ویزای شینگن ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا

ایتالیا ششمین کشور پر جمعیت و صنعتی ایتالیا می‌باشد. این کشور با جمعیتی بالغ بر ۶۰ میلیون نفر از جمله کشورهایی می‌باشد که متقاضیان زیادی قصد مهاجرت و زندگی در آن را دارند. در بحث مربوط به مهاجرت به ایتالیا خدمت خوانندگان کلیه راه‌کارهای اخذ اقامت ایتالیا را تشریح نمودیم، اما در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا به ویزای شینگن ایتالیا بپردازیم. در ادامه مطلب خوانندگان عزیز با عنواینی چون تعریف کلی ویزای شینگن ایتالیا، روش اخذ ویزای شینگن ایتالیا، مدارک مورد نیز اخذ این نوع ویزا و هزینه آن و در نهایت انواع ویزای شینگن ایتالیا آشنا می‌شوند.

ویزای شینگن ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا چیست؟

کشور ایتالیا از جمله کشورهایی است که افراد بسیاری با اهداف گوناگون به آن سفر می‌کنند و حتی ممکن است به تحصیل در ایتالیا و یا کار در ایتالیا نیز روی آورند. از این رو به جهت ورود به کشور ایتالیا، تحت هر گونه قصد و هدفی، شما نیاز به اخذ ویزا دارید. بر اساس قانون معاهده شینگن مردم بعضی از کشورهای به منظور ورود به خاک ایتالیا، نیازمند اخذ ویزای شینگن ایتالیا می‌باشند.

این موضوع که مردم کدام کشورها مستلزم اخذ ویزای شینگن ایتالیا می‌باشند، توسط قوانینی که کشورهای شرکت کننده در این معاهده تعیین می‌کنند، مشخص می‌شود. با توجه به این موضوع کشور ایران در دسته کشورهایی قرار گرفته است که، مردم ایران به منظور سفر و یا مهاجرت به این کشور نیازمند اخذ ویزای شینگن ایتالیا می‌باشند.

مزایای دریافت ویزای شینگن ایتالیا

طبق آنچه گفته شد ویزای شینگن ایتالیا در واقع اجازه ورود به این کشور می‌باشد اما اشخاصی که اقدام به اخذ ویزای شینگن ایتالیا می‌نمایند، از مزایای قابل توجهی نیز برخوردار می‌شوند. از جمله این مزایا اجازه ورود به ایر کشورهای حوزه شینگن می‌باشد. طبق قانون کشورهای حوزه شینگن، اگر شخصی موفق به اخذ ویزای شینگن ایتالیا شود، قادر است با استفاده از همان ویزا به سایر کشورهای عضو شینگن نیز سفر کند. با توجه به این نکته شخصی که موفق به اخذ ویزای شینگن ایتالیا می‌شود می‌تواند بدون هیچ محدودیتی به کشورهایی نظیر فرانسه، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، پرتغال، لهستان، اسپانیا، فنلاند، مجارستان، جمهوری چک، اتریش، یونان، دانمارک، آلمان وغیره سفر کند.

 

لازم به ذکر است در صورتی که متقاضی بتواند ویزای شینگن ایتالیا را اخذ نماید از اجازه ورود به کشورهای واقع در آمریکای مرکزی نیز بهره‌مند می‌شود.

انواع ویزای شینگن ایتالیا

اشخاصی که قصد کسب ویزای شینگن ایتالیا را دارند باید توجه داشته باشند ویزای شینگن ایتالیا انواع متفاوتی دارد که دارای شرایط و امتیازات متفاوتی می‌باد و به سه دسته کلی تقسیم می‌شود:

  • ویزای شینگن ایتالیا نوع عادی
  • ویزای شینگن ایتالیا نوع محدود
  • ویزای شینگن ایتالیا نوع ملی

ویزای شینگن ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا نوع عادی

ویزای شینگن ایتالیا نوع عادی مناسب افرادی می‌باشد که قصد حضور بیش از 90 روز در خاک این کشور را نداشته باشند. در واقع ویزای شینگن ایتالیا نوع عادی مجوز ورود شخص متقاضی به تمامی کشورهای حوزه شینگن می‌باشد. لازم به ذکر است که اعتبار ویزای شینگن ایتالیا نوع عادی در طول شش ماه، تنها نود روز می‌باشد. با توجه به این موضوع ویزای شینگن ایتالیا نوع عادی مناسب افرادی می‌باشد که به عنوان توریست قصد بازدید از این کشور و یا سایر کشورهای اروپایی را دارند و یا اشخاصی که قصد ملاقات دوستان و اقوام خود را دارند و یا می‌خواهند در یک همایش علمی شرکت نمایند.

ویزای شینگن ایتالیا نوع محدود

اگر می‌خواهید علاوه بر ایتالیا به تعداد معینی از کشورهای دیگر واقع در منطقه شینگن نیز سفر کنید هنگام دریافت ویزای شینگن ایتالیا محدود حتماً باید درخواست دهید که نام کشورهای موردنظرتان نیز در ویزا قید شود، در غیر این صورت تنها اجازه ورود به ایتالیا را خواهید داشت. به عنوان مثال اگر قرار است به ایتالیا، اسپانیا و لهستان سفر کنید باید از سفارت ایتالیا درخواست نمایید تا نام کشورهای اسپانیا و لهستان را نیز در ویزای شینگن ایتالیا نوع محدود شما ذکر کند. اعتبار ویزای شینگن محدود نیز مانند ویزای عادی در هر شش ماه، نود روز است.

ویزای شینگن ایتالیا نوع ملی

ویزای شینگن ایتالیا نوع ملی به عنوان ویزای اقامتی بلندمدت شناخته می‌شود و مناسب افرادی است که قصد حضور به مدت زمان زیادی را در خاک این کشور را دارند.. به عنوان مثال ویزای شینگن ایتالیا نوع ملی برای اشخاصی قصد ادامه تحصیل یا و کار در ایتالیا بسیار مناسب می‌باشد.

مدارک لازم به منظور اخذ ویزای شینگن ایتالیا

به منظور دریافت ویزای شینگن ایتالیا شخص متقاضی مستلزم ارائه مدارک ذیل به سفارت این کشور می‌باشند:

  • مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی
  • فرم اداری اخذ ویزای شینگن ایتالیا
  • گذرنامه‌ای که دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد
  • دو قطعه عکس پرسنلی
  • گواهی بانکی و گردش حساب بانکی که نشان دهنده توان پرداخت هزینه‌های سفر شخص متقاضی باشد.
  • سند خانه، زمین یا اتومبیلی که نشان دهنده این موضوع باشد که متقاضی برای بازگشت به کشور از انگیزه مالی خوبی برخوردار است.
  • بیمه مسافرتی

ویزای شینگن ایتالیا

هزینه ویزای شینگن ایتالیا

هزینه صدور ویزای شینگن ایتالیا نیز به صورت نقدی بوده و به واحد پول این کشور یعنی یورو به مبلغ 85 یورو از متقاضی دریافت می‌شود. لازم به ذکر است متقاضی اخذ ویزای شینگن ایتالیا اگر تمامی مراحل مذکور را به درستی انجام دهد و نوع ویزای موردنیاز خود را نیز به درستی انتخاب کرده باشد، موفق به اخذ ویزای شینگن ایتالیا می‌شود.

روش اقدام به جهت اخذ ویزای شینگن ایتالیا

به منظور دریافت ویزای شنگن ایتالیا حتماً متقاضیان مستلزم اخذ وقت قلبی به منظور مصاحبه و انگشت نگاری از سفارت این کشور واقع در تهران خیابان آفریقا می‌باشند. بدین منظور ایشان می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی سفارت ایتالیا و ورود به بخش اخذ ویزای شینگن ایتالیا، اقدام به ساخت یک حساب کاربری نموده و به صورت آنلاین اقدام به تعیین وقت از سفارت این کشور نمایند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد