مهاجرت به گرجستان

مهاجرت به گرجستان

کشور گرجستان از جمله کشورهایی است که در طی چند سال گذشته بسیار مورد توجه ایرانیان برای مهاجرت قرار گرفته است. هزینه های پایین زندگی، نزدیک بودن و همسایه بودن این کشوراز جمله مزایایی است که بسیار مورد توجه توجه است. برای مهاجرت به گرجستان همچون سایر کشورها روش های مختلفی وجود دارد که میتوان به اقامت از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک، کاری ، ازدواج و ... اشاره کرد که ما در این مقاله برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

مهاجرت به گرجستان

 

جغرافیای گرجستان

کشور گرجستان دارای مساحت 69900 کیلومتر مربع میباشد و دارای جمعیتی معادل بر 4661401 نفر، کشور گرجستان بین دریای خزر و دریای سیاه واقع شده است و پایتخت این کشور شهر تفلیس می باشد و بنابر زیبایی های این کشور و هزینه های پایین زندگی متقاضیان زیادی برای سفر و زندگی دارد. اقتصاد کشور گرجستان برپایه کشاورزی می باشد و بنابر داشتن آب و هوای معتدل و مساعد می باشد. مضاف بر کشاورزی، کشور گرجستان معادن بسیار و صنعت گردشگری نیز دارد.

اقامت دائم گرجستان

اخذ مجوز برای اقامت دائم گرجستان صادر می‌شود که باید به مدت 5 سال حداقل در گرجستان سکونت داشته باشید. اگر ویزای شما تحصیلی است برای کشور گرجستان به مدت 5 سال نخواهد بود ، بنابراین شامل اقامت موقت نمیگردد. اگر ویزا درمانی دارید مدت 5 ساله محاسبه نخواهد شد. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که قانون مهاجرت کشور گرجستان همانند سایر کشورها، دارای استثنائات زیادی می‌باشد.

اخذ اقامت گرجستان

هر فرد خارجی که برای مدت 5 سال در گرجستان حضور داشته باشد، ممکن است برای دریافت تابعیت کشور گرجستان تقاضا دهند. از شخص متقاضی درخواست میشود که در آزمون های زبان و همچنین آزمون تاریخ کشور گرجستان شرکت نمایند.

اگر شخصی با یک تبعه گرجی ازدواج نماید این امکان را دارد که پس از دو سال از ازدواج درخواست دهد و با موافقت مواجه شوند،البته در زمان درخواسن زوج همچنان باید با هم باشند و جدا نشده باشند.

وضعیت کار در گرجستان

کار در کشور گرجستان شرایط خاص خود را دارد، گرجستان کشور ثروتمندی نمیباشد و نباید انتظار زندگی با کیفیت بسیار بالا را در آن داشته باشید. در این کشور کار به وفور یافت نمیشود، .و اگر هم یافت شود شرایط خاص خود را دارد، و مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید تسلط داشتن به زبان گرجی و یا روسی می باشد. اکثر مردم این کشور برای کار رغبت زیادی به نبروس کار، خارجی ندارند و این امر زمانی شدت پیدا کرد که آن فرد متقاضی خارجی باشد و بر زبان گرجی نیز هیچ تسلطی نداشته باشد، بنابراین از جمله شزطهای مهم برای کار در کشور گرجستان تسلط نسبی به این زبان می باشد. باید این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که حقوق و دستمزد در این کشور از آن چه که فکر میکنید کمتر است. مردم کشور گرجستان بر عکس مردم کشور ایران به درآمد پایین قانع می باشند و همانند ایرانیان بالایی ندارند. بنابراین ، این نکته را مد نظر داشته باشید که زمان استخدام در کشور گرجستان توقع درآمد بالا را نداشته باشید.

ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به گرجستان به شما عزیزان بیان کردیم، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما درموسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
شکیبا
سلام میخواستم بدونم میشه من و همسرم با پاسپورت بریم گرجستان و در زمان 45 روز کار پیدا کنیم واقامت یکساله بگیریم؟ازنظر قانونی امکان پذیر است؟
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- موسسه رادیو وکالت در زمینه گرجستان خدماتی ارائه نمی کند و اطلاعاتی هم در این زمینه موجود نیست
محمدحسین
سلام اطلاعات کلی می خواستم راجع به مهاجرت به گرجستان و هزینه زندگی در این کشور. ممکنه راهنمایی بفرمایید؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام قربان روز بخیر خدمت شما عرض شود در حال حاضر موسسه حقوقی رادیو وکالت امکاناتی پیرامون مهاجرت به گرجستان ارائه نمی‌دهد. چون این کشور به شهروندان ایرانی تنها اقامت موقت اعطا می‌کند.
باقر
سلام یک سوالی داشتم، من به فرض اقدام به مهاجرت به گرجستان کردم، حالا قصد کار پیدا کردن دارم. از چه طریقی و در چه شغل‌هایی می تونم به کار مشغول شوم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام قربان متاسفانه کشور گرجستان در زمینه شغل و کار بسیار محدود می باشد و شما در نهایت می‌توانید به کسب و کار در رستوران و مارکت مسغول شوید.
هادی
روزبخیر من مقداری سرمایه دارم که می خوام در گرجستان ز طریق اون کسب و کاری راه بندازم و اقامت این کشور رو بگیرم. شرایط به چه شکلی است؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام وقت بخیر در حال حاضر موسسه ما برای مهاجرت به گرجستان اقدامی انجام نمی‌دهد چرا که این کشور تنها اقامت یک ساله و موقت به شما اعطا می‌کند.
محمد
سلام خسته نباشید من و همسرم می‌خواستیم اقامت گرجستان رو بگیریم. چون فکر می‌کنم هزینهاش به ما می‌خوره. شرایط گرفتن اقامت به چه شکلیه؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام دوست عزیز متاسفانه مهاجرت به گرجستان و دریافت اقامت این کشور امکان پذیر نیست. با توجه به شرایط فعلی گرجستان تنها اقامت موقت یک ساله به ایرانیان می‌دهد. و بعد از گذر 5 الی 6 سال شاید به اقامت دائم تبدیل شود.
مجتبی
سلام خدمت شما من می‌خواستم برای مهاجرت به گرجستان و دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنم. شما چه راهی رو به من پیشنهاد می‌کنید؟
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما دوست عزیز متاسفانه کشور گرجستان در حال حاضر اقامت دائم به شهروندان ایرانی اعطا نمی‌کند و تنها اقامت موقت به شما می‌دهد.
احسان
سلام. سطح زبان انگلیسی من در حد متوسط است و می‌خواهم از طریق سرمایه گذاری برای مهاجرت به گرجستان اقدام کنم. باید چه کار کنم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام. شما می‌توانید با حداقل سرمایه چهل هزار دلار بدون نیاز به دانش زبان انگلیسی و زبان گرجی جهت مهاجرت به گرجستان اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.