ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

دانشگاه‌های اتریش با شهریه‌ای بالغ بر حدود 350 تا 750 یورو در هر ترم تحصیلیاز جمله مقرون به صرفه‌ترین و در عین حال معتبرترین دانشگاه های اروپا و جهان محسوب می‌شوند. بنابراین تحصیل در اتریش به گزینه‌ای ایده‌آل برای دانشجویان و دانش‌آموزان بدل شده است. در این مطلب بر آن شدیم تا توضیحاتی در حوزه مباحثی چون دانشگاه‌های اتریش، زبان تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور، و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های اتریش و نکاتی پیرامون این مبحث را خدمت شما ارائه دهیم.

مختصری پیرامون دانشگاه‌های کشور اتریش

اتریش با داشتن ۱۸ دانشگاه معتبر در سطح اروپا و جهان و همچنین ۱۱۰ مرکز آموزشی، از جمله کشورهای مطرح به منظور تحصیل دانشجویان می‌باشد. لازم به ذکر است بهترین دانشگاه اتریش دانشگاه وین است که دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا می باشد. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی باید به این نکته توجه داشته باشند که در این کشور زبان ملی و زبان تدریس در دانشگاه‌ها زبان آلمانی می‌باشد، البته در دوره کارشناسی ارشد و دکتری در بعضی دانشگاه‌های خصوصی می‌توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد.

زبان تحصیلی در دانشگاه‌های اتریش

همانطور که اشاره شد از آنجایی که زبان تحصیلی در اتریش آلمانی است، برای افرادی که آشنایی به زبان آلمانی ندارند حداقل سه ترم نیاز است که دوره زبان آلمانی را در کشور اتریش بگذرانند. هزینه دوره زبان آلمانی برای هر ترم  نیز ۳۸۰ یورو می‌باشد. ذکر این موضوع خالی از لطف نمی‌باشد که  اخذ ویزای تحصیلی در این کشور نیازی به داشتن مدرکی گواه بر دانش زبان آلمانی ندارد و این امکان برای افراد وجود دارد که در ابتدای ورود به این کشور به آموزش زبان آلمانی بپردازند. البته متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی اتریش اگر از دانشگاه‌های خصوصی در این کشور پذیرش بگیرند، می‌توانند به زبان انگلیسی به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بپردازند.

 

ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای تحصیل در اتریش

مدارک زیر جهت اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل با توجه به شرایط تحصیلی مورد نیاز است:

 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریز نمرات دیپلم
 • ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی
 • ترجمه رسمی مدرک لیسانس و ریز نمرات لیسانس
 • ترجمه رسمی کارت ملی و شناسنامه
 • ترجمه رسمی کارت پایان خدمت ویژه آقایان
 • اسکن و کپی صفحه اول پاسپورت و صفحاتی که دارای مهر است
 • نامه قبولی در کنکور
 • گواهی اشتغال به تحصیل در رشته مربوطه از دانشگاه
 • ۱۲ قطعه عکس رسمی پاسپورتی

لازم به ذکر است که ترجمه مدارک تحصیلی باید به تایید سفارت اتریش برسد.

نکاتی مهم که متقاضیان ویزای تحصیلی اتریش باید به آن توجه داشته باشند

 • آن دسته از دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های سراسری هستند این امکان را دارند که پس از اخذ ویزای تحصیلی اتریش، واحدهای درسی خود را به دانشگاه‌های اتریش انتقال دهند و مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه‌های اتریش اخذ نمایند.

 

 • آن دسته از متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه‌های آزاد می‌باشند باید به این موضوع واقف باشند که برای مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته نمی‌توانند اقدام به پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش نمایند، بلکه برای مقطع کارشناسی ارشد پیوسته می‌توانند درخواست نموده و بعد از ورود به دانشگاه درخواست ارزشیابی مدارک تحصیلی خود را ارائه دهند. در آنجا معلوم می‌شود از کدام ترم مقطع کارشناسی می‌توانند تحصیلات خود را شروع کرده و پیوسته تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهند.

 

 • دانشجویانی که خواستار اخذ ویزای تحصیلی اتریش می‌باشند و در دانشگاه‌های دولتی در مقطع کارشناسی در ایران مشغول به تحصیل می‌باشند، می‌توانند اقدام به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های اتریش نمایند، اما باید دانشگاه مقصد در کشور اتریش را نیز در نظر بگیرند. زیرا سطح تحصیل اتریش نسبت به ایران یک سال جلوتر است و شاید بعضی از واحدهای درسی دانشجویان را بپذیرند و یک سال پایین‌تر شروع به تحصیل کنند.

 

 • اخذ ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکترا به مراتب سخت تر از سایر مقاطع است. به این دلیل که در ابتدای امر فرد متقاضی تحصیل در مقطع دکتری باید استاد راهنما پیدا کند که معمولا این امر با موفقیت 100 درصد امکان پذیر نخواهد بود. بر همین اساس به دانشجویان متقاضی دوره دکترا پیشنهاد می‌شود که در ابتدا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد کنند و بهد از گذارندن این مقطع برای دکتری اقدام نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ایشان در این خصوص بهره‌مند شوید.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد