مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن

مجمع ‌الجزایر ژاپن با 387000 کیلومتر مربع وسعت، در اقیانوس آرام واقع شده و دارای مرز آبی با کشورهای چین، کره ی جنوبی، کره ی شمالی و روسیه است. جمعیت ژاپن در حدود 130 میلیون نفر است. از جمله دلایل مطلوبیت مهاجرت به ژاپن، شرایط اقتصادی مساعد و استاندارد این کشور است. به طوریکه این کشور سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی و نیز چهارمین کشور صادر کننده در جهان محسوب می‌شود. همچنین لازم به ذکر است حدود 30 درصد از جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهد.

روش‌های مهاجرت به ژاپن

برای اینکه شخصی موفق به کسب اقامت ژاپن شود، می تواند از مسیر های زیر با رعایت شرایط مهاجرت به ژاپن اقدام کند:

  • مهاجرت به ژاپن از طریق اخذ ویزای تحصیلی
  • مهاجرت به ژاپن از طریق اخذ ویزای کاری
  • مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج با تبعه ژاپنی

1)مهاجرت به ژاپن از طریق اخذ ویزای تحصیلی

اشخاصی که قصد مهاجرت به ژاپن از طریق اخذ ویزای تحصیلی را دارند، در ابتدا لازم است تا از دانشگاه‌های این کشور نامه پذیرش دریافت نمایند. بدین منظور نیاز است تا علاوه بر ارائه اصل مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی و ریز نمرات نیاز به ارائه تمکن مالی مناسبی به جهت نمایش توانایی تامین هزینه و مخارج زندگی و تحصیل در دانشگاه‌های ژاپن می‌باشد. لازم به ذکر است دانشگاه‌های این کشور از نظر سطح علمی و رتبه‌بندی در میان سایر کشورهای جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می‌باشند.

 

مهاجرت به ژاپن

 

2)مهاجرت به ژاپن از طریق اخذ ویزای کاری

افرادی که قصد مهاجرت به ژاپن از طریق اخذ ویزای کاری را دارند باید آگاه باشند که اخذ ویزای کار در این کشور به مراتب سخت‌تر از روش‌های دیگر می‌باشد. در این روش لازم است تا از کارفرمای معتبری در ژاپن دعوت‌نامه اخذ نمایید. اشخاصی که با تبعه ژاپنی ازدواج کرده‌اند به راحتی می‌توانند به صورت آزادانه در هر یک از مشاغلی که ظرفیت دارد به کار مشغول شوند اما اشخاصی تحصیل کرده مانند مهندسین و پزشکان اجازه کار در هر شغلی را نخواهند داشت و باید به صورت جدی نسبت به مهاجرت به ژاپن از طریق کار تحقیق نمایند.

3)مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج با تبعه ژاپنی

ازدواج یکی از روش‌های دریافت اقامت هر کشور است. برای مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج باید ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که حتما با تبعه این کشور باید ازدواج نمایید. نکته مهم دیگری که توجه به آن لازم است رسمی بودن ازدواج و داشتن مدارک معتبر در این زمینه است. شرط مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج آن است که شخص متقاضی به صورت متداول به مدت 5 سال در این کشور زندگی کند از طرفی داشتن عدم داشتن سوء پیشینه یا سابقه کیفری از جمله الزامات مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج است. پس از گذشت 5 سال و در صورت عدم جدایی اقامت موقت ایشان به اقامت دائم ژاپن تغییر می‌کند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد