مهاجرت کاری به ژاپن - مهاجرت به ژاپن برای کار

مهاجرت کاری به ژاپن

مهاجرت به ژاپن برای کار


وضعیت اشتغال در ژاپن چگونه است؟


آیا امکان مهاجرت کاری به ژاپن برای ایرانیان فراهم است؟


طرق مهاجرت به ژاپن برای کار چیست؟


خدمات هلدینگ حقوقی رادیو وکالت چیست؟

 

مهاجرت کاری به ژاپن
مهاجرت به ژاپن، از طرق مختلفی صورت می گیرد؛ طرقی که هر ساله از سوی اداره ی مهاجرت ژاپن اعلام می شود و متقاضیان می بایست با آگاهی از شرایط قانونی و تأمین نیازمندی ها، اقدام به درخواست مهاجرت به ژاپن نمایند. یکی از این طرق، مهاجرت کاری به ژاپن است که در کنار معرفی اجمالی سایر راه ها، به بررسی این ویزای خاص می پردازیم.
کشور ژاپن
مجمع ‌الجزایر ژاپن 387000 کیلومتر مربع وسعت دارد و در اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور با کشورهای چین، کره ی جنوبی، کره ی شمالی و روسی، دارای مرز آبی است. جمعیت ژاپن حدود 130 میلیون نفر تخمین زده می شود. دین باستانی ژاپن، آیین شینتو بوده است. امروزه طرفداران مذاهب مختلفی در این کشور پراکنده شده اند که از این میان، بیش از 100 هزار نفر مسلمانان هستند.
اقتصاد ژاپن
برای پرداختن به روش مهاجرت کاری به ژاپن، بررسی وضعیت اقتصادی این کشور ضروری است.
ژاپن سومین قدرت اقتصادی دنیا پس از آمریکا و چین است. با وجود محدودیت در برخورداری از منابع طبیعی، ژاپن در بخش صنعت و فناوری‌های پیشرفته، سرمایه گذاری کرده و امروزه تجهیزات حمل و نقل، اتومبیل، صنایع الکترونیک، ماشین آلات الکتریکی و صنایع شیمیایی، صادرات عمده ی آن محسوب می شوند؛ به طوری که این کشور به عنوان چهارمین کشور صادر کننده در دنیا شناخته می شود. آمریکا، چین و ژاپن، بزرگترین شرکای تجاری ژاپن هستند.


مهاجرت کاری به ژاپن


ژاپن با ایران نیز دارای روابط اقتصادی است. ایران همواره از سرمایه‌گذاری ژاپن در صنایع ایران به ویژه در نفت و گاز، استقبال کرده است. چندی پیش، به نقل از دنیای اقتصاد، مدیرعامل پالایشگاه تبریز از امضای تفاهم ‌نامه شرکت پالایش و پخش فرآورده‏های نفتی خود با شرکت نیپون اویل ژاپن برای مطالعه ی طرح ادغام فرآیندی پالایشگاه و پتروشیمی تبریز خبر داد.
مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، علاوه بر مباحث حقوقی مطرح در بحث مهاجرت، به مشاوره های اقتصادی، با متقاضیان مهاجرت کاری به ژاپن نیز می پردازند.

مهاجرت به ژاپن


هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، با بهره گیری از وکلای رسمی دادگستری و حقوقدانان مجرب در امر مهاجرت، آماده ی ارائه ی انواع خدمات حقوقی به متقاضیان در خصوص مهاجرت کاری به ژاپن است است.
مهاجرت به ژاپن مستلزم اخذ اقامت یا ویزای این کشور است. طرق اصلی مهاجرت به این کشور عبارت است از:
الف ) مهاجرت به ژاپن برای کار
ب ) مهاجرت به ژاپن برای تحصیل
پ ) مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج
در ادامه به بررسی مهاجرت کاری به ژاپن می پردازیم.
با داشتن ویزاهای کاری ذیل، می توان در کشور ژاپن به اشتغال پرداخت. کسانی که اقامت دائم ژاپن دارند و یا فرزند یا همسر آنان ژاپنی است، این امکان را دارند که آزادانه در هر یک از مشاغل موجود مشغول به کار شوند. افرادی نظیر پرفسورها، معلمین، سرمایه گذاران، وکلا و پزشکان، اجازه ی کار کردن در یک سری از مشاغل را خواهند داشت که این امر مستلزم دریافت اجازه نامه ی رسمی از اداره ی مهاجرت ژاپن است.
در ادامه برخی از راه های شایع برای بدست آوردن ویزای کار ژاپن معرفی می شود:
1- ویزا ی کار ۹۰ روزه؛
متقاضی می تواند طی این ۹۰ روز، بدون ویزای کار در ژاپن فعالیت داشته باشد. این روش برای کسانی مناسب است که هنوز پیشنهاد شغلی در ژاپن ندارند و به دنبال یافتن کار در این کشور هستند.
2- ازدواج با یک تبعه‌ی ژاپنی؛
چنانچه یک فرد ایرانی با یک فرد تابع کشور ژاپن ازدواج کند، می تواند در صورت داشتن سایر شرایط، ویزای کار ژاپن را اخذ کند. در صورتی که شخص مایل به زندگی خارج از ژاپن باشد، می بایست هر پنج سال، ویزای کاری مربوط را تمدید نماید.
3- داشتن پیشنهاد از کارفرمای ژاپنی
مطمئن و کم درد سر ترین راه برای اخذ اقامت کاری در اکثر کشور های دنیا، داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای آن کشور است. کشور ژاپن نیز از آن دسته از پیمانکاران و کارگران خارجی که از سوی کارفرمایان ژاپنی پیشنهاد داشته اند، حمایت می کند و این امر دارای منافع اقتصادی برای این کشور نیز است. این ویزا حسب کار مورد نظر، از یک تا سه سال معتبر و البته قابل تمدید است.


مهاجرت کاری به ژاپن


باید گفت که برخی افراد در گرفتن ویزای کار ژاپن در اولویت هستند که این افراد عبارتند از:
- ) دارندگان مدرک دانشگاهی مرتبط با کار در ژاپن
- ) کسانی که حداقل ۱۰ سال تجربه ی حرفه ای در مشاغل مهندسی دارند
- ) کسانی که حداقل 3 سال تجربه ی کاری حرفه ای در خدمات بین المللی دارند
- ) سرمایه گذاران خارجی با داشتن حداقل 5 میلیون ین دارایی برای سرمایه گذاری در ژاپن
درآمد و هزینه‌ها در ژاپن
متوسط دریافتی شاغلان در ژاپن، به ازای هر ساعت، 5 الی 8 دلار برآورد می شود. البته طبیعی است که این امر بستگی به نوع شغل فرد و میزان حرفه ی وی دارد. از این لحاظ، ژاپن در مرتبه ی سیزدهم در دنیا قرار دارد. گفتنی است این مبلغ به ازای هر ساعت کار در ایران، حدود 1.5 الی 2 دلار است.
هزینه های زندگی در ژاپن، با آنکه نسبت به هزینه های مشابه در ایران اندکی بیشتر است، لیکن به نسبت درآمد شاغلان، منطقی و معقول است. هزینه ی اجاره ی آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر های ژاپن، به صورت متوسط از 800 الی 900 دلار در ماه در نوسان است. این مبلغ در خارج از شهر و یا حومه ی آن، به حدود 500 دلار در ماه نیز کاهش می یابد. گفتنی است قیمت هر لیتر بنزین در این کشور، حدود 1.5 دلار است.
سایر طرق مهاجرت به ژاپن
همانطور که گفته شد، تحصیل در ژاپن و ازدواج با یک تبعه ی ژاپنی نیز می تواند منجر به اخذ اقامت این کشور شود. برای مثال در صورت اقدام از طریق ازدواج با یک تبعه ی ژاپنی، ارائه ی مدارک زیر به اداره ی مهاجرت ژاپن ضروری است:
- ) مدارکی دال بر عدم داشتن همسر (شناسنامه)؛
- ) تأییدیه های پزشکی که متناسب با قوانین کشور ژاپن کسب شده است؛
- ) مدارکی دال بر کفایت توانایی مالی برای اداره ی زندگی در ژاپن؛
و ...
خدمات رادیو وکالت


مهاجرت کاری به ژاپن


هلدینگ حقوقی رادیو وکالت متشکل است از حقوقدانان و وکلای رسمی دادگستری که هر یک در دپارتمان های مخصوص، مشغول به مشاوره حقوقی و وکالت هستند. دپارتمان مهاجرت و اعزام دانشجو، اقدام به ارائه ی مشاوره با متقاضیان مهاجرت می نماید. متقاضیان مهاجرت کاری به ژاپن، می توانند از طریق برقراری ارتباط، از مشاوره های حضوری و تلفنی در خصوص مهاجرت به ژاپن برای کار آگاه شوند. متخصصین ما در خصوص شرایط مهاجرت کاری به ژاپن و میزان صرفه های اقتصادی، متناسب با وضعیت و حرفه ی متقاضی، به مشاوره می پردازند. بررسی وضعیت اشتغال و پیشنهاد های کاری از ژاپن، از دیگر خدمات این هلدینگ است. در صورت تمایل به درخواست مهاجرت، مشاورین ما می توانند در تهیه ی مدارک لازم به وی کمک کنند. خدمات هلدینگ رادیو وکالت، دوره ی پس از یافتن شغل در ژاپن را نیز شامل می شود و در خصوص دریافت ویزا و استقرار در ژاپن نیز به همکاری می پردازد.
در خاتمه باید گفت که علی رغم پیش بینی اکثر مسائل در قوانین و مقررات مکتوب، کماکان برخی موارد خارج از قوانین و به صورت رویه های عملی اعمال می شوند. این امر به دلیل جدید بودن طرح برخی مسائل در نظام های حقوقی هر کشور است که قابل پیش بینی نبوده و لاجرم می بایست از طرق دیگری، به سامان دهی آن پرداخت. برای مثال اداره ی مهاجرت ژاپن، دارای یکسری دستورالعل ها و بخشنامه ها است که بعضاً به صورت عمومی نیز منتشر نمی شود و یا دسترسی به ان ها دشوار است. لذا برای آگاهی از این اسناد و برخی رویه های نا نوشته، می بایست با مراجعه به متخصصین این امور، با کم و کیف آن ها آشنا شد. در این مسیر، هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، با بهره گیری از حقوقدانان و وکلای رسمی دادگستری، آمامده ی ارائه ی انواع خدمات حقوقی به متقاضیان در خصوص شرایط مهاجرت کاری به ژاپن است. با ما در ارتباط باشید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
امید
سلام خسته نباشید من ۲۸ سالمه و ۱۰ سال کار آزاد جوشکاری آهن کردم ۶سال فست فوت کار کردم نقاشی هم بلدم میخوام برم ژاپن واسه کار لطفا راهنمایی کنید مرسی
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و وقت بخیر گروه حقوقی رادیو وکالت هیچگونه خدماتی در راستای مهاجرت به ژاپن ارائه نمی‌دهد. با تشکر
sahar
سلام و خسته نباشید من دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانم با مدرک پزشکی عمومی امکان گرفتن ویزای کاری ژاپن برای من وجود داره ؟ ایا هزینه خیلی بالایی میخواد ؟؟ با تشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام در حال حاضر خدماتی برای کشور ژاپن ارائه نمیدهیم.
سعید
سلام. من 37 سال دارم مجرد هستم و میخواهم برای کار به هر کدام از کشورهایی که شما میتوانید برای رفتن کمکم کنید بروم. البته کشوری که هزینه کمتری داشته باشد که خیلی بهتر است. ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز اطلاعات خیلی کمی ارائه دادید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
علیرضا مرادپور
با سلام من مدت یک سال ژاپن بودم ودر یک خشک شوئ مشقول بودم وهیچ گونه مشکلی نداشتم خودم خواستم که برگردم حدود ۲۵ سال از این برگشت میگذرد حالاهم میخواهم دوباره برگردم چکار باید کرد چقدر هزینه دارد . از پاسخ شما متشکرم
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- موسسه ما در خصوص کشور ژاپن خدماتی ارائه نمی کند.