شرایط مهاجرت کاری به کشور آلمان

 

یکی از روش های مهاجرت به آلمان اخذ ویزای کار آلمان است.کشور آلمان از جمله کشور هایی است که بستری برای پذیرش نیروی کار متخصص فراهم کرده.به همین خاطر اخذ ویزای کار طرفداران بسیاری پیدا کرده.

دولت آلمان دارای صنعت و اقتصاد پیشرفته ای در سطح دنیاست و همین عامل سبب شده به جذب نیرو های متخصص از سراسر دنیا بپردازد تا همچنان در صدر کشورهای پیشرفته قرار گیرد. افرادی که مهارت و تخصص بیشتری دارند قطعا شانس بالاتری برای اخذ ویزای کار آلمان دارند.

مهاجرت کاری به آلمان دارای شرایطی است که که موسسه حقوقی رادیو وکالت با ارائه این شرایط راهنمای شما در این نوع مهاجرت خواهد بود.

مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان از طرق زیر حاصل می شود:

 

  • مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی،این مدرک باید از سوی سازمان ارزیابی مورد تایید قرار بگیرد.اصولا رشته هایی که مورد تقاضای دولت آلمان باشد موفقیت بیشتری برای مهاجرت کاری آلمان خواهند داشت.کشور آلمان در رشته های پزشکی،مهندسی و علوم پایه شرایط بسیار خوبی دارند و در واقع بازار کار آلمان در این رشته ها بسیار گرم است. از سوی دیگر دولت آلمان در این رشته ها طبق آمار اتحادیه اروپا با کمبود متخصص مواجه است لذا زمینه را برای پذیرش افراد متخصص فراهم کرده تا در صدد جبران این کمبود بر آید.
  • سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی یکی دیگر از شرایط مهاجرت کاری به آلمان به شمار می رود.متقاضی مهاجرت به آلمان باید به مدت حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خود داشته باشند.البته این مدت هرچقدر بیشتر باشد شانس پذیرش و امتیازات بیشتر میشود.

افراد متخصص میتوانند پس از اخذ ویزای جستجوی کار اقدام به اخذ ویزای کار اتحادیه اروپا (بلو کارت) نمایند.طبق این کارت دارنده می تواند به عنوان متخصص در تمامی کشور های عضو اتحادیه فعالیت داشته باشد.برای افرادی که میخواهند بلو کارت دریافت کنند داشتن سابقه کار 8 ساله الزامی است.

3-تسلط به زبان رسمی آلمانی: از جمله شرایط لازم برای مهاجرت کاری به آلمان کسب مهارت زبان آلمانی است. زبان آلمانی به سه سطح A (مقدماتی) ،B (پیشرفته) ،C  (تخصصی) تقسیم می شود که متقاضی مهاجرت کاری به آلمان باید سطح B زبان آلمانی را آموزش دیده باشد.زیرا بدون یادگیری زبان آلمانی امکان فعالیت در شرکت ها و ارگان های آلمان وجود ندارد.

افرادی که خواهان اخذ بلو کارت هستند باید زبان آلمانی را در سطح C آموزش دیده باشند.

لازمه مهاجرت کاری به آلمان اخذ ویزای این کشور است. در ابتدا باید مهاجر برای اخذ ویزای جستجوی کار اقدام نماید پس از آن ظرف یک بازه زمانی 6 ماهه فرصت دارد تا کار متناسب با رشته و سابقه کار خود را پیدا نماید سپس ویزای کار آلمان را اخذ خواهد کرد و از این طریق امکان آشنایی با کارفرمایان فعال در زمینه رشته تحصیلی را پیدا خواهد کرد.

به طور کلی برای مهاجرت کاری به آلمان از روش های زیر می توان اقدام کرد:

  • دانشجویانی که دانشنامه تحصیلی خود را از کشور آلمان اخذ کرده باشند می توانند پس از فارغ التحصیلی بدون سابقه کار اقدام به اخذ ویزای کار آلمان نمایند.
  • روش متداول برای مهاجرت کاری به آلمان اخذ ویزای کاری آلمان است.همان طور که در بالا اشاره شد مهاجر با ارائه مدرک تحصیلی و سابقه کار می تواند اقدام به اخذ ویزای کار و مهاجرت به آلمان نماید.
  • پس از ارسال مدارک برای کسب اجازه کار از سوی دولت آلمان، این امکان وجود دارد تا یک شرکت آلمانی به متقاضی درخواست همکاری دهد در این صورت به فرد فرصت داده می شود تا ظرف 3 ماه خود را آماده مهاجرت کاری به آلمان نماید.
  • دولت آلمان ازسوی اتحادیه اروپا این اختیار را دارد که به افراد متخصص و دارای مهارت بالا در زمینه تحصیلی خود ،اجازه ورود به آلمان و انجام فعالیت را دهد.به عبارت دیگر صدور بلو کارت برای افراد متخصص با سابقه کاری بالا و مسلط به زبان آلمانی یکی از راه هایی است که منجر به مهاجرت کاری به آلمان می گردد.بلو کارت دارای اعتبار 4 ساله است و دارنده کارت می تواند پس از انقضای این مدت نسبت به اخذ اقامت دائم آلمان اقدام کند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت کاری به آلمان و دریافت مشاوره با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت از طریق شماره 02188705123 تماس حاصل فرمایید.