هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه چقدر است؟

در این مقاله به بررسی هزینه زندگی در روسیه خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد کسب اطلاعات در رابطه با هزینه زندگی در روسیه را دارید می توانید با این مقاله را مطالعه نموده و یا با شماره موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان توسط وکیل مهاجرت متخصص در امر مهاجرت به روسیه و کسب اقامت دائم روسیه بهرمند گردید.

هزینه زندگی در روسیه

 

بزرگترین  و پهناورترین کشور جهان روسیه است که در شمال قاره اروپا و آسیا واقع شده است. روسیه اقتصاد قدرتمندی دارد که متکی به منابع طبیعی می باشد. هزینه زندگی در روسیه نیز به مراتب مناسب می باشد. مردم در روسیه سطح رفاه نسبتا بالایی دارند. دو شهر مسکو و سن پترزبورگ بعنوان شهرهای بزرگ و مدرن در این کشور قلمداد می شوند. هزینه زندگی در روسیه برای زندگی در این دو شهر طبعا بالاتر است چرا که امکانات بیشتری در اختیار مردم قرار می گیرد. در ادامه به بررسی جزئی تر در رابطه با هزینه زندگی در روسیه خواهیم پرداخت.

پس از مهاجرت به روسیه اولین موضوعی که باید به آن بپردازید مسئله هزینه زندگی در روسیه است. از آنجا که طبیعتا شما حدودا تا یک ماه پس از مهاجرت به روسیه حقوقی دریافت نخواهید نمود لذا لازم است که هزینه لازم برای تامین مایحتاج خود جهت زندگی در روسیه را داشته باشید. البته لازم به ذکر است هزینه زندگی در روسیه با توجه به شهر محل زندگی متفاوت است. در برخی مناطق هزینه های بسیار کمتری نسبت به کشور ایران می پردازید و در برخی مناطق هزینه های بیشتر . ما در ادامه سعی نموده ایم هزینه های ضروری برای یک زندگی در متوسط را بیان نماییم. طبیعی است شما باید رقمی بالاتر از این مقادیر برای خود در نظر بگیرید تا در صورت مغایرت های جزئی دچار مشکل نشوید.

هزینه مسکن در روسیه

مهمترین مسئله پس از مهاجرت به روسیه، هزینه مسکن است. در ابتدا منطقی تر است که مسکن اجاره نمایید تا اینکه برای خرید مسکن اقدام نمایید.

در روسیه مسکن نیاز به پول پیش ندارد اما مبلغ یک ماهه اجاره بعنوان ودیعه نزد مالک می ماند. همچنین اجاره ها ابتدای ماه پرداخت می شود نه انتهای ماه.

به این ترتیب شما برای اجاره یک خانه ابتدای کار هزینه دو ماه اجاره را پرداخت می نمایید.

همچنین اگر بخواهید پس از اعزام دانشجو به روسیه  جهت تحصیل مسکن تهیه نمایید استفاده از خوابگاه نیز مناسب است که هزینه بسیار کمتری نسبت به اجاره خانه خواهد داشت.

در زیر هزینه های تقریبی مسکن را بیان خواهیم نمود

  • هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه – حومه شهر = حدودا 400 دلار ماهیانه
  • هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه – حومه شهر = حدودا 900 دلار ماهیانه
  • هزینه های جاری ساختمان = حدودا 50 دلار ماهیانه
  • هزینه اجاره میز از دفتر کار = حدودا 200 دلار ماهیانه
  • هزینه اجاره دفتر کار = حدودا 300 دلار ماهیانه

سایر هزینه زندگی در روسیه

سایر هزینه های زندگی در روسیه نیز بستگی مستقیم به محل زندگی دارد که در زیر به بررسی هزینه های معمول خواهیم پرداخت:

  • هزینه خوراک برای یک نفر = تقریبا 100 دلار ماهیانه
  • هزینه رفت وآمد و حمل و نقل عمومی = تقریبا 40 دلار ماهیانه
  • هزینه اینترنت یک ماهه با سرعت بالا = تقریبا 8 دلار در ماه
  • هزینه تلفن همراه در یک ماه = تقریبا 10 دلار در ماه

در این مقاله سعی نمودیم هزینه زندگی در روسیه را بررسی نماییم. در صورتی که می خواهید در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده و از مشاوره حقوقی بهرمند شوید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
سبحان
شما گفتید ظرف 2 ماه اقامت می گیرید. آیا هزینه هایی مثل کارمزد شما پس از دریافت اقامت دائم هست یا قبل از اقامت دریافت می کنید.
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- در زمینه مسائل مالی مهاجرت باید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
ستاره
سلام ستاره هستم 18سالمه وضعیت مالی خوبی دارم اما میخواستم بدونم چطوری میتونم اقامت بگبرم ؟
پاسخ توسط کارشناسان
سلام- طرق مختلفی برای اخذ اقامت اوکراین وجود دارد و ما ظرف 45 روز تا 2 ماه اقامت دائم این کشور را براتون اخذ می کنیم.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188705123 تماس بگیرید.