مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار

روش های مهاجرت به کانادا چیست؟
آیا مهاجرت به کانادا از طریق کار امکان پذیر است؟
پیشنهاد کار با خود اشتغالی چه تفاوتی دارد؟
سیستم اکسپرس انتری (Express entry) چیست؟

مهاجرت به معنای جا به جایی اشخاص از کشوری به کشور دیگر است و می تواند منجر به اخذ اقامت موقت، اقامت دائم و یا حتی تابعیت شود. در این فرصت، به بررسی طرق مهاجرت به کانادا از طریق کار و سرمایه گذاری می پردازیم. در این راستا هلدینگ حقوقی رادیو وکالت با بهره گیری از حقوقدانان و و وکیل مهاجرت و وکلای رسمی دادگستری ایران مجرب در امر مهاجرت، آماده ی ارائه ی خدمات حقوقی به متقاضیان اخذ ویزای کانادا است. با ما در ارتباط باشید.

مهاجرت به کانادا

متقاضیان می توانند از راه های متنوعی، متناسب با توانمندی ها و نیاز های خود، اقدام به مهاجرت به کانادا کنند. این راه ها عمدتاً به سه گروه تحصیلی، کاری و پناهندگی تقسیم می شود.
- ) مهاجرت تحصیلی موضوع این نوشتار نیست؛ با این حال باید اشاره کرد که بالغ بر بیست دانشگاه در کشور کانادا در زمره‌ی هشت‌صد دانشگاه برتر جهان قرار دارد و علاوه بر این، حدود 60 دانشگاه در این کشور، مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و مدارک آن دارای اعتبار است.
- ) یکی دیگر از طرق مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی است. باید گفت که پناهندگی فرایندی طولانی و دشوار است و افراد زیادی در اخذ آن با در های بسته رو به ‌رو می شوند؛ با این حال چنانچه پناهندگی تنها و آخرین راه حل برای فرار از مشکلات باشد، فرد متقاضی می تواند از دو طریق درخواست پناهندگی نماید:
1- درخواست پناهندگی کانادا در داخل خاک این کشور
2- درخواست پناهندگی کانادا در بیرون از مرزهای این کشور
پناهندگی می بایست به دلیل مسائل و مشکلات مذهبی یا سیاسی باشد. مسائل امنیتی نیز در خور توجه است؛ لیکن با توجه به تأمین نسبی امنیت در خاک ایران، درخواست پناهندگی از باب مسائل امنیتی مورد پذیرش کشور کانادا قرار نمی گیرد.
با توجه به حساسیت های موجود در خصوص پناهندگی و لزوم اقدام در مسیر های قانونی، با مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت در ارتباط باشید. گفتنی است بسیاری از خطرات و تهدیدات جانی و مالی در مسیر اخذ پناهندگی، ناشی از جهل به قانون و اقدامات غیر قانونی پناهندگان است.
- ) مسیر دیگر، مهاجرت به کانادا از طریق کار است که خود به چند دسته تقسیم می شود. از آنجا که موارد مطرح در این گروه، جملگی مربوط به اشتغال، سرمایه گذاری و به طور کلی مسائل اقتصادی است، در این نوشتار به بررسی این موارد ذیل طرق مهاجرت به کانادا از طریق کار، می پردازیم.


مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار

از راه های اقتصادی مهاجرت به کانادا، می توان به سرمایه گذاری در این کشور، مهاجرت از طریق نیروی متخصص فدرال و بالاخره مهاجرت به کانادا از طریق کار (پیشنهاد کار) اشاره کرد. در ادامه به بررسی این سه روش مطابق با مقررات کشور کانادا می پردازیم.
الف) سرمایه گذاری:
شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق کار و سرمایه‌گذاری عبارت است از:
1 – سرمایه گذار باید حداقل دارای یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا باشد؛ هرچند تفاوت‌هایی جزئی در مورد این شرط در استان‌های مختلف وجود دارد.
2 – شخصی که از طریق سرمایه گذاری قصد اخذ اقامت در کانادا را دارد، باید ظرف پنج سال گذشته، حداقل به مدت دو سال تجربه‌ی مدیریتی داشته باشد که کم و کیف این امر را می‌توان با مراجعه به مشاوران مهاجرت به کانادا در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، دریافت کرد.
3 – پس از اینکه شرایط مهاجرتی شخص متقاضی مورد پذیرش قرار گرفت، وی می بایست مبلغ هشت‌صد هزار  دلار کانادا را به مدت پنج سال در اختیار دولت مرکزی قرار دهد.
برای مهاجرت به کانادا می ‌توان از طریق سرمایه گذاری استانی نیز اقدام کرد. با اینکه سرمایه گذاری استانی تابع مقررات داخلی هراستان است، با این حال یکسری ضوابط کلی وجود دارد که در همه‌ی استان ‌های کانادا مشترک است:
1- سرمایه‌گذار استانی باید خود شخصاً آن مؤسسه را اداره کند؛
2 – سرمایه‌گذار استانی باید مبلغی در حدود سی و پنج هزار تا شش‌صد هزار دلار کانادا را بسته به استان مربوط، به عنوان دارایی داشته باشد؛
3- سرمایه‌گذار استانی دارای حداقل سه سال سابقه‌ در اداره‌ ی مؤسسه‌ ی خود یا مدیریت یک شرکت باشد.

ب) مهاجرت از طریق نیروی متخصص فدرال:
در این روش متقاضیان می ‌توانند تقاضای خود را به اداره ی مهاجرت و شهروندی کشور کانادا ارسال نمایند. این افراد باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد:
1 – درخواست کار معتبر یا پیشنهاد کار معتبر از یک کارفرمای کانادایی؛
2 – به اتمام رساندن دوره‌ی دکتری در کشور کانادا و یا گذراندن حداقل دو سال تحصیلی از چهار سال دوره‌ی دکتری در یکی از دانشگاه‌ های رسمی کانادا.
بدین ترتیب چنانچه مشاهده می شود، مرود نخست مرتبط با کار است و مورد دوم مرتبط با تحصیلات. متقاضیان در صورت دارا بودن هر یک از این دو مورد، می توانند در مسیر مهاجرت به کانادا گام نهند.

پ) مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار:

مهاجرت به کانادا از طریق کار

این روش یکی از پر طرفدار ترین روش ها برای اخذ اقامت کانادا است. چنانچه از یک شرکت معتبر کانادایی پیشنهاد کاری (job offer) برای متقاضی وجود داشته و این امر مورد تأیید مراجع ذی صلاح در کشور کانادا از جمله اداره‌ی کار این کشور و اداره ی منابع انسانی و توسعه ی مهارت های کانادا هم قرار گرفته باشد، امکان مهاجرت کاری به این کشور فراهم می آید. البته متقاضی می بایست حداقل‌های مربوط به زبان انگلیسی را دارا باشد. شرط زبان، در اکثر روش های مهاجرت به کانادا الزامی است. لیکن نیازی به تسلط صد درصد نیست و بسته به قوانین ایالت های مختلف کانادا، سطح ئ درجه ی مورد نیاز متفاوت خواهد بود. به نظر می رسد که تسلط بر زبان انگلیسی در حد مدرک آیلتس با نمره‌ ی 5.5 الی 7.5 کافی باشد. البته در تعداد اندکی از استان ها، زبان فرانسوی ملاک عمل است.
مشاغلی در حوزه‌های مهندسی عمران، معماری، مکانیک، برق و کامپیوتر، جوشکاری، نجاری، کاشی کاری، آشپزی، مدیریت رستوران، حسابداری، خدمات دولتی، پرستاری خانه و کشاورزی، نمونه‌هایی از این مشاغل است. البته باید دانست که اداره‌ی مهاجرت کشور کانادا با توجه به بازار اشتغال این کشور است که مشاغل مورد نیاز را تعیین می‌کند و لذا لیست مشاغل، ممکن است از زمانی به زمان دیگر متفاوت باشد.
هلدینگ حقوقی رادیو وکالت می تواند در امر برقراری ارتباط با کارفرمای کانادایی به مشاوره و همکاری با متقاضیان بپردازد و با بهره گیری از دانش حقوقی خود، سلامت حقوقی وضعیت اشتغال و کفایت دستمزد متقاضی را تضمین نماید تا حقوق این افراد در کانادا حفظ شود. پیگیری وضعیت اشتغال پس از پذیرش درخواست نیز از دیگر خدمات این هلدینگ حقوقی است.

اکسپرس اِنتِری – Express entry
تمامی موارد مذکور در فوق برای مهاجرت به کانادا از طریق کار، داخل در سیستم اکسپرس انتری خواهد بود. در این سیستم، اداره‌ی مهاجرت کانادا با انتشار جدول امتیاز‌ بندی مهاجران و تعیین حداقل امتیاز های پذیرش، اقدام به گزینش مهاجران می‌ نماید.
موارد امتیاز آور در این سیستم عبارت است از:
- ) ویژگی ها و توانمندی های فردی شخص متقاضی
- ) پیشنهاد شغل از جانب کارفرمای کانادیی
- ) خود اشتغالی
- ) تحصیلات عالی
و ...

مهاجرت به کانادا از طریق کار

اقامت و تابعیت کانادا
در مورد اقامت دائم در کشور کانادا، باید گفت که مهاجرینی که کارت اقامت دائم در کانادا را کسب کرده‌اند، به مدت پنج سال امکان اقامت در این کشور را دارند؛ یعنی کارت اقامت دائم در این کشور به مدت پنج سال اعتبار دارد و پس از انقضا، متقاضیان می ‌توانند برای تمدید آن درخواست دهند مشروط به آن که این افراد در مدت پنچ سال اخیر، حداقل دو سال در کشور کانادا حضور داشته باشند.
تابعیت نیز یکی دیگر از موضوعات دارای اهمیت است. کسانی که کارت اقامت دائم در کانادا را دارند و مقیم این کشور به حساب می ‌آیند، در صورتی که حداقل‌ های مقرر در قوانین کانادا را دارا باشند، می‌ توانند برای اخذ تابعیت (شهروندی) کشور کانادا اقدام نمایند. از جمله‌ی شرایط قانونی لازم برای این امر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1 – داشتن حداقل 18 سال تمام
2 –  حضور حداقل 3 سال در کشور کانادا طی 4 سال قبل از ارسال درخواست شهروندی
3 – پشت سر گذاشتن آزمون و مصاحبه ‌ی شهروندی این کشور.
در مورد مصاحبه باید گفت که ممکن است سؤالات مصاحبه ‌ی استان ‌های مختلف کانادا با یکدیگر اندکی متفاوت باشد؛ با این حال یکسری از مسائل، تقریباً مشابه هستند؛ مثلاً سؤالاتی در جهت اطمینان از اینکه اطلاعات و مدارک ارائه شده از سوی فرد، واقعی و معتبر است.
در پایان باید افزود که نه تنها اطلاع از قوانین دولت مرکزی کانادا، بلکه آگاهی از مقررات داخلی هر ایالت نیز در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار الزامی است. علاوه بر این، اطلاع از عرف های عملی نیز می تواند برای تسهیل مسیر اخذ مهاجرت کارگشا باشد. رویه هایی در خصوص اینکه فرایند ثبت درخواست مهاجرت چه مدت زمان می برد و یا پس از موافقت با درخواست، طرف چه مهلتی ویزای کار برای کانادا صادر می شود. هلدینگ حقوقی رادیو وکالت آماده ی ارائه ی انواع خدمات حقوقی راجع به قوانین و مقررات مهاجرت و نیز رویه های اداری دستگاه های مربوط در کانادا است.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
مهسا ولد بیگی
خیلی خوب بود مطلبتون تشکر از وب سایت عالی و کاملتون
محبوبه
الان هم میشه مهاجرت به کانادا از طریق کار داشت یا خیر؟ شرایطش چیه؟
پاسخ توسط کارشناسان
برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار میتوانید با شماره موسسه تماس حاصل نمایید