هزینه اقامت روسیه

هزینه اقامت روسیه

هزینه اقامت روسیه چقدر است؟

در این مقاله به بررسی هزینه اقامت روسیه خواهیم پرداخت. برای یافتن پاسخ سوالات فوق می توانید این مقاله را مطالعه نموده و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطرح نمودن پرسش های خود در رابطه با هزینه اقامت روسیه و یا موضوعات دیگر از قبیل مهاجرت به اوکراین و روسیه و دیگر کشورها می توانید با شماره تلفن رادیو وکالت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان حقوقی بهرمند شوید.

هزینه اقامت روسیه

 

روسیه کشوری سردسیر در شمال قاره اروپا و آسیاست. مسکو پایتخت این کشور است و البته بزرگترین شهر اروپا نیز محسوب می شود. اگر بخواهیم هزینه اقامت روسیه را بررسی کنیم اینکه در کدام شهر ساکن شوید اهمیت بالایی دارد. برای مثال مسکو و سن پترزبورگ شهرهای گران و مدرن تری هستند و برای اقامت در این شهرها به مراتب باید هزینه های بیشتری بپردازید.

پس از مهاجرت به روسیه شما هزینه های گوناگونی خواهید داشت. ما در این مقاله سعی می کنیم هزینه اقامت روسیه را طوری بیان کنیم که شما با کلیت موضوع آشنا شوید. چرا که هزینه ها با توجه به شرایط بسیار متفاوت است.

هزینه مسکن در روسیه

یکی از مهمترین مسائل در بررسی هزینه اقامت روسیه، هزینه مسکن است.

برای اجاره مسکن در کشور روسیه نیاز به پرداخت پول پیش و یا رهن ندارید و تنها مبلغی که بعنوان ودیعه نزد مالک خانه خواهید گذاشت معادل یک ماه اجاره خانه است. بعبارت دیگر شما ماه اول اندازه 2 ماه اجاره پرداخت می نمایید.

نکته دیگری که حائز اهمیت است این موضوع است که در روسیه اجاره ها ابتدای ماه و برای ماه پیش رو پرداخت می شود. یعنی شما ابتدا هزینه اجاره خانه در روسیه را پرداخت می نمایید و ساکن می شوید.

هزینه های قرارداد نیز، اگر با مالک قرارداد امضا نمایید تنها هزینه اجاره را خواهید پرداخت و اگر از طریق آژانس های مسکن بخواهید این کار را انجام دهید حداکثر به اندازه 1 ماه اجاره کارمزد خواهند گرفت. در انتهای مقاله مبلغ های حدودی اجاره آپارتمان در روسیه ذکر شده اند.

هزینه اجاره خوابگاه در روسیه

اجاره خوابگاه دانشجویی بستگی به دانشگاه شخص داشته و هزینه های متفاوتی دارد اما هزینه آن قابل قیاس با آپارتمان نیست و بسیار پایینتر است.

 

سایر هزینه های اقامت روسیه

هزینه اقامت روسیه کاملا بستگی به محل زندگی و نوع زندگی شما دارد. برای مثال شما می توانید برای خورد و خوراک از رستوران های گران غذا سفارش دهید و یا از رستوران های معمولی. در رابطه با سایر موارد نیز هزینه های به همین صورت است. برای مثال ممکن است شما لباسی را از ایران ارزانتر بخرید و یا گران تر که البته این موضوع بستگی به منطقه ای که در آن به خرید می پردازید نیز خواهد داشت.

بعضی مناطق در حاشیه شهرها نیز هستند که هزینه های به مراتب پایین تری دارند که شما با توجه به کار خود می توانید زندگی در این مناطق را انتخاب کنید و یا حداقل برای خرید به این مکانها مراجعه نمایید.

لیست قیمت هزینه اقامت روسیه

در لیست زیر سعی نموده ایم بصورت کلی هزینه اقامت روسیه را بیان نماییم. به خاطر داشته باشید این هزینه ها نسبی بوده و  باید مبالغی را برای خطاهای احتمالی و مغایرت ها در نظر بگیرید.

  • هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه – حومه شهر = تقریبا 400 دلار ماهیانه
  • هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه – حومه شهر = تقریبا 900 دلار ماهیانه
  • هزینه های جاری ساختمان = تقریبا 50 دلار ماهیانه
  • هزینه اجاره میز از دفتر کار = تقریبا 200 دلار ماهیانه
  • هزینه اجاره دفتر کار = تقریبا 300 دلار ماهیانه
  • هزینه خوراک برای یک نفر = تقریبا 100 دلار ماهیانه
  • هزینه رفت وآمد و حمل و نقل عمومی = تقریبا 40 دلار ماهیانه
  • هزینه اینترنت یک ماهه با سرعت بالا = تقریبا 8 دلار در ماه
  • هزینه تلفن همراه در یک ماه = تقریبا 10 دلار در ماه

در این مقاله سعی نمودیم هزینه اقامت روسیه را شرح دهیم. در صورت داشتن هر گونه سوال پیرامون این موضوع و برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می توانید با ما تماس بگیرید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد