هزینه مهاجرت به اتریش

هزینه مهاجرت به اتریش

متقاضیانی که قصد مهاجرت به یک کشور را دارند همواره اولین نکته‌ای را که مورد نظر خود قرار می‌دهند، میزان هزینه‌ها و مخارج در کشور مقصد است. آن دسته از متقاضیانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند باید بدانند موضوع هزینه مهاجرت به اتریش در تمامی روش‌های مهاجرت به این کشور همچون مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل، مهاجرت به اتریش از طریق کار، سرمایه گذاری در اتریش و غیره، وجود دارد که بنا برآن است تا در مطلب پیشرو شما را با زوایای مختلف هزینه مهاجرت به اتریش از قبیل داشتن تمکن مالی، تقسیم بندی هزینه‌های مهاجرت به کشور اتریش و هر آنچه که با دریافت اقامت این کشور شامل حال شما می‌شود آشنا نماییم.

 
هزینه مهاجرت به اتریش

 

در ابتدا ذکر این موضوع حائز اهمیت است که میزان هزینه مهاجرت به اتریش و اقامت  اتریش  بستگی به روش انتخابی شما جهت مهاجرت به این کشور دارد. با توجه به این موضوع متقاضیانی که قصد مهاجرت به اتریش بواسطه یکی از روش‌های مهاجرت از طریق تحصیل، از طریق سرمایه‌گذاری، از طریق کار و غیره را دارند، هزینه‌های متفاوتی شامل حال ایشان می‌شود. اما دانست این موضوع که کمترین هزینه مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا برای کشورهایی همچون اتریش برای سرپرست خانواده حدود مبلغی در حدود ده هزار یورو تخمین زده می‌شود.

 شرط داشتن تمکن مالی، لازمه اخذ اقامت اتریش

مهم‌ترین عامل در هزینه مهاجرت به اتریش، داشتن تمکن مالی مناسب فرد متقاضی در ارائه مدارک مربوطه به سفارت است. این موضوع از آنجا نشأت می‌گیرد که سفارت هر کشور قصد اطمینان از توانایی مالی شخص متقاضی مهاجرت به آن کشور در امر پرداخت هزینه‌ها و مخارج زندگی روزمره خود در طول یک سال را داشته باشد.

تقسیم بندی هزینه‌های مهاجرت به اتریش

به صورت کلی هزینه‌ مهاجرت به اتریش از بدو ورود به سفارت تا اخذ اقامت این کشور را می‌توان به صورت زیر تقسیم نمود:

 • بسیاری از متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارند باید در نظر داشته باشند در ابتدا مدارک ( هویتی ، تحصیلی ، کاری و … ) بنا به ویزایی که شما در خواست می‌دهید، مورد تائید سفارت اتریش واقع شود. این هزینه هر ساله از طرف سفارت این کشور و بر اساس یورو مشخص می‌شود که این مبلغ چیزی در حدود ۴۰ یورو برای هر پانچ ترجمه خواهد بود.
 • هزینه‌های مصرفی در این کشور برای تمامی اقشاری که قصد مهاجرت به این کشور را دارند شامل هزینه‌های دار الترجمه و هزینه های تائید سفارت، هزینه‌های وقت سفارت و دیگر هزینه‌های مثل بیمه نامه مسافرتی می‌باشد .
 • از دیگر هزینه مهاجرت به اتریش، هزینه‌های زندگی در این کشور خواهد بود. در تمام راه‌های مهاجرتی به این کشور هزینه‌های زندگی تقریباً یکسان خواهد بود اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که هزینه مهاجرت به اتریش در قسمت هزینه‌های زندگی بسته به تعداد اعضای خانواده و محل سکونت و بسیاری از فاکتور های دیگر متفاوت است .

شخص متقاضی مهاجرت به اتریش در ماه حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو هزینه زندگی خواهد داشت. این هزینه ارتباط مستقیمی با سبک زندگی فرد خواهد داشت. لازم به ذکر است که بیشترین مبالغ در هزینه مهاجرت به اتریش به اجاره محل سکونت اختصاص خواهد یافت.

 • در مورد هزینه های تحصیل در اتریش لازم به ذکر است که تحصیلات رایگان در این کشور سبب شده بسیاری از افراد تمایل به تحصیل در این کشور داشته باشند. اما منظور از رایگان بودن به آن است که سالیانه مبلغی در حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو تنها برای خدمات دانشجو باید ارائه شود .پس از ورود به دانشگاه امکان کار دانشجویی برای شما وجود خواهد داشت. که این امر می‌تواند بخشی از هزینه مهاجرت به اتریش را بر آورده کند .
 • بیمه در کشور اتریش از هزینه مهاجرت به اتریش محسوب خواهد شد. این موضوع بسیار حائز اهمیت است چرا که بیمه در این کشور به گونه‌ای است که هزینه تمامی درمان‌ها و جراحی‌ها را شامل خواهد شد. در این کشور متداول‌ترین نوع بیمه مبلغی در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ یورو هزینه خواهد داشت .

هزینه مهاجرت به اتریش

آنچه که با دریافت اقامت اتریش عاید شما می‌شود

از جمله سوالات مهمی که در ذهن فرد متقاضی مهاجرت به اتریش ممکن است ایجاد شود، مزایای مهاجرت و دریافت اقامت این کشور است که می‌توان از جمله آن‌ها به موارد ذیل اشاره نمود:

 • با اخذ اقامت اتریش به راحتی می‌توانید بدون داشتن ویزا به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کنید.
 • از مزایای تحصیل رایگان در این کشور استفاده نمایید.
 • می‌توانید در این کشور مشغول کار شوید.
 • نسبت به افتتاح حساب بانکی در این کشور اقدام کنید.
 • بدون هیچ محدودیتی تجارت نمایید.
 • از تسهیلات بانکی در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا استفاده نمایید.
 • از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی بهره‌مند شوید.
 • نسبت به خرید املاک در اتریش اقدام کنید.
 • اخذ ویزا برای کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا آسانتر خواهد بود.
 • همه اعضای خانواده شما با اخذاقامت اروپا در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن از مزایای اقامت اروپا بهره مند می‌شوند.

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که پس از سپری شدن پنج سال از اقامت شما در کشور اتریش، می توانید در خواست تابعیت نموده و پاسپورت اروپایی دریافت نمایید.

رادیو وکالت همراه شما در کلیه امور مهاجرتی به کشور اتریش

برای آگاهی از تمامی اطلاعات در خصوص هزینه مهاجرت به اتریش می‌توانید با  کارشناسان موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان در زمیه مهاجرت و هزینه مهاجرت به اتریش برخوردار شوید.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
صدیق
سلام، آیا میشود پناهندگی کشور اتریش را گرفت وچقدر هزینه دارد من برای کار میخاهم بروم همراه همسر وفرزندم. رشته تحصیلی من مهندسی کشاورزی است ومدرک فنی حرفه ای لوله کشی ساختمان را دارم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیدهد.