مهاجرت قانونی به اتریش

مهاجرت قانونی به اتریش

کشور اتریش از جمله کشورهای ثروتمند قاره اروپا محسوب می‌شود و به دلیل بالا بودن سطح استانداردهای زندگی در آن همواره یکی از گزینه‌های متقاضیان به منظور مهاجرت بوده است. راه‌های گوناگونی جهت مهاجرت قانونی به اتریش وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مهاجرت قانونی به اتریش از طریق تمکن مالی، مهاجرت قانونی به اتریش از طریق کار، مهاجرت قانونی به اتریش ازدواج، مهاجرت قانونی به اتریش از طریق تحصیل، از طریق سرمایه‌گذاری، از طریق کارت سفید قرمز سفید اشاره داشت که به منظور آگاهی بیشتر متقضیان به توضیح مختصری در مورد هریک می‌پردازیم.

پیش از پرداختن به راه‌های مهاجرت قانونی به اتریش به این باید توجه نمود که متقاضی مهاجرت قانونی به اتریش بعد از گذراندن بازه زمانی 4 تا 5 ساله موفق به اخذ اقامت دائم این کشور می‌شوند. لذا در روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌نماییم، تنها اقامت موقت این کشور برای متقاضی صادر می‌شود.

مهاجرت قانونی به اتریش از طریق تمکن مالی

داشتن شرط تمکن مالی از حمله راه‌های اخذ اقامت اتریش مهاجرت قانونی به اتریش محسوب می‌شود. تمکن مالی بدین صورت تعریف می‌شود که اگر سرپرست یک خانواده بتواند درآمد ثابت ماهیانه 2000 یورو برای خود، 400 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال خود را دارا باشد، می‌تواند با پشتوانه مالی خود اقدام به مهاجرت قانونی به اتریش نماید. برای انجام فرآیند مهاجرت از طریق شرط تمکن مالی، مبلغ درآمد ماهیانه‌ای که به آن اشاره شد در طول بازه زمانی یک ساله باید در حساب بانکی شخص متقاضی مهاجرت، در ایران قابل دسترس باشد.

اما راه‌هایی که می‌توان به وجود تمکن مالی استناد کرد عبارت‌اند از :

  • اجاره نامه ملک
  • سود سهام شرکت بورسی
  • سود سپرده بانکی
  • حقوق بازنشستگی

 مهاجرت قانونی به اتریش

 

مهاجرت قانونی به اتریش از طریق کار

از آنجایی که کشور اتریش عضو پیمان شنگن می‌باشد، این موضوع عاملی شده است تا تقاضاها جهت اخذ ویزای کار و مهاجرت قانونی به اتریش از طریق کار افزایش یابد. بدین منظور در قدم اول متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق کار می‌توانند ویزای 6 ماهه از سفارت اتریش دریافت کنند که امکان جست و جوی کار در این کشور را برای ایشان فراهم می‌کند. پس از یافتن کار و عقد قرارداد و انجام مراحل اداری کارت اقامت یک ساله اقامت در اتریش  به ایشان جهت مهاجرت قانونی به اتریش صادر می‌شود. شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری و مهاجرت قانونی به اتریش داشتن از طریق سیتم امتیاز دهی بر اساس پارامترهایی چون سن, مدرک تحصیلی, سابقه کاری, حقوق بالا, کارهای تحقیقاتی و مدرک صورت می‌گیرد که کسب حداقل امتیاز 70 شرط لازمه آن است.

مهاجرت قانونی به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت قانونی به اتریش از طریق ازدواج یکی دیگر از راه‌کارهای اخذ اقامت این کشور می‌باشد. طبق قانون تابعیت ازدواج در اروپا و خصوصا کشور اتریش، در صورتیکه یک زن یا مرد اتریشی با فردی از تابعیت و کشوری دیگر ازدواج کند، هیچگونه محدودیتی در خصوص اعطا اقامت اتریش به ایشان وجود ندارد. البته خاطرنشان می‌شود اقامتی که از این طریق اخذ می‌شود اقامت دائم اتریش نمی‌باشد و برای اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج در اتریش باید حدود 5 یا 6 سال از زندگی مشترک زوجین سپری شده باشد تا ایشان بتوانند برای اقامت دائم کشور اتریش اقدام کنند .

مهاجرت قانونی به اتریش از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

کشور اتریش با توجه به نرخ مناسب مالیات، شرایط مطلوبی را برای متقاضیانی که قصد مهاجرت قانونی به اتریش از طریق سرمایه گذاری را دارند فراهم نموده است. روش کار بدین صورت می‌باشد که با مبلغی در حدود 3 میلیون  به صورت وجه نقد و مشخص بودن منبع ایجاد آن می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری اقدام به اخذ اقامت اتریش نمود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که منبع درآمد شخص متقاضی باید قابل استناد بوده و راه و روش بدست آوردن این میزان پول نیز از روش قانونی و قابل اثبات باشد. در صورت موافقت با درخواست فرد متقاضی از طرف دولت اتریش، مهاجرت قانونی به اتریش و اخذ اقامت این کشور برای ایشان میسر خواهد شد.

مهاجرت قانونی به اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به یک کشور از جمله راه‌های کم هزینه و کم ریسک‌ می‌باشد. اتریش با داشتن دانشگاه‌هایی مشهور در دنیا و سطح بالای علمی و همچنین شهریه نسبتا ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر در قیاس با سایر کشورهای اروپایی، به مقصدی برای دانشجویان بدل شده است. شهریه‌ دانشگاه‌های این کشور بالغ بر حدود 350 تا 750 یورو در هر ترم تحصیلی(هر نیمسال تحصیلی) می‌باشد. مهاجرت قانونی به اتریش از طریق تحصیل همواره برای متقاضیان دانشجو فراهم می‌باشد.

مهاجرت قانونی به اتریش از طریق اخذ کارت قرمز سفید قرمز

یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت قانونی به اتریش، روش اخذ کارت قرمز سفید قرمز اتریش است. کارت قرمز سفید قرمز به منظور اقامت 2 ساله برای افراد متقاضی ارائه می‌شود. شروط لازم جهت مهاجرت قانونی به اتریش از طریق کارت قرمز سفید قرمز آن است که نیاز به آزمونی مبنی بر تسلط کافی بر زبان آلمانی نیست، اما باید مدارک معتبر جهت اطمینان و پشتوانه کاری را ارائه شود. خانواده افرادی که این کارت را دارند در تبصره‌ای می‌توانند از اقامتی کوتاه اما نه به صورت دائم برخوردار شوند.

 اخذ اقامت دائم در اتریش از هر کدام از راه‌هایی که به آن اشاره شد، پس از حضور مستمر در این کشور و بعد از گذشت 4 الی 5 سال صورت می‌پذیرد.

 

رادیو وکالت با داشتن کادری مجرب و متخصص در امور مهاجرتی، آماده مشاوره با عزیزانی که قصد مهاجرت قانونی به اتریش را دارند، می‌باشد. با کارشناسان ما در تماس باشید.


 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد