مهاجرت دائم به اتریش

مهاجرت دائم به اتریش

اروپا که به عنوان قاره سبز شناخته شده است با کشورهایی پیشرفته و استانداردهای بالا زندگی در آن همواره جزو اولویت‌های اول متقاضیان مهاجرت می‌باشد. از جمله کشورهایی که می‌توان به منظور مهاجرت و دریافت اقامت به آن اشاره نمود، کشور اتریش است. کشور اتریش از جمله کشورهای ثروتمند قاره اروپا محسوب می‌شود و به دلیل بالا بودن استانداردهای زندگی در آن همواره یکی از گزینه‌های مهاجرت بوده است. در این مطلب قصد داریم تا شما را در ابتدا با کشور اتریش، هزینه‌های زندگی در این کشور و در نهایت با روش‌های مهاجرت به اتریش آشنا نماییم.

اتریش قلب زیبایی‌های اروپا

زیبایی‌های این کشور که شامل مناظر دیدنی، شهرهای مدرن و روستاهای تاریخی است، این کشور را به بوم نقاشی تبدیل کرده است. صحبت از مناظر زیبای طبیعت این کشور به میان آمد، باید در نظر داشت این کشور با رشته کوه‌های آلپ در سرتاسر خویش محصور شده و جنگل‌های پهناور زیبایی دو چندان به این کشور بخشیده است. از طرفی وجود دریاچه‌های شیشه‌ای که در نوع خود بی‌نظیر می‌باشند از دیگر قطب‌های جاذبه این کشور می‌باشد. از عوامل قابل توجه دیگری که برای بسیاری از مهاجران جذاب است می‌توان به آب و هوای معتدل، مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی در سطوح بالا و استاندارد، آموزش عالی، ثبات سیاسی و اقتصادی و محیطی امن اشاره نمود. برای افرادی که خواهان پیشرفت هستند، اتریش می‌تواند هدفی بزرگ و مناسب باشد.

مهاجرت دائم به اتریش

روش‌های مهاجرت دائم به اتریش

در ادامه مطلب به روش‌های مهاجرت دائم به اتریش می‌پردازیم که از جمله آن‌ها مهاجرت دائم به اتریش از طریق کار، مهاجرت دائم به اتریش از طریق تحصیل، از طریق سرمایه‌گذاری، از طریق کارت سفید قرمز سفید و مهاجرت دائم به اتریش از طریق تمکن مالی را می‌توان ذکر نمود.

شایان ذکر است که در تمام مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود متقاضی مهاجرت دائم به اتریش بعد از گذراندن بازه زمانی 4 تا 5 ساله موفق به اخذ اقامت دائم این کشور می‌شوند.

مهاجرت دائم به اتریش از طریق تمکن مالی

آن دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت دائم به اتریش را دارند از طریق داشتن تمکن مالی می‌توانند با توجه به شرایطی که در ادامه به آن اشاره می‌شود افدام به مهاجرت به این کشور نمایند. اگر سرپرست یک خانواده بتواند درآمد ثابت ماهیانه 2000 یورو برای خود، 400 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال خود را دارا باشد،مشمول مهاجرت دائم به اتریش می‌شود. راه‌هایی که برای اثبات توانایی مالی شما در این خصوص وجود دارند عبارت است از:

  • اجاره نامه ملک
  • سود سهام شرکت بورسی
  • سود سپرده بانکی
  • حقوق بازنشستگی

قابل توجه است که مبلغ درآمد ماهیانه‌ای که به آن اشاره شد در طول بازه زمانی یک ساله در حساب بانکی وی در ایران قابل دسترس باشد.

مهاجرت دائم به اتریش از طریق کار

کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن می‌باشد، این موضوع سبب شده است تا اشخاص متقاضی بسیاری تمایل به اخذ ویزای کار و در نتیجه مهاجت به اتریش را دارند. در قدم اول متقاضیان می‌توانند ویزای 6 ماهه از سفارت اتریش دریافت کنند که امکان جست و جوی کار در این کشور را برای ایشان فراهم می‌کند. پس از یافتن کار و بستن قرارداد کاری و طی کردن مراحل اداری کارت اقامت یک ساله به ایشان جهت مهاجرت به اتریش صادر می‌شود. معمولا بعد از آنکه شخص متقاضی 4 تا 5 سال در این کشور کار کرده و مالیات پرداخت کند می‌تواند درخواست تقاضای اقامت دائم در اتریش نماید. حداقل شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری و مهاجرت به اتریش داشتن حداقل امتیاز 70 می‌باشد که نحوه محاسبه این امتیاز بر اساس پارامترهایی از جمله سن, مدرک تحصیلی, سابقه کاری, حقوق بالا, کارهای تحقیقاتی و مدرک می‌باشد.

مهاجرت دائم به اتریش از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت دائم به اتریش، سرمایه گذاری است. اگر شما به واسطه تحصیل یا کار مهاجرت به اتریش را در نظر گرفته باشید، این امکان برای شما وجود دارد تا  از طریق ثبت شرکت  اقدام به  سرمایه گذاری در اتریش نمایید. با توجه به نرخ مناسب مالیات، مهاجرت به اتریش گزینه مناسبی برای آن دسته از افرادی که قصد سرمایه گذاری را دارند است. روش دیگر سرمایه‌گذاری با مبلغی در حدود 3 میلیون یورو می باشد، این مبلغ باید به صورت وجه نقد بوده و منبع ایجاد آن نیز مشخص باشد. یعنی باید منبع درآمدتان قابل استناد بوده و راه و روش بدست آوردن این میزان پول نیز از روش قانونی و قابل اثبات باشد. بعد از شروع فرآیند مهاجرت از طریق این مبلغ سرمایه‌گذاری، پول در حساب شما مسدود خواهد شد و اگر پس از بررسی‌های لازم با در خواست شما موافقت گردید این مبلغ وارد پروژه‌های دولتی اتریش شده و شما و خانواده‌تان پاسپورت اتریش دریافت می‌نمایید.که با سرمایه گذاری این مبلغ در کشور اتریش می‌توانید در یک بازده زمانی بسیار کوتاه به تابعیت اتریش برای خود و خانواده دست یابید.

مهاجرت دائم به اتریش از طریق تحصیل

همواره یکی از مناسب‌ترین، کم هزینه ترین و کم ریسک‌ترین راه‌های مهاجرت به یک کشور، مهاجرت تحصیلی می‌باشد. از آنجایی که زبان تحصیلی در اتریش آلمانی است، اما متقاضیان مهاجرت دائم به اتریش از طریق تحصیل در این کشور نیازی به داشتن مدرک دانش زبان آلمانی نداشته و این امکان برای افراد وجود دارد که در ابتدای ورود به این کشور به آموزش زبان آلمانی بپردازند و پس از آنکه دانش زبان ایشان به حد مورد نیاز رسید وارد دانشگاه شود. دانشگاه‌های اتریش با شهریه‌ای بالغ بر حدود 350 تا 750 یورو در هر ترم تحصیلی(هر نیمسال تحصیلی) از جمله مقرون به صرفه‌ترین و در عین حال معتبرترین دانشگاه های اروپا و جهان محسوب می‌شوند. بنابراین تحصیل و بواسطه آن مهاجرت به اتریش از این طریق، به گزینه‌ای ایده‌آل برای دانشجویان و دانش‌آموزان بدل شده است.

مهاجرت دائم به اتریش

مهاجرت دائم به اتریش از طریق اخذ کارت قرمز سفید قرمز

یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت دائم به اتریش، روش اخذ کارت قرمز سفید قرمز اتریش است. متقاضیان دریافت این کارت ابتدا بر اساس داشتن مهارت، تسلط به زبان آلمانی، سن و تحصیلات امتیازی را که بدست می‌آورند که با توجه به آن واجد شرایط بودن اخذ کارت قرمز سفید قرمز برای ایشان بررسی می‌گردد. کارت قرمز سفید قرمز به منظور اقامت 2 ساله برای افراد متقاضی ارائه می‌شود و پس از آن فرد می‌تواند با در دست داشتن این کارت اگر شرایطش به عنوان یک کارفرما مورد قبول باشد، جهت اخذ کارت قرمز سفید قرمز پلاس اقدام کند، که در این صورت مدت آن را تمدید خواهند کرد. شروط لزوم جهت مهاجرت دائم به اتریش از طریق کارت قرمز سفید قرمز آن است که نیاز به آزمونی مبنی بر تسلط کافی بر زبان آلمانی ندارند، اما باید مدارک معتبر جهت اطمینان و پشتوانه کاری را ارائه دهند. خانواده افرادی که این کارت را دارند در تبصره‌ای می‌توانند از اقامتی کوتاه اما نه به صورت دائم برخوردار شوند.

خاطر نشان می‌شود اخذ اقامت دائم در اتریش از هر کدام از راه‌هایی که به آن اشاره شد، پس از مستمر در این کشور و بعد از گذشت 4 الی 5 سال صورت می‌پذیرد.

 

رادیو وکالت با داشتن کادری مجرب و متخصص در امور مهاجرتی، آماده مشاوره با عزیزانی که قصد مهاجرت دائم به اتریش را دارند، می‌باشد. با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد