ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا کشوری پهناور و مهاجر پذیر و مقصدی برای کلیه اشخاصی می‌باشد که قصد زندگی، تحصیل کار و پیشرفت در این کشور را دارند. از آنجایی که تحصیل در کانادا نیز یکی از روش‌های متداول و پرمخاطب مهاجرت به این کشور می‌باشد، قصد داریم در مطلب پیش‌رو نکاتی در زمینه ویزای تحصیلی کانادا و نحوه پذیرش آن را خدمت علاقه‌مندان و خوانندگان ارائه دهیم. در خصوص اخذ ویزای تحصیلی کانادا ممکن سوالاتی در ذهن هر شخصی شکل گیرد از جمله:

پروسه اخذ ویزای تحصیلی کانادا چگونه است؟

مدت زمان لازم به منظور دریافت ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

تحصی در کانادا در چه مقاطعی امکان‌پذیر می‌باشد؟

آیا به منظور کسب ویزای تحصیلی کانادا ارائه مدرک زبان معتبر الزامی می‌باشد؟

از طریق وکیل مهاجرت به کانادا چگونه می‌توان به ویزای تحصیلی کانادا دست یافت؟

سوالاتی مانند سوالات مطرح شده و سوالاتی از این دست بسیار می‌باشند، از این رو قصد داریم تا با ارائه پاسخ مناسب به سوالات فوق، به اطلاعات جامع و مناسبی در طول مطلب پیش‌رو دست یابیم.

مدت زمان تقریبی به منظور صدور ویزای تحصیلی کانادا

معمولا مدت زمانی که به طول می‌انجامد تا متقاضی تحصیل در کانادا موفق به اخذ ویزای تحیلی شود، حدود 3 ماه می‌باشد. البته توجه داشته باشید مدت زمان ذکر شده کاملا به زمانی که شروع به درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌نمایید مرتبط است. چرا که هر چه به فصل‌های گرم این کشور نزدیک‌تر می‌شویم، درخواست‌های مهاجرت به این کشور افزایش می‌یابد و این موضوع سبب می‌شود تا دریافت نوبت از سفارت این کشور و همچنین مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا نیز طولانی‌تر شود.  خاطر شان می‌شود تمام پیش‌بینی‌های فوق منوط به آن است که متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا مدارک مورد نظر پذیرش از دانشگاه مربوطه مانند ریز نمرات مقاطع مختلف تحصیلی، گواهی اصل دانشنامه‌های دریافت شده و غیره را آماده نموده و در موعد تعیین شده ارائه نماید.  

ویزای تحصیلی کانادا

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

در صورتیکه متقاضی تحصیل در کانادا موفق به کسب ویزای تحصیلی خود شود، به مدت زمان اعتبار ویزای خود باید توجه نماید. مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا بدان معنی است که شخص متقاضی تا چه مدت زمان می‌تواند به عنوان دانشجو در خاک کانادا به شکل قانونی حضور داشته باشد و به تحصیل بپرازد.

شایان توجه است مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا عموما 1 ساله می‌باشد و شخصی که قصد تحصیل در مقاطع گوناگون در این کشور را دارد موظف است تا پس از اتمام هر سال تحصیلی، اقدام به تمدید مجدد ویزای تحصیلی خود نماید. توجه داشته باشید حداقل مدت زمان ویزای تحصیلی 6 ماه و حداکثر 12ماه می‌باشد. معمولا برای شرکت در دوره‌های زبان و یا دوره‌های آموزشی که کمتر از 6 ماه می‌باشند، متقاضی نیازی به اخذ ویزای تحصیلی کانادا نخواهد داشت.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

حساسیت اداره مهاجرت کانادا در قبال ویزای تحصیلی کانادا به دلیل اعتبار نسبتا بلند مدت آن، بیشتر از ویزای توریستی کانادا مورد توجه سفارت این کشور قرار می‌گیرد. شایان ذکر است از جمله مهمترین مدارکی که سفارت کانادا در زمان بررسی درخواست ویزای تحصیلی این کشور به آن توجه می‌نماید، تمکن مالی شخص متقاضی اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌باشد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از:

  • نامه پذیرش تحصیلی از یکی از مراکز معتبر آموزشی
  • برنامه تحصیلی
  • فرم‌های تکمیل‌شده درخواست ویزا فرم ویزای تحصیلی، فرم اطلاعات خانوادگی
  • اسکن صفحه اول جدیدترین پاسپورت (بعلاوه صفحاتی که مهر ویزا خورده‌است)
  • اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه
  • اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه برای همراهان در صورت تاهل
  • دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵
  • سند و مدارک موربوط به دارایی‌های شخصی
  • فیش واریزی تحصیلی

استفاده از وکیل مهاجرت، تضمین اخذ ویزای تحصیلی

یکی از روش‌هایی که به متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا توصیه می‌شود، استفاده از وکیل مهاجرت به کانادا می‌باشد که خصوصا به اشخاص ایرانی نیز شدیدا توصیه می‌شود. وکیلی که در زمینه مهاجرت به کانادا خبره و کار بلد باشد، به راحتی می‌تواند شخص متقاضی را در استای دست‌یابی به ویزای تحصیلی خویش هدایت کند. مزیتی که استفاده از وکیل متخصص و حرفه‌ای دارد آن است که ایشان به تمام جوانب امر اخذ ویزای تحصیلی کانادا واقف است و از این رو در طول پروسه از مواجهه با هر مشکل و ریسکی اجتناب می‌کند.

با توجه به این موضوع، گروه حقوقی رادیو وکالت با به کارگیری وکلای با تجربه در خصوص مهاجرت به کانادا، سعی نموده است تا پروسه و مسیر اخذ ویزای تحصیلی کانادا را برای کلیه متقاضیانی که قصد مهاجرت و تحصیل در کانادا را دارند، هموارتر نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌ها و پروسه اخذ ویزای تحصیلی کانادا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد