ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا


ویزای کاری کانادا، می تواند منجر به اخذ ویزای اقامت این کشور است. در واقع یکی از طرق مهاجرت به کانادا، اقدام از طریق ویزای کار است. البته برای مهاجرت به کانادا، می توان از سایر طرق پیش بینی شده نیز اقدام کرد نظیر موارد ذیل:
الف- ) مهاجرت تحصیلی؛ امروزه بیش از 20 دانشگاه کانادایی، در زمره‌ی 800 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. بالا بودن سطح علمی دانشگاه های این کشور موجب افزایش رغبت دانشجویان به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شده است. یکی دیگر از راه های پذیرش در دانشگاه های این کشور، اقدام از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران است. این وزارت هر ساله اقدام به اعزام دانشجویان مستعد به دانشگاه های مورد تأیید خود در سراسر جهان می نماید. گفتنی است حدود 60 دانشگاه در این کشور، مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است.

ویزای کاری کانادا


ب- ) پناهندگی؛ امکان مهاجرت به کانادا از طریق پناندگی این کشور وجود دارد. اما این روش با دشواری های خاص خود رو به رو است و معمولاً مورد توصیه قرار نمی گیرد. با اینکه کشورهای پیشرفته و متمدن جهان، دارای مقررات ویژه ای برای حمایت از اتباع خارجی پناهنده هستند؛ اما این روش کماکان با خطرات خاص خود رو به رو است و خصوصاً پیشبرد امر پناهندگی از دالان های غیر قانونی، خطرات راه را افزایش می دهد. پناهندگی باید به دلیل مسائل و مشکلات مذهبی یا سیاسی باشد. مسائل امنیتی نیز در خور توجه است؛ لیکن با توجه به تأمین نسبی امنیت در ایران، درخواست پناهندگی به دلیل مسائل امنیتی مورد پذیرش کشور کانادا قرار نمی گیرد.
پ- ) ویزای کاری کانادا؛ اشتغال و سرمایه گذاری در این کشور یکی دیگر از طرق مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای اقامت آن است. اکنون در این نوشتار به بررسی این موارد، شرایط و نحوه اخذ ویزای کاری کانادا می پردازیم.
اقامت و تابعیت کانادا
پیش از پرداختن به شرایط و نحوه اخذ ویزای کاری کانادا، آگاهی از اقامت و تابعیت این کشور مفید است. اقامت به معنای یک رابطه مادی میان محل زندگی فرد یا محل کار او با یک کشور است. مهاجرینی که کارت اقامت دائم کانادا را کسب کرده‌اند، به مدت پنج سال امکان اقامت در این کشور را دارند؛ یعنی کارت اقامت دائم در این کشور به مدت پنج سال اعتبار دارد و پس از انقضا، متقاضیان می ‌توانند برای تمدید آن درخواست دهند مشروط به آن که این افراد در مدت پنچ سال اخیر، حداقل دو سال در کشور کانادا حضور داشته باشند.

ویزای کاری کانادا


تابعیت به معنای یک رابطه فرا مادی میان فرد با کشور متبوع وی است. برای اخذ تابعیت یک کشور، وجود رابطه ای فرهنگی نیز ضروری است. به همین دلیل شرایط اخذ تابعیت کانادا، معمولاً متفاوت تر و دشوارتر از اخذ اقامت آن و مستلزم گذر زمان است. کسانی که کارت اقامت دائم در کانادا را دارند و مقیم این کشور به حساب می ‌آیند، در صورتی که حداقل‌ های مقرر در قوانین کانادا را دارا باشند، می‌ توانند برای اخذ تابعیت (شهروندی) کشور کانادا اقدام نمایند. از جمله‌ی شرایط قانونی لازم برای این امر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1 – داشتن حداقل 18 سال تمام
2 – حضور حداقل 3 سال در کشور کانادا طی 4 سال قبل از ارسال درخواست شهروندی
3 – پشت سر گذاشتن آزمون و مصاحبه ‌ی شهروندی این کشور.

مهاجرت کاری به کانادا


از راه های اقتصادی مهاجرت به کانادا ، می توان به سرمایه گذاری در این کشور، مهاجرت از طریق نیروی متخصص فدرال و بالاخره مهاجرت از طریق ویزای کاری کانادا اشاره کرد. در ادامه به بررسی این سه روش مطابق با مقررات موجود می پردازیم.
الف) سرمایه گذاری:
باید دانست که شرایط لازم برای مهاجرت از طریق کار و سرمایه‌گذاری در کانادا عبارت است از:
1 – سرمایه گذار باید حداقل دارای یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا باشد؛ هرچند تفاوت‌هایی جزئی در مورد این شرط در استان‌های مختلف وجود دارد.
2 – شخصی که از طریق سرمایه گذاری قصد اخذ اقامت در کانادا را دارد، باید ظرف پنج سال گذشته، حداقل به مدت دو سال تجربه‌ی مدیریتی داشته باشد که کم و کیف این امر را می‌توان با مراجعه به مشاوران مهاجرت به کانادا در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، دریافت کرد.
3 – پس از اینکه شرایط مهاجرتی شخص متقاضی مورد پذیرش قرار گرفت، وی می بایست مبلغ هشت‌صد هزار دلار کانادا را به مدت پنج سال در اختیار دولت مرکزی قرار دهد.
برای مهاجرت به کانادا می ‌توان از طریق سرمایه گذاری استانی اقدام کرد. ابتدائاً باید گفت که کانادا از استان های مختلفی تشکیل شده است که هر استان (ایالت) دارای قوانین خاص خود است. البته تمام استان ها، از قوانین نیروی فدرال مرکزی تبعیت می کنند و درنتیجه اتحاد حقوقی برقرار است. ضوابط کلی راجع به ویزای کاری کانادا و سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:
1- سرمایه‌گذار استانی باید خود شخصاً آن مؤسسه را اداره کند؛
2 – سرمایه‌گذار استانی باید مبلغی در حدود سی و پنج هزار تا شش‌صد هزار دلار کانادا را بسته به استان مربوط، به عنوان دارایی داشته باشد؛
3- سرمایه‌گذار استانی دارای حداقل سه سال سابقه‌ در اداره‌ ی مؤسسه‌ ی خود یا مدیریت یک شرکت باشد.
ب) مهاجرت از طریق نیروی متخصص فدرال:
افرادی که از این روش اقدام می کنند، باید دارای شرایط ذیل باشند:
1 – درخواست کار معتبر یا پیشنهاد کار معتبر از یک کارفرمای کانادایی؛
2 – به اتمام رساندن دوره‌ی دکتری در کشور کانادا و یا گذراندن حداقل دو سال تحصیلی از چهار سال دوره‌ی دکتری در یکی از دانشگاه‌ های رسمی کانادا.
بدین ترتیب چنانچه مشاهده می شود، مرود نخست مرتبط با کار است و مورد دوم مرتبط با تحصیلات. متقاضیان در صورت دارا بودن هر یک از این دو مورد، می توانند در مسیر مهاجرت به کانادا گام نهند. در این روش متقاضیان می ‌توانند تقاضای خود را به اداره ی مهاجرت و شهروندی کشور کانادا ارسال نمایند. این افراد باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد:
پ) مهاجرت به کانادا از طریق کار

ویزای کاری کانادا


شرایط اخذ ویزای کاری کانادا چیست؟

چنانچه از یک شرکت معتبر کانادایی پیشنهاد کاری (job offer) برای شما وجود داشته و این امر مورد تأیید مراجع ذی صلاح در کانادا از جمله اداره‌ی کار این کشور و اداره ی منابع انسانی و توسعه ی مهارت های کانادا هم قرار گرفته باشد، امکان مهاجرت کاری به این کشور فراهم می آید. آیا مقوله ی زبان انگلیسی نیز دخیل است؟ بلی؛ شرط زبان، در اکثر روش های مهاجرت به کانادا الزامی است. لیکن نیازی به تسلط صد درصد نیست و بسته به اینکه برای کار در کدامیک از ایالت های مختلف کشور کانادا اقدام می شود، درجه ی مورد نیاز تسلط بر زبان انگلیسی متفاوت خواهد بود. به نظر می رسد که تسلط بر زبان انگلیسی در حد مدرک آیلتس با نمره‌ ی 5.5 الی 7.5 کافی باشد. البته در تعداد اندکی از استان ها، زبان فرانسوی ملاک عمل است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت همراه باشید.
اما پرسش بعدی این است که کدامیک از مشاغل، خواهان بیشتری در این کشور دارد. این امر وابسته به نیازهای بازارهای اقتصادی این کشور است. به طور کلی مشاغل مهندسی عمران، معماری، مکانیک، برق و کامپیوتر، جوشکاری، نجاری، کاشی کاری، آشپزی، مدیریت رستوران، حسابداری، خدمات دولتی، پرستاری خانه و کشاورزی، نمونه‌هایی از این مشاغل است.
کسانی که به فکر مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا هستند، احتمالاً با اصطلاح «اکسپرس اِنتِری» – “Express entry” برخورد داشته اند. فرایند اخذ اقامت کانادا داخل در سیستم اکسپرس انتری خواهد بود. در این سیستم، اداره‌ی مهاجرت کانادا با انتشار جدول امتیاز‌ بندی مهاجران و تعیین حداقل امتیاز های پذیرش، اقدام به گزینش مهاجران می‌ نماید. موارد امتیاز آور در این سیستم کدام است؟
- ) ویژگی ها و توانمندی های فردی شخص متقاضی
- ) پیشنهاد شغل از جانب کارفرمای کانادیی
- ) خود اشتغالی
- ) تحصیلات عالی
و ...
هلدینگ حقوقی رادیو وکالت می تواند در امر برقراری ارتباط با کارفرمای کانادایی به مشاوره و همکاری با متقاضیان بپردازد و با بهره گیری از دانش حقوقی خود، سلامت حقوقی وضعیت اشتغال و کفایت دستمزد متقاضی را تضمین نماید تا حقوق این افراد در کانادا حفظ شود. پیگیری وضعیت اشتغال پس از پذیرش درخواست نیز از دیگر خدمات این هلدینگ حقوقی است. در صورت تمایل به استفاده از خدمات مشاوره ای، با ما در ارتباط باشید.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
Farhad
سلام من دارم مدرکه بین المللی دکوراسین داخلی رو از فنی حرفه ای ایران میگیرم آیا میتونم با این مدرک ویزای کاریه کانادا رو دریافت کنم ممنونم.
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز تنها با ارائه این مدرم نمیتوانید ویزا این کشور را خذ نمایید.
فریبا
با سلام من فقط میخوام بدونم با شرایط زیر میتونم تلاشی برای مهاجرت به کانادا داشته باشم با خیر؟ سن خودم و شوهرم ۴۹ سال کارمند تقریبا درحال بازنشسته شدن من کارشناسی کشاورزی وشوهرم کاردانی حسابداری ۲بچه یک ملک زیر یک میلیارد تومان وحدود۵۰۰میلیون اندوخته برای ما رفتن امکان پذیره؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز امکان مهاجرت وجود داره اما نه 100 در صد در حالی که با این شرایط 100 میتوانید اقامت اسپانیا را بگیرید.