هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه

تحصیل در کشور روسیه از چندین سال گذشته بسیار مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته است، مورد تایید بودن دانشگاه های روسیه ، هزینه پایین موجب شده است تا متقاضیان زیادی داشته باشد. همین طور روابط خوبی که بین دو کشور روسیه و ایران وجود دارد، اخذ ویزا تحصیلی را بسیار آسان کرده است. دانشگاه های کشور روسیه از لحاظ علمی با دانشگاه های کشور های اروپایی برابری می کنند ، این در حالی است که هزینه تحصیل در روسیه به نسبت دانشگاه های اروپایی و کانادایی بسیار پایین می باشد.

ما در این مقاله در خصوص هزینه تحصیل در روسیه برای شما عزیزان توضیحاتی را خواهیم داد تا اطلاعات مناسبی در این خصوص کسب نمایید و اخذ پذیرش در تمامی مقاطع در این کشور می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید و با تعیین وقت حضوری قبلی به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

هزینه تحصیل در روسیه

شهریه دانشگاهی مقطع کارشناسی ارشد روسیه

 

مدرک فوق لیسانس در دانشگاه های کشور روسیه مانند سایر کشورها معمولا بعد از سپری شدن 2 سال تحصیل به شخص اعطا می گردد، فقط افرادی که دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی تخصصی که در مقاله ای دیگر در خصوص آن توضیح داده شد این امکان را دارند تا در رشته های کارشناسی ارشد شرکت کنند. شهریه دانشگاه های این مقطع حدود 1400 تا 7800 دلار می باشد.

 

شهریه دانشگاهی مقطع دکترا کشور روسیه

 

برای دریافت مدرک دکترا در کشور روسیه دانشجو باید حد اقل دارای مدرک کارشناسی تخصصی یا کارشناسی ارشد باشد، و در طول دوره تحصیل مقطع دکترا که در روسیه با عنوان تحصیلات تکمیلی شناخته می گردد حدود 1240 تا 4300 دلار در سال پرداخت کند.

 

هزینه زندگی در روسیه

 

شهرهایی مانند مسکو، سن پترزبورگ از محبوب ترین شهرهای دانشگاهی کشور روسیه می باشند، و اکثر دانشگاه های برتر کشور روسیه در این سه کشور هستند با وجود اینکه هزینه های زندگی، در این سه شهر علل خصوص مسکو و سن پرترزبورگ از سایر شهرهای بیشتر است اما در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار ارزانتر است. بنابر این هزینه تحصیل در روسیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر است.

 

هزینه مسکن در روسیه

 

با توجه به زندگی هر فرد دانشجو باید حدود 100 تا 300 دلار در ماه را برای اجاره مسکن باید هزینه کند. البته این نمته را مد نظر داشته باشید که خوابگاه های دانشجویی هزینه های خیلی کمتری دارند.

ما در این مقاله در خصوص هزینه تحصیل در روسیه برای شما عززان اطلاعاتی شرح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد