هزینه ادامه تحصیل در روسیه

هزینه ادامه تحصیل در روسیه

 فضای منفی در برخی از رسانه ها در خصوص کشور روسیه منتشر شده است، اما هر آنچه که نسبت به روسیه و مردمان آن شنیده و یا خوانده اید را از یاد ببرید. تعداد بسیار زیادی از دانشجویان خارجی که در کشور روسیه تحصیل کرده اند از فضای مناسب کشور روسیه یاد می کنند. اما با وجود موارد گفته شده دانشجویان زیادی تمایل به ادامه تحصیل در کشور روسیه را دارند. ما در این مقاله در خصوص هزینه ادامه تحصیل در روسیه برای شما عزیزان توضیحاتی خواهیم داد همچنین برای کسب اطلاعات بیشنر می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید و همین طور با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

محیط عمومی دانشگاه های روسیه حالتی بسیار رقابتی، پویا و به اصطلاح بین المللی دارد. همین طور اساتید دانشگاه های روسیه دانشجویان را بسیار راهنمایی و تشویق می کنندبه علاوه اینکه دانشگاه های روسیه تسهیلات آموزشی و کتابخانه های بسیار مجهزی را در اختیار دانشجویان می گذارند، با توجه به دانشگاه های روسیه ، صنعت و شهریه های ارزان، هزینه ادامه تحصیل در روسیه تا حدودی ارزان و گزینه مناسبی برای مهاجرت است.

دانشگاه های روسیه از لحاظ علمی با دانشگاه های برتر اروپا برابری می کنند این در حالی است که هزینه ادامه تحصیل در روسیه به نسبت دانشگاه های اروپا بسیار کم تر است و پوئن مثبتی برای افرادی که تمایل به تحصیل در روسیه دارند به حساب می آید.

هزینه ادامه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه

 

در این مقاله هزینه ادامه تحصیل در روسیه که شامل شهریه و هزینه زندگی می شود را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد تا دید شما نسبت به هزینه ادامه تحصیل بهتر شود.

 

شهریه دانشگاه های روسیه

 

شهریه دانشگاه های کشور روسیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای توسعه یافته که دانشگاه هایشان پولی است به اصطلاح شهریه دریافت می کنند،شهریه دانشگاه های کشور روسیه ارزانتر می باشد.اما با توجه به رشته و دانشگاهی که شخص در آن تحصیل می کند متفاوت می باشد. اما به طور کلی سالیانه حدودا 1200 دلار تا 7800 دلار هزینه خواهد بود. به طور میانگین شهریه دانشگاه های این کشور 2500 تا 2800 دلار می باشد.

 

شهریه دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد

 

همانند بیشتر کشورهای دنیا پس از 4 سال تحصیل در یک رشتهخاص، دانشجو مدرک کارشناسی را دریافت خواهد کرد. شهریه دانشگاه ها در این مقطع حد اقل1200 تا 6600 دلار در سال می باشد. این هزینه ادامه تحصیل در روسیه به نسبت مناسب می باشد.

 

شهریه دانشگاهی مقطع کارشناسی تخصصی کشور روسیه

 

نوع دیگر از مدارک دانشگاهی کشور روسیه، مدرک کارشناسی تخصصی می باشد که دوره ای  5 ساله است که می توان گفت کارشناسی و کارشناسی ارشد را با هم در بر می گیرد. و اگر شخصی کارشناسی ارشد را نداشته باشد ، صنایع کشور روسیه در حیطه استخدام تمایل به جذب افراد با این رشته دارد. شهریه این مقطع بین 1200 تا 1700 دلار است.

اما در خصوص هزینه ادامه تحصیل در روسیهدر دانشگاه های پزشکی برای دریافت مدرک کارشناسی تخصصی مبلغی بین 3800 تا 4300 دلار می باشد.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ادامه تحصیل در روسیه می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و همچنین برای پذیرش از برترین دانشگاه های کشور روسیه در تمامی مقاطع که مورد تایید وزارت علوم می باشد به صورت حضوری با تعیین وقت قبلی مراجعه فرمایید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد