وکیل پایه یک دادگستری(مشاوره حقوقی کاملا رایگان)

مشاوره کاملا رایگان با وکیل رسمی دادگستری(رادیو وکالت)

در نظر داشته باشید که مشاوره حقوقی رایگان تنها از طریق این فرم امکان پذیر می باشد و مشاوره حضوری یا تلفنی با وکلا مشمول هزینه می باشد

سوالات خود را در تمام زمینه های حقوقی و وکالت از ما بپرسید
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند

وارد کردن ایمیل و شماره موبایل ضروری نیست و جهت اطلاع رسانی پاسخ سوالتان دریافت میگردد. همچنین اطلاعات تماس شما محرمانه نزد ما باقی مانده و هیچ کجا منتشر نخواهد شد. سوال شما پس از بررسی و پاسخ در سایت (انتهای همین صفحه) منتشر می شود و در صورت وارد کردن ایمیل برای شما ایمیل نیز خواهد شد.

گروه رادیو وکالت با داشتن وکیل متخصص در دعاوی ملکی  و ورشکستگی ، وکیل متخصص در دعاوی کیفری، وکیل متخصص در دعاوی شرکت ها و اسناد تجاری و مطالبات و همچنین وکیل متخصص در امر دعاوی خانواده و طلاق و متخصص در سایر موارد حقوقی، یک تیم کامل و با تجربه با بیش از 10 سال سابقه در امر وکالت می باشد. در زیر رزومه تعدادی از وکلای مجرب گروه رادیو وکالت قابل مشاهده است. برای رزرو مشاوره حضوری می توانید از دکمه  انتهای رزومه هر وکیل اقدام به رزرو زمان نمایید. همچنین می توانید از طریق تماس تلفنی، با کارشناسان رادیو وکالت تماس حاصل نمایید.

محمود شفیع زاده
محمود شفیع زاده

وکیل متخصص دعاوی املاک و ورشکستگی

وکیل متخصص مهاجرت

رزومه:

 • کارشناس ارشد رشته حقوق خصوصی با معدل ممتاز(30/19)
 • عضویت هیئت مدیره انحمن علمی دانش پژوهان حقوق
 • عضویت در کانون وکلای دادگستری مرکز از سال 1384
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت دادگستری و مشاوره قضایی

مشاهده رزومه کامل محمود شفیع زاده

فرم درخواست رزرو مشاوره حضوری

پس از ثبت درخواست کارشناسان ما برای هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت

 
فرم درخواست رزرو مشاوره حضوری

پس از ثبت درخواست کارشناسان ما برای هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت

پریسا شیرازی
پریسا شیرازی

وکیل متخصص دعاوی شرکت ها، اسناد تجاری و مطالبات

رزومه:

 • رتبه نخست کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه پیام نور
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • اخذ گواهینامه داوری دوره مقدماتی و پیشرفته از مرکز اتاق بازرگانی
 • بیش از 7 سال سابقه وکالت بویژه در دعاوی حقوقی و خانواده

مشاهده رزومه کامل پریسا شیرازی

فرم درخواست رزرو مشاوره حضوری

پس از ثبت درخواست کارشناسان ما برای هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت

 
احمد علیجانی
احمد علیجانی

وکیل متخصص دعاوی شرکت ها، اسناد تجاری و مطالبات

رزومه:

 • کارشناس حقوق قضایی
 • عضویت در کانون وکلای مرکز از سال 1384
 • سالها فعالیت در زمینه دعاوی شرکت ها و اشخاص حقوقی
 • عضو دپارتمان ثبت شرکت و دعاوی حقوقی رادیو وکالت از تاسیس

مشاهده رزومه کامل احمد علیجانی

فرم درخواست رزرو مشاوره حضوری

پس از ثبت درخواست کارشناسان ما برای هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت

 


طبق تعریف ارائه شده در ماده 656 قانون مدنی، وکالت عقدی است که به موجب آن، یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می‌نماید. شخص نیابت دهنده را موکل، و شخص نایب را وکیل می‌نامند. مواد 656 الی 683 قانون مدنی، احکام راجع به وکالت را برشمرده است. مقصود از «امرِ» موضوع وکالت در این ماده، «امری حقوقی» به معنای عام کلمه است و در نتیجه وکیل می‌تواند در هریک از امور ذیل به نیابت از موکل خود اقدام کند: تنظیم معاملات و قراردادهای تجاری نظیر خرید و فروش و اجاره، صدور و قبول اسناد تجاری نظیر چک و برات، انعقاد نکاح و طلاق، اداره‌ی اموال موکل و نیز طرح و پیگیری تمامی دعاوی حقوقی و کیفری در دادگاه یا اصطلاحاً وکیل در محاکمه بودن. اساساً تمامی امور حقوقی، قابلیت نیابت‌پذیری و انجام از سوی وکیل را دارند؛ مگر آنکه آن امور، از مواردی باشند که اصطلاحاً قائم به شخص موکل است و تنها اوست که می‌تواند آن امور را انجام دهد؛ نظیر شهادت، اقرار، لعان، تمکین و مواردی از این دست که قابل وکالت دادن نیستند و انعقاد وکالت در مورد آن‌ها، باطل است.

خدمات رادیو وکالت

وکیل دیوان عدالت اداری

پذیرش وکالت دعاوی دیوان عدالت اداری و پیگیری دعاوی مطرح شده در دیوان عدالت اداری از تهران و سراسر نقاط ایران توسط وکلای پایه یک متخصص در دعاوی دیوان عدالت اداری و شهرداری. با توجه اصل ۱۷۳ قانون اساسی، دیوان عدالت اداری مرجعی است كه به شكایات، تظلمات و اعتراضات مردم رسیدگی می كند.

وکیل تعزیرات حکومتی

سازمان تعزیرات حکومتی مرجعی برای رسیدگی به جرایم اقتصادی است زیر نظر قوه مجریه فعالیت می کند و صلاحیت استثنایی دارد. رسیدگی به طیف وسیعی از تخلفات من جمله گران فروشی، کم فروشی، قاچاق کالا و ارز، اختفا و احتکار و نیز گستره ای از تخلفات در امور بهداشتی و درمانی را در بر می گیرد. ذکر این نکته خالی از فایده نیست که رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز جز معدود مواردی زیر نظرقوه ی مجریه قرار نخواهد گرفت

وکیل دعاوی ورشکستگی

ورشکستگی حالتی است که تاجر یا شرکت تجارتی ناتوان از پرداخت وجوه طلبکاران خود می شود ورشکستگی یا Bankruptcy به عنوان یکی از مفاهیم مطرح شده در فیلد حقوق تجارت، از یک نظر دارای وصف حقوقی و از نظر دیگر دارای وصف جزایی است و رسیدگی به امر ورشکستگی با تقدیم دادخواست صورت می‌گیرد، در حقیقت از اولین اقدامات جهت اعلام ورشکستگی، تهیه و ارائه دادخواست است که در این دادخواست باید لیست دارایی ها و دیون تاجر ورشکسته نوشته و ارائه گردد اما چنانچه برای دادگاه ثابت شود که اعلام ورشکستگی تاجر در نتیجه تقصیر یا تقلب تاجر حاصل شده است، جرم محرز و مجرم قابل تعقیب و مجازات خواهد بود.

وکیل ملکی

معاملات ملکی همیشه به‌خوبی جلو نمی‌رود و برخی اوقات مسائل و مشکلاتی اتفاق می افتد و یا یکی از طرفین معامله به تعهدات خود عمل نمی‌کند در این حالت راهی جز رسیدگی قضایی وجود ندارد. دعاوی ملکی دارای شاخه های مختلفی بوده و در آن از موضوعاتی مثل افراز، خلع ید، تصرف عدوانی، تصرف مال غیر، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به ایفای تعهد، خیانت در امانت، کلاهبرداری، جعل سند، الزام به اخذ پایان کار و … نام برده می شود.

وکیل چک و اسناد تجاری

طی چندسال اخیر اشتباهات رایج و درحقیقت نا آگاهی حقوقی دامنگیر خیلی از افرادی است که در بیزینس و داد وستد خود از چک استفاده می کنند و ناخواسته در دام افراد بی مسئولیت و بی تعهد و یا بعضا کلاهبردار گرفتار می شوند اشتباهاتی که گاها صدمات مالی و روحی جبران ناپذیری برای صاحبان آن کسب و کار در پی دارد. در صورتیکه همان فرد با مشاوره با یک وکیل متخصص و با تجربه و حتی پرداخت مبلغی بابت حق المشاوره برای بیزینس و کسب و کار می تواند از خسارات مالی و صدمات روحی پیشگیری نماید.

وکیل طلاق

دربسیاری از موارد میبینیم که طلاق در میان زوجین به دلیل نا آشنا بودن با مسایل حقوقی پروسه های طولانی و مسیرهای که افراد را به بیراهه کشانده و از طرف دیگر باعث سرگردانی در ماه ها و سال های بسیاری شده است.دپارتمان تخصصی دعاوی خانواده هلدینگ حقوقی رادیو وکالت از مشاورانی حاذق و مجرب استفاده کرده تا بتوانید در مواردی که نیاز به راهنمایی دارید با هزینه آیی کاملا متعارف کمک و راهنمایی بخواهید.

وکیل جرایم سایبری

وکالت دعاوی سایبری و وکالت جرائم شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، وکالت جرائم رایانه ای، وکالت جرم سرقت و کلاهبرداری اینترنتی، وکالت دعاوی کسب و کار اینترنتی، وکالت جرائم شنود غیر مجاز، وکالت جرم هتک حیثیت و نشر اکاذیب، وکالت جرائم هک و نفوذ، وکالت جرم تخریب داده، وکالت جرم جعل هویت، وکالت دعاوی ثبت دامنه و قرارداد های نرم افزاری.

وکیل


وکالت یک عقد است و درنتیجه منوط به رضایت و توافق هر دو طرف معامله است. موضوع وکالت و محدوده‌ی اختیارات وکیل، در وکالتنامه ذکر می‌شود؛ لیکن در صورت عدم تصریح یا تعیین تکلیف راجع به برخی مسائل، اصل بر عدم توسعه‌ی اختیارات وکیل است. در واقع وکیل نمی‌تواند عملی را که از حدود وکالت او خارج است، انجام دهد و اگر خارج از حدود اختیارات قانونی و قراردادی خود عمل کند، عملیات او غیرناقذ و اصطلاحاً فضولی است و تنها پس از تأیید موکل، صحت حقوقی می‌یابد و در صورت رد این عملیات از سوی موکل، باطل هستند و حیات حقوقی ندارند. پس اصل بر محدودیت اختیارات وکیل به حدود قرارداد است؛ مگر آنکه قرائنی عرفی و عقلی، حدود اختیارات وکیل را توسعه دهد؛ برای مثال اگر به شخصی وکالت در فروش یک دستگاه خودرو داده شده باشد، وی وکیل در سند زدن در دفترخانه هم است؛ هرچند که این مورد اخیر در متن وکالتنامه ذکر نشده باشد. در واقع وکالت در هر امری، به منزله‌ی وکالت در مقدمات و لوازم آن امر نیز محسوب می‌شود. البته نباید فراموش کرد که اگر انجام امر موضوع وکالت به طور کلی، مستلزم تنظیم سند رسمی باشد، نظیر پروانه گرفتن از شهرداری یا فروش ماشین، وکالت‌نامه‌ی وکیل هم باید سند رسمی باشد و نه وکالت‌نامه‌ی عادی. لازم به ذکر است که در ماده‌ی 1217 قانون مدنی ، سند رسمی اینگونه تعریف شده است: «اسنادی که در اداره ثبت اسناد و املاک یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مأمورین رسمی در حدود صلاحیت آن‌ها، بر طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشند، رسمی است.» به طور کلی، ملاک در تشخیص حدود و حوزه‌ی اختیارات وکیل، متن قرارداد بین وکیل و موکل، و نیز قرائن عقلی و عرفی جامعه است؛ چراکه محرز بودن امری در عرف، به منزله‌ی ذکر در قرارداد است و لذا طرفین می‌بایست به قدر متیقن مندرجات قراردادی خود، پایبند باشند. ماده‌ی 671 قانون مدنی نیز این قاعده را بدین ترتیب بیان می‌دارد که وکالت در هر امری، مستلزم وکالت در لوازم و مقدمات آن نیز هست؛ مگر اینکه در وکالتنامه، به خلاف آن تصریح شده باشد. بنا به تصریح قانون مدنی، وکیل در محاکمه، به استناد ماده‌ی 664 قانون مدنی، وکیل در اخذ محکوم‌به دعوا نیست و بالعکس؛ و نیز وکیل در انعقاد بیع، به استناد ماده‌ی 665 قانون مدنی، وکیل در اخذ ثمن معامله نیست؛ مگراینکه در هر دو مورد، قرائنی عقلی و عرفی دلالت بر آن نماید. برای مثال اگر موکلی به وکیل خویش وکالت فروش اجناسی را در پیاده‌رو یک خیابان بدهد، عرفاً آن شخص وکیل در اخذ ثمن معامله نیز محسوب می‌شود؛ چراکه موکل، خریداران آن پیاده‌رو را نمی‌شناسد و لذا عقل و عرف حکم می‌دهد که شخص وکیل، وکیل در گرفتن پول اجناس نیز باشد؛ ولو آنکه ان امر در متن قرارداد ذکر نشده باشد. باید گفت که وکیل، موضوع مورد وکالت را می‌تواند به طرفیت خود نیز انجام بدهد؛ مثلاً شخصی که وکیل در فروش یک مال است، می‌تواند آن را به خود نیز بفروشد؛ لیکن تحقق این امر منوط به تصریح در قرارداد است و در صورت عدم ذکر این امر، وکیل نمی‌تواند امر موضوع وکالت را به طرفیت خویش انجام دهد. نمونه‌ای از این قاعده در ماده‌ی 1071 قانون مدنی آمده است؛ بدین ترتیب که اگر زنی، یک مرد را وکیل در یافتن شوهر و به نکاح درآوردن کند، وکیل نمی‌تواند زن را برای خود تزویج کند؛ مگر اینکه اذن به این امر، صریحاً به وکیل داده شده باشد.

وکیل تمامی امور موضوع وکالت را به حساب موکل انجام می‌دهد و در نتیجه بنا به تصریح ماده‌ی 674 قانون مدنی، موکل می‌بایست تمام تعهداتی را که وکیل در حدود اختیارات خود کرده است، انجام دهد و نمی‌تواند از آن تعهدات یا نتایج آن، سرباز زند. البته در مورد آنچه که وکیل در خارج از حدود وکالت انجام داده است، موکل هیچگونه تعهدی ندارد؛ مگراینکه همانطور که گفته شد، اعمال فضولی وکیل را تأیید کند تا صحت حقوقی بیایند. موکل می‌بایست اجرت مقرر در وکالتنامه را به وکیل بپردازد و در صورت عدم تعیین مبلغ میان طرفین، دادگاه با توجه به ماهیت اعمال وکیل و ارزش آن در عرف، قیمتی را تحت عنوان اجرت‌المثل مشخص می‌کند تا به وکیل پرداخت شود. البته وکالت می‌تواند بدون اجرت و مجانی نیز باشد که این امر، مستلزم ذکر در قرارداد است و در صورت عدم ذکر مجانی بودن یا نبودن، اصل بر مجانی نبودن وکالت است؛ چراکه عرفاً و عقلاً کسی کاری را بدون اجرت برای دیگری انجام نمی‌دهد.
به صورت کلی و به عنوان یک شرط بنایی در عقد وکالت، وکیل می‌بایست مصلحت و منفعت موکل را حفظ کند و در غیر این صورت، طبق یک نظر حقوقی، موکل حق دارد که آن دسته از اموری را که به مصلحت وی نبوده، رد کند و یا اینکه خود، آنان را تنفیذ کند. طبق ماده‌ی 666 قانون مدنی، هرگاه وکیل تقصیر کند و به واسطه‌ی تقصیر وی، خسارتی به موکل وارد شود، چنانچه عرفاً وکیل مسبب این خسارت محسوب شود، خود به تنهایی مسؤول است.

وکیل


ذکر یک نکته در خصوص اهلیت و شایستگی طرفین، برای انعقاد عقد وکالت ضروری است و آن اینکه اساساً وکالت باید در امری داده شود که خود موکل بتواند آن را به جا آورد، و وکیل هم باید کسی باشد که برای انجام موضوع وکالت، اهلیت قانونی داشته باشد. به عبارت دیگر، اگر شخصی به تنهایی صلاحیت انجام کاری را نداشته باشد، نمی‌تواند آن امر را به دیگری وکالت دهد و یا اینکه وکالت آن امر را برعهده بگیرد. برای مثال، شخص صغیر غیرممیز، صلاحیت انعقاد معامله ندارد؛ لذا وکالت دادن و وکالت گرفتن معامله از طرف وی، باطل است. در مورد وکیل یا موکلی که تاجر ورشکسته باشد، ذکر چند نکته ضروری است. اساساً شخص ورشکسته از دخالت در امور مالی خود ممنوع است؛ لذا وکالت دادن به دیگری در امور مالی از سوی شخص ورشکسته، صحیح نیست و اصطلاحاً غیرنافذ است و نیاز به تأیید طلبکاران دارد. پس تاجر ورشکسته نمی‌تواند موکل امور مالی خود باشد. البته وکالت دادن در امور غیرمالی نظیر انعقاد نکاح، منعی ندارد و صحیح است. اما در مورد وکیل واقع شدن، ورشکستگی اصولاً تأثیری ندارد و لذا شخص ورشکسته می‌تواند وکیل امور مالی دیگران باشد؛ چراکه وی تنها از دخالت در امور مالی خود ممنوع است و نه امور مالی دیگران.
وکالت از عقود جایز است؛ بدین معنی که هریک از موکل و وکیل، می‌توانند رأساً و بدون وجود جهتی برای فسخ، معامله را منتفی کنند. از یک سو وکیل می‌تواند هر موقع که بخواهد، از سمت خود استعفا دهد و از سوی دیگر، موکل می‌تواند هر موقع که بخواهد وکیل را عزل کند؛ مگر اینکه وکالت وکیل یا عدم عزل وکیل، در ضمن یک عقد لازم شرط شده باشد. باید گفت که در فرض عزل وکیل از سوی موکل، اطلاع یافتن وکیل از این عزل، موضوعیت دارد و لذا به استناد ماده‌ی 680 قانون مدنی، اموری که وکیل قبل از رسیدن خبر عزل به وی انجام داده است، صحیح و نافذ است. علاوه بر عزل و استعفا، فوت و جنون هریک از وکیل و موکل، و نیز سَفَه مالی هریک از این دو در اموری که رشد مالی لازم است، موجب مرتفع شدن وکالت می‌گردد. ولی در صورت ورشکستگی وکیل، خللی به وکالت وی با موکل وارد نمی‌شود؛ چراکه تاجر ورشکسته از دخالت در امور مالی خود ممنوع است و نه دخالت در امور مالی دیگران و لذا می‌تواند وکیل دیگران باشد. همچنین اگر متعلق وکالت از بین برود و یا اینکه موکل عملی را که مورد وکالت بوده است، شخصاً انجام دهد و یا به طور کلی عملی را که منافی با وکالت وکیل باشد بجا آورد، وکالت منفسخ می‌شود. بدیهی است که انقضا مدت وکالت نیز، در صورت مدت‌دار بودن، موجب مرتفع گشتن وکالت می‌شود.
آنچه که پس از شنیدن نام وکیل، بیش از هر چیز در ذهن مردم جامعه متبادر می‌شود، وکیل در محاکمه یا همان وکیل دعاوی است. علاوه بر نکات کلی که از قانون مدنی ذکر شد، وکیل دعاوی، نیازمند داشتن پروانه‌ی وکالت است و لذا نمی‌توان به صرف انعقاد عقد وکالت با شخصی، او را وکیل در محاکمه کرد. البته داشتن پروانه‌ی وکالت، به منزله‌ی وکالت در هریک از امور حقوقی و کیفری است. می‌دانیم که دعاوی، در یک تقسیم‌بندی کلی، به دو دسته‌ی دعاوی حقوقی و کیفری تقسیم می‌شوند. دعاوی حقوقی به معنای خاص کلمه، شامل مسائلی است که مربوط به روابط خصوصی میان اشخاص و مردم جامعه است نظیر معاملات میان آن‌ها. دعاوی کیفری شامل مسائلی است که اساساً از سوی حکومت هر جامعه بر مردم تحمیل می‌شود و مرتبط با نظم عمومی جامعه، اخلاق حسنه و حفظ ارزش‌های جامعه است. لذا نقض این ارزش‌ها، به عنوان جرم شناخته می‌شود و در قوانین کیفری صریحاً از آن‌ها نام برده می‌شود و مجازات آن‌ها مشخص می‌شود. وکلا نیز در هر یک از این دو گروه کلی و نیز در هر یک تقسیم‌بندی‌های کوچک‌تر و تخصصی، فعالیت می‌کنند. تقسیم‌بندی‌های کوچک‌تر و تخصصی‌تر، به دلیل پیچیدگی‌های روزافزون انواع دعاوی در کشور است که مستلزم تخصص و تجربه‌ی اختصاصی است. البته به لحاظ ماهوی و پروانه‌ی وکالت، تفاوتی میان وکلایی با تخصص‌های مختلف وجود ندارد و برای مثال وکیل ملکی، می‌تواند به دعاوی کیفری نیز بپردازد. در مجموع می‌توان از وکیل در دعوای کیفری، وکیل خانواده، وکیل چک در دعوای حقوقی، وکیل چک در دعوای کیفری، وکیل ملکی، وکیل انحصار وراثت، وکیل قراردادها و مورادی از این دست نام برد که این افراد با داشتن مجوز لازم، در کشور فعالیت می‌کنند.

وکیل


در خصوص وکیل در محاکمه، دو نکته قابل ذکر است. یکی راجع به وظیفه‌ی او و دیگری راجع به حق‌الزحمه‌ی او.
در مورد وظیفه‌ی وکیل باید گفت که اساساً وکیل تعهد به وسیله دارد و نه تعهد به نتیجه. یعنی او متعهد به این نیست که حتما موکل خویش را در دعوا به پیروزی برساند؛ بلکه او متعهد می‌شود که جریان منطقی دعوا را مطابق با مصلحت موکل خویش دنبال کند و برای مثال، در تنظیم دادخواست و لوایح دقت لازم را مبذول دارد و مهلت‌ها و مواعدی را که برای انجام برخی امور در جریان دعوا، محدود هستند، رعایت کند تا موکل از حقوق قانونی خود محروم نشود و فرصت‌های قانونی راجع به دفاع، استدلال و ارائه‌ی مدارک را از دست ندهد. بدیهی است همانطور که گفته شد، در صورت ارتکاب تقصیر از سوی وکیل، به طوریکه خسارتی به موکل وارد شود، مطابق با موازین قانونی، وکیل مسؤول خسارات است.


اجرت وکیل یا همان حق‌الوکاله‌ی او، اصولاً تابع قرارداد میان وکیل و موکل است و سقفی ندارد. لیکن تعرفه‌ای که در خصوص حق‌الوکاله تصویب می‌شود، اثراتی نیز دارد. باید گفت که در صورت شکست یک طرف در دعوا، تمامی هزینه‌های دعوا و از جمله حق‌الوکاله‌ی وکیلِ طرف پیروز دعوا، بر عهده‌ی محکوم‌علیه است. در این شرایط، اگر حق‌الوکاله‌ی وکیل طرف پیروز دعوا، کمتر از میزان تعرفه‌ی قانونی باشد، محکوم‌علیه باید همان مبلغ پایین‌تر را به شخص پیروز دعوا بپردازد؛ لیکن در صورتی که آن حق‌الوکاله بیش از مبلغ تعرفه‌ی قانونی باشد، محکوم‌علیه تنها موظف است همان مبلغ تعرفه‌ی قانونی را به شخص پیروز بپردازد و راجع به مازاد، تکلیفی ندارد. لیکن رابطه‌ی مالی شخص پیروز با وکیل خویش، کماکان طبق قرارداد میان آن دو است. حق‌الوکاله‌ی وکیل خود شخص محکوم‌علیه نیز، طبق همان توافق میان موکل و وکیل خواهد بود. لازم به ذکر است که مبلغ تعرفه‌های قانونی موجود در این زمینه، متغیر است و بستگی به قوانین مصوب در این زمینه دارد. در هر حال باید دانست که در صورت نبودن قرارداد، همان مبلغ تعرفه ملاک خواهد بود.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
زهرا
با سلام من لیسانس روانشناسی دارم و می خواهم ارشد حقوق بخوانم. آیا می‌توانم در آزمون وکالت شرکت کنم و در آینده وکیل شوم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
درود خدمت شما جهت شرکت در آزمون وکالت باید در مقطع کارشناسی در رشته حقوق و یا فقه حقوق تحصیل کرده باشید.
شاهرخ
با سلام من می خواهم از همسرم جدا شوم و دختری 7 ساله دارم. آیا با کمک وکیل می توانم سرپرستی دخترم را به عهده بگیرم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام خدمت شما حضانت رزندان تا 7 سال بر عهده مادر می باشد. اما دختر در سن 9 سلگی می تواند انتخاب کند که با مادر یا پدر خود زندگی کند.
محمدحسین
سلام پدر من 2 ماه قبل فوت شدند و پس از مرگ ایشان مطلع شدیم که همسری صیغه‌ای داشته است.آیا به ایشان ارثی تعلق خواهد گرفت؟ چون ادعا کرده‌اند که شکایت خواهند کرد.
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام شما می‌توانید از طریق یک وکیل موضوع را پیگیری کنید اما در ازدواج موقت هیچ سهم الارثی به زوجین تعاق نمی‌گیرد.
امیرحسین
سلام خسته نباشید. من با یکی از دوستام می‌خواهم قرار دادی ببندیم اما می‌گوید که چنین عنوانی در قانون وجود ندارد آیا راهی هستکه وکیل به من کمک کند؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام دوست عزیز شما می‌وانید با استناد به ماده 10 قانون مدنی، بدون هیچ مشکلی قرار داد ببندید.
مهیار
سلام من از همسرم در زمان عقد، حق طلاق را نیز گرفته‌ام. آیا برای گرفتن طلاق نیاز به وکیل دارم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام خدمت شما بزرگوار عرض شود که زوجه حتی در صورت داشتن حق طلاق باید وکیل اختیار کند، چرا که حق طلاق به منزله اعطای وکالت به یک وکیل از جانب زوج، جهت طلاق زوجه می‌باشد و از جمله تخصص‌های وکیل دادگستری می‌باشد.
میثم
تماس با شمما چکار کرد هزینه دارد
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز با شماره های درج شده درسایت تماس حاصل فرمایید.
مهشید
سلام من قبلا با سایت یاسا کار کردم و وکیل هایی که به من معرفی کردن اصلا حرفه ای نبودن و راضی نیستم. میخوام بدونم روند کاری شما به چه صورته؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز روند کاری در چه موردی منظور شماست؟ مشاوره یا اخذ وکالت ؟ سوال شما بسیار کلی است برای پاسخ گویی ماسب با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
نیما راوازی
سلام.برای صحبت با وکیل متخصصتون باید چیکار کنم؟میشه راهنمایی کنید لطفا
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی. می توانید ابتدا از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید تا همکاران در این مورد شما را راهنمایی نمایند. با تشکر از شما
نسترن
با سلام و درود. بنده چند روزیه که در سایت ها دنبال یک وکیل خوب و حرفه ای میگردم و در سایت های مختلف هم بخش وکیل رو مطالعه کردم.متاسفانه اکثر وب سایت ها بعد از تماس جواب خوبی به متقاضیان نمیدن و نمیدونم چرا در وب سایتشون بخش وکیل رو گذاشتن اصلا.ممنون میشم با بنده تماس گرفته بشه
پاسخ توسط کارشناسان
ممنون از انتخاب وب سایت ما.وکلای موسسه رادیو وکالت با سال ها تجربه میتوانند تمامی مشکلات حقوقی شما را حل کنند.به زودی با شما تماس خواهیم گرفت
محسن عبدلی
با سلام. تشکر از وب سایت خوبتون.من قبلا با مجموعتون کار کردم و پیشنهاد میکنم دیگران هم برای انجام اموراتشون با شما مشورت کنن. تشکر
پاسخ توسط کارشناسان
ممنون از لطفی که به ما دارین
داریوش
تشکر از مطلب عالیتون.انواع وکیل در مجموعتون هست و این خیلی عالیه.به زودی با شما تماس خواهم گرفت
اصفهان وکیل
سلام، از مطالب مفید شما کمال تشکر را داریم. دوستانی که تمایل به انتخاب وکیل در اصفهان دارند میتوانند به سایت اصفهان وکیل(مراجعه نمایند. موفق باشید.
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام و سپاس
نادر احمدی
واقعا سخته در مورد انتخاب وکیل تصمیم گیری کرد.باید به تجربه وکلا دقت زیادی کرد.مطلبی که گذاشتین کامل و عالی بود.ممنون از وب سایت خوبتون
پاسخ توسط کارشناسان
ممنون از شما که وب سایت ما رو انتخاب کردین