هزینه مهاجرت به اوکراین

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اوکراین و اطلاع از هزینه ها،میتوانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

شماره تماس: 88705123-021

مهاجرت به اوکراین
مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

راههای مهاجرت به اوکراین

هزینه زندگی در اوکراین

هزینه زندگی در اوکراین

روش های مهاجرت

 

مهاجرت به اوکراین

موضوع مهاجرت به یک کشور همیشه موضوعی قابل توجه بین اقشار مختلف مردم در سرتاسر دنیا بوده است. یکی از کشورهای واقع در اروپای شرقی که شرایط ایده‌آلی را پیش‌روی مهاجران قرار می‌دهد، کشور اوکراین می‌باشد. مهاجرت به اوکراین از چند سال گذشته مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و به واسطه خدمات رفاهی و اقتصاد پویایی که این کشور به شهروندان خود ارائه می‌دهد، گزینه مناسبی برای زندگی می‌باشد. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا انواع روش‌های مهاجرت به اوکراین، از قبیل مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل، مهاجرت به اوکراین از طریق کار، سرمایه‌گذاری و غیره را مورد بررسی قرار دهیم. اما پیش از هر چیز لازم می‌دانیم تا خوانندگان و اشخاصی که قصد مهاجرت به اوکراین را دارند با کلیاتی راجع به این کشور مانند اقتصاد، آداب و رسوم و هزینه‌های زندگی این کشور آشنا نماییم.

پایه‌های اقتصادی اوکراین

از جمله موارد مهمی که پیش از مهاجرت به اوکراین باید به آن توجه ویژه نمود، وضعیت اقتصادی این کشور می‌باشد. اوکراین پس از روسیه پهناورترین کشور اروپاست. از جمله ذخایر این کشور می‌توان به منابع زغال سنگ، جیوه، تیتانیوم، نیکل، منابع زغال سنگ، جیوه، آهن، فولاد، تیتانیوم و نیکل اشاره داشت. گفته می‌شود ۸۰۰۰ معدن از ۹۰ کانی ارزشمند در سراسر خاک اوکراین وجود دارد.

بر خلاف بیشتر کشورهای معدنی که کشاورزی خوبی ندارند اوکراین صاحب نوع بسیار حاصلخیزی از خاک هم هست. این خاک که بنام خاک سیاه (یا سرزمین سیاه) معروف است حاصلخیزترین خاک کره زمین است و در روسیه و کانادا نیز یافت می‌شود. اوکراین صاحب یک چهارم از خاک سیاه کره زمین است. این خاک استثنایی و حاصلخیز، یکی از سرمایه‌های ملی اوکراین است. کشاورزی در این خاک بدون کود انجام می‌شود.

سنت و ارزش‌های اجتماعی در اوکراین

از جمله نکات دیگری که متقاضیان مهاجرت به اوکراین باید به آن توجه ویژه داشته باشند، سنت و ارزش‌های اجتماعی در این کشور می‌باشد. سنت‌ها و ارزش‌های خانوادگی برای اکثر مردم در اوکراین از اهمیت خاصی برخوردار است. ارزش‌هایی مانند تشکیل خانواده و تولد کودکان برای ایشان بسیار مهم تر از فعالیت‌های فردی است. در خانواده‌های اوکراینی رسم بر آن است که تعداد فرزندان کمتر باشد و معمولا دو فرزندی در خانواده‌ها متداول می‌باشد. همچنین تمایل به بچه‌دار شدن در میان زوجین اوکراینی معمولا بعد از 30 سالگی رخ می‌دهد.

هزینه زندگی در اوکراین

 کشور اوکراین مکان ارزانی برای زندگی کردن می‌باشد. علاقه‌مندان به مهاجرت به اوکراین باید به این موضوع واقف باشند که اوکراین سومین کشور ازران قیمت دنیا بر اساس آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته می‌باشد. از جمله موارد دیگری که در بحث مهاجرت به اوکراین باید به آن توجه داشت، موضوع هزینه‌های زندگی در این کشور می‌باشد. به طور مثال اجاره ماهیانه زندگی در یک آپرتمان 2 خوابه سطح بالا برای یک خانواده دو نفره در حال حاضر تنها 150 دلار می‌باشد و خدمات شخصی از قبیل دسترسی به اینترنت با سرعت بالا، گاز طبیعی، هزینه آب، برق و تلفن معمولا مبلغی در حدود 20 الی 30 دلار در هر ماه می‌شود.

غذا در اوکراین فراوان و نسبتا ارزان است. گرچه انتظار تنوع غذایی موجود در آمریکا و کشورهای اروپای غربی را نباید داشت، اما به طور کلی غذا در اوکراین از استانداردها و تنوع بسیار مطلوبی برخوردار است. در جدول ذیل لیستی از انواع مواد غذایی در کشور اوکراین ارائه شده است.

مواد غذایی

قیمت به دلار

یک قرص نان

0.43

1 کیلو برنج

1.04

1 شانه تخم مرغ( 12 عددی)

1.16

1 بطری 1.5 لیتری آب

0.43

1 کیلو پرتغال

1.18

1 کیلو سیب

0.74

1 کیلو موز

1.13

 

همچنین پس از مهاجرت به اوکراین، شخص متقاضی به راحتی می‌تواند در بانک‌های این کشور افتتاح حساب نماید. قابل توجه است میزان سود دهی بانک‌ها در اوکراین به مراتب بالا می‌باشد. بر همین اساس یافتن بانک با سود سپرده 12.5 درصد بسیار راحت می‌باشد. البته برخی بانک‌ها یز سود قابل توجه با نرخ 17 درصد پرداخت می‌کنند که البته کمتر شناخته می‌‌باشند.

راهانواع روش‌های مهاجرت به اوکراین

به منظور مهاجرت به اوکراین روش‌های گوناگونی پیش‌روی متقاضیان وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اوکراین از طریق کار
 • مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تقبل کودک و یا سالمند بی‌سرپرست

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

سطح بالای دانشگاه‌های کشور اوکراین و همچنین مورد پذیرش بودن از طرف دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی از جمله نکات قابل توجهی است که از چند سال گذشته مورد توجه دانشجویان و متقاضیان مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل قرار گرفته است. اشخاصی که قصد مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل را دارند می‌توانند در کلیه مقاطع تحصیلی در این کشور به تحصیل بپردازند.

 • تحصیل به زبان روسی یا انگلیسی

متقاضیانی که قصد مهاجرت به اوکراین و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند باید در نظر داشته باشند که تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین به زبان روسی یا اوکراینی و در تعدادی از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی صورت می‌پذیرد. از این رو به منظور مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل ترجیحا لازم است متقاضی به یکی از زبان‌های اشاره شده تسلط داشته باشد که البته پیش از ورود به دانشگاه، دوره‌هایی نیز به منظور ارتقای سطح زبان دانشجویان در اوکراین در نظر گرفته شده است.

 • هزینه تحصیل در اوکراین

اوکراین از جمله کشورهایی است که به دلیل دارا بودن هزینه‌های تحصیلی و هزینه زندگی پایین، از چند سال گذشته مورد توجه دانشجویان و اشخاصی که قصد مهاجرت به اوکراین را دارند، قرار گرفته است. به صورت کلی هزینه اقامت و تحصیل در اوکراین با توجه به رشته تحصیلی، شهری که دانشگاه در آن اقع شده است، بسیار متفاوت است. در ادامه مطلب اشخاصی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور و به واسطه آن مهاجرت به اوکراین را دارند را با هزینه تحصیل در مقاطع گوناگون آشنا می‌نماییم.

شمای کلی از هزینه زندگی برای یک دانشجو در اوکراین

 • هزینه غذا و خوراک ماهیانه مبلغی در حدود ۱۵۰ دلار می‌باشد.
 • هزینه اجاره واحد جهت اسکان شخص متقاضی ماهیانه مبلغی در حدود ۳۰۰ دلار می‌باشد.
 • همچنین تمامی دانشگاه‌ها اوکراین دارای خوابگاه و ارائه خدمات دانشجویی به متقاضیان تحصیل در اوکراین می‌باشند.
 • متوسط هزینه‌های تحصیل برای متقاضی مهاجرت به اوکراین در طول یک سال به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور:
 • تحصیل در رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر مبلغی در حدود ۲۳۰۰ دلار است.
 • تحصیل در رشته کسب و کار و امور مالی در حدود ۲۰۰۰ دلار می‌باشد.
 • تحصیل در رشته‌های علوم اجتماعی در حدود ۲۵۰۰ دلار است.
 • تحصیل در کلیه رشته‌های علوم پزشکی مبلغی در حدود ۴۲۰۰ دلار است.
 • همچنین تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد در تمامی مقاطع در حدود ۳۰۰۰ دلار می‌باشد.

 • متوسط هزینه تحصیل برای متقاضی مهاجرت به اوکراین به زبان اوکراینی در طول یک سال در دانشگاه‌های این کشور به صورت زیر است:
 • تحصیل در رشته‌هایی مانند مهندسی و علوم کامپیوتر و علوم اجتماعی و مالی مبلغی در حدود ۱۵۰۰ دلار است.
 • تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی مبلغی در حدود ۳۵۰۰ دلار می‌باشد.
 • تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد به زبان اوکراینی با تحصیل به زبان انگلیسی تفاوتی نداشته و همان مبلغ ۳۰۰۰ دلار است.

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

یکی از روش‌های اخذ اقامت کشورهای خارجی، مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه آن کشور است. کشور اوکراین نیز هر ساله میزبان متقاضیان بسیاری که قصد ازدواج با شهروندان اوکراینی و مهاجرت به اوکراین را دارند، می‌باشد. مردم کشور اوکراین با توجه به معروف بودن به مهمان‌نوازی در میان اروپایی‌ها، اما بسیار محتاطانه با افراد خارجی صمیمی می‌شوند. این نکته نیز قابل توجه است که آداب و رسوم و فرهنگ مردم نیمه غربی و شرقی اوکراین تا حدودی با هم تفاوت دارد. اما بیش از هر موضوعی باید به این نکته توجه نمود که آشنایی و ازدواج در هر کشور و هر ملیتی آداب و رسوم خاص خود را دارد همانگونه که آداب و رسوم و عقاید و فرهنگ مردم اوکراین با مردم ایران متفاوت است.

با توجه به این موضوع اشخاصی که قصد مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج را دارند را دارند نیاز به ارائه اسناد و مدارکی دال بر واقعی بودن ازدواج خود دارند تا سفارت این کشور متقاعد به اعطای اقامت اوکراین به ایشان شوند. معمولا بعد از گذشتن 3 الی 5 سال از ازدواج مشترک متقاضی و در صورت عدم جدایی از همسر خویش، متقاضی می‌تواند اقدام به اخذ اقامت دائم اوکراین نماید.

مهاجرت به اوکراین از طریق اخذ ویزای کار

از جمله روش‌های مهاجرت به اوکراین، از طریق اخذ ویزای کار می‌باشد چرا که با داشتن ویزا کار، متقاضی امکان کار و زندگی به صورت کاملا قانونی را در اوکراین پیدا می‌کند.. همچنین با اخذ ویزای کار می‌توان اقدام به مهاجرت به اوکراین نمود و اقامت یک ساله این کشور را اخذ نمود. نکته‌ای که متقاضیان مهاجرت به اوکراین از طریق کار لازم است به آن توجه نمایند آن است که شهروندان غیر اوکراینی نمی‌توانند خود را به تنهایی کارفرما اعلام کنند. بدین منظور لازم است ایشان در ابتدای امر توسط یک شرکت اوکراینی پذیرفته شوند و تحت نظر ایشان مشغول به کار و فعالیت در اوکراین نمایند.

شرایط کار در اوکراین

اشخاصی که اقدام به مهاجرت به اوکراین از طریق اخذ ویزای کار می‌نمایند لازم است تا از شرایط کا در این کشور نیز آگاه باشند. به طور کلی ساعات کار در اوکراین به طور میانگین حدود 40 ساعت در هفته می‌باشد. مدت زمان اضافه کاری نیز در طول سال حدود 100 الی 120 ساعت در نظر گرفته می‌شود که در این حالت کارفرما موظف است به ازای هر ساعات اضافه کاری، حقوق تقریبا دوبرابر نسبت به ساعات کاری عادی به نیروی کار خود پرداخت نماید.

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از روش‌های مهاجرت به اوکراین به واسطه سرمایه‌گذاری در این کشور می‌باشد. البته نکته‌ای که توجه به آن بسیار حائز اهمیت می‌باشد، نوع و شیوه سرمایه‌گذاری در اوکراین می‌باشد. اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری و مهاجرت به اوکراین از این طریق را دارند نمی‌توانند در گام نخست اقدام به سرمایه‌گذاری در حوزه دلخواه مااند خرید ملک و غیره نمایند.

با توجه به قانونی که کشور اوکراین در نظر گرفته است، متقاضی مهاجرت به اوکراین در ابتدا مستلزم ثبت شرکت در این کشور می‌باشد تا به واسطه آن بتوانند در حوزه دلخواه خود در اوکراین سرمایه‌گذاری نمایند. لازم یه ذکر است حدافل سرمایه به منظور مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری در حدود صد هزار دلار می‌باشد.  

مهاجرت به اوکراین از طریق تقبل حضانت کودک و یا سالمند بی‌سرپرست

دولت اوکراین این امکان را برای متقاضیان مهاجرت به اوکراین فراهم نموده است تا از طریق تقّبل حضانت کودکان بی‌سرپرست اقدام به اخذ اقامت نمایند. در این روش متقاضیان با کمک وکلای مجرب موسسه حقوقی رادیو وکالت اقدام به بررسی گزینه‌ها موجود به منظور تقبل حضانت در کشور اوکراین می‌نمایند و پس از مشخص شدن فرد مورد نظر، ایشان با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان هزینه کلی زندگی یک کودک و یا سالمند، حضانت ایشان را عهده‌دار می‌شوند که به واسطه این موضوع مهاجرت به اوکراین برای متقاضی فراهم می‌شود و در این روش بعد از گذشت 6 ماه متقاضی به اقامت دائم اوکراین دست می‌یابد.