هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

کشور کانادا از جمله کشورهایی می‌باشد که به دلیل فراهم نمودن شرایط زندگی ایده‌آل برای شهروندان خود، مورد توجه مهاجران بسیاری خصوصا دانشجویان و اشخاصی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند واقع شده است. کانادا دارای برجسته‌ترین مراکز آموزشی و دانشگاهی می‌باشد و بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور در لیست شاخص‌ترین‌های دنیا قرار گرفته‌اند.

در راستای آگاهی از موضوع هزینه تحصیل در کانادا و موارد مرتبط با این موضوع قصد داریم تا در ادامه مطلب توضیحات جامعی را خدمت خوانندگان و اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در این کشور را دارند قرار دهیم. شایان ذکر است جهت کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه خدمات رادیو وکالت و هزینه تحصیل در کانادا می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

هزینه‌های ویزای تحصیلی کانادا

به منظور تحصیل در کانادا در وهله اول، شخص متقاضی نیازمند دریافت اجازه تحصیل در کانادا می‌باشد که به آن ویزای تحصیلی گفته می‌شود. ویزای تحصیلی این امکان را برای فرد متقاضی فراهم می‌نماید تا به صورت قانونی قادر به مهاجرت به کانادا باشد و با توجه به مدت زمان ویزای خود که عموما از 6 ماه تا 12 ماه می‌باشد، ب تحصیل در کانادا بپردازد. لازم به ذکر است معمولا برای دوره‌های آموزشی کمتر از 6 ماه نیازی به اخذ ویزای تحصیلی نمی‌باشد.

در خصوص هزینه تحصیل در کانادا و هزینه اخذ ویزای تحصیلی این کشور به شکل مشخص نمی‌توان مبلغی را بیان نمود چرا که هزینه ویزای تحصیلی کانادا کاملا مرتبط با کشور مبدا شخص متقاضی، نوع و رتبه دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل در کانادا و همچنین مقطع تحصیلی دارد. اما برای دانشگاه‌هایی که در سطح خوب به بالا قرار می‌گیرند، می‌توان حداقل هزینه 120 دلار کانادا را در نظر داشت.

هزینه تحصیل در کانادا

شهریه و هزینه تحصیل در مراکز آموزشی و دانشگاه‌های کانادا:

همانطور که اشاره شد شهریه و هزینه تحصیل درکانادا کاملا در ارتباط با نوع و رتبه دانشگاه مورد نظر، شهری که دانشگاه در آن واقع شده است و همچنین مقطع تحصیلی می‌باشد. با توجه به این موضوع می‌توان هزینه تحصیل در کانادا را می‌توان به صورت ذیل تقسیم نمود:

  • هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی به صورت میانگین از 15000 دلار کانادا شروع می‌شود.
  • هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی‌ارشد به طور میانگین از 20000 دلار کانادا شروع می‌شود.
  • هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکترا مبلغی در حدود 25000 تا 30000 دلار کانادا می‌باشد.
  • هزینه تحصیل در مراکز آموزشی مانند دوره‌های زبان در حدود 3000 دلار کانادا می‌باشد.

توجه نمایید شهریه‌های ذکر شده در خصوص تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به طورت سالیانه و به عبارتی شمال 2 ترم تحصیلی می‌باشد.

هزینه بورسیه تحصیلی در کانادا

دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند می‌توانند درخواست بورسیه تحصیلی این کشور را نمایند.  بورسیه تحصیلی کانادا عموما شمال حال دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا می‌شود و از آنجایی که رقابت به جهت اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور بسیار زیاد است، توصیه می‌شود تا متقاضیان چند ماه پیشتر از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی، از طریق مکاتب با دانشگاه مورد نظر تقاضای بورسیه تحصیلی خود را ارائه دهند. شایان ذکر است مبلغ بورسیه‌ای که به شخص درخواست دهنده تعلق می‌گیرد، با توجه به رتبه دانشگاه و مقطع تحصیلی و رتبه علمی دانشجو، متغییر می‌باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا:

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا کاملا بستگی به شهر محل تحصیل و نوع زندگی شخصی هر فرد دارد. اما به صورت میانگین می‌توان مبلغ 500 تا 1000 دلار کانادا را به صورت ماهیانه جهت اختصاص به هزینه خورد و خوراک و مسکن و هزینه‌های جانبی در نظر گرفت.

همچنین جهت کاهش هزینه‌های زندگی در کانادا، دانشجویان می‌توانند از خوابگاه‌هایی که به منظور اسکان ایشان در نظر گرفته شده است استفده کنند تا از این طریق بتوانند هزینه تحصیل در کانادا و زندگی در این کشور را تا حد امکان کاهش دهند.

وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا

نکته بسیار مهم در خصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا، اخذ وکیل متخصص در این حوزه می‌باشد. وکیل متخصص با داشتن تجربه بسیار زیاد و انجام پرونده‌های بیشمار در زمینه اعزام دانشجو به کانادا، همواره در هر مرحله از اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند متقاضیان را راهنمایی نماید.

با توجه به این موضوع گروه حقوقی رادیو وکالت با همکاری وکیلان برجسته در زمینه انواع روش‌های مهاجرت به کانادا، سعی بر آن دارد تا در حدامکان مسیر مهاجرت شما عزیزان به کشور کانادا بیش از پیش هموارتر و آسان‌تر نماید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد