البته اگر شخصی فاقد مدرک کارشناسی باشد اما تجربه کاری ایشان بسیار زیاد باشد، امکان اخذ ویزای کار آمریکا برای ایشان وجود خواهد داشت.

ذکر یک نکته بسیار حائز اهمیت است و آن موضوع اخذ گرین کارت آمریکا از طریق کار در آمریکا می‌باشد. بدین منظور اگر کارفرمای آمریکایی واجد شرایط لازم از نظر  اداره مهاجرت این کشور باشد، متقاضی می تواند از طریق کارفرمای خود درخواست گرین کارت آمریکا دهد و اقامت دائم در امریکا را کسب نماید.

 

ویزای کار آمریکا

 

2)اخذ ویزای کار آمریکا J1

این نوع ویزای کار آمریکا در حقیقت ویزای تبادل فرهنگ یا تبادل نیروی کار پیرامون بحث اشتغال، تحقیق، آموزش و یا تدریس است. اشخاصی که قصد اخذ این نوع ویزای کار آمریکا را دارند لازم است تا کارفرمای آمریکایی را بیابند که در این روش دانشگاه و یا شرکت می‌توانند به عنوان کارفرمای شما معرفی شوند. واجدین شرایط این نوع ویزا کار آمریکا لازم است دوره خاصی را که از طرف کارفرما مشخص می‌شود را سپری نمایند. شخص دارنده این نوع ویزا کار آمریکا باید پس از اتمام مدت زمان ویزای خود، خاک این کشور به مدت دو سال ترک نموده و در صورت تمایل به ورود مجدد و تغییر ویزا لازم است خارج از خاک آمریکا درخواست ویزا نماید.

3)ویزای سرمایه گذاری از طریق طرح کسب و کار یا E2

اشخاصی که قصد راه اندازی یک تجارت و یا کسب و کار مورد نظر خود را از طریق انتقال سرمایه شخصی در آمریکا را دارند، لازم است تا اقدام به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا نمایند. با اخذ این نوع ویزا متقاضی اجازه خرید یک سوپرمارکت و یا سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی که دولت آمریکا مشخص می‌کند را، پیدا می‌کند. در ابتدا این نوع ویزا به مدت دو سال صادر می‌شود و پس از پایان دو سال اگر کسب و کار شخص متقاضی به مرحله سوددهی برسد، امکان تمدید ویزا برای ایشان فراهم می‌شود.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد