مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان

لهستان کشوری واقع در قلب اروپا می‌باشد پایتخت آن شهر ورشو می‌باشد. آب و هوای لهستان معتدل اقیانوسی است، در واقع آب و هوا در این کشور به شکلی است که زمستان‌ها بسیار سرد و تابستان‌ها گرم می‌باشد. واحد پول کشور لهستان زلوتی می‌باشد. بسیاری از مهاجران از اروپای شرقی و آسیا لهستان را به عنوان کشوری جهت سکوی پرتاب به منظور مهاجرت و زندگی در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا می‌دانند، در نتیجه هر ساله به تعداد اشخاصی که قصد مهاجرت به لهستان را دارند، افزوده می‌شود. شایان ذکر است این کشور عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا می‌باشد.

 

مهاجرت به لهستان

 

مزایای مهاجرت به کشور لهستان

اشخاصی که قصد مهاجرت به لهستان را دارند در صورتی که به این کشور مهاجرت کنند و اقامت آن را کسب نمایند، از امکانات ذیل بهره‌مند می‌شوند:

  • کشور لهستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان‌تر و کم هزینه‌تر می‌باشد.
  • امکان استفاده از خدمات رایگان پزشکی و درمانی
  • مشمول شدن در طرح تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی این کشور
  • سفر به کشورهای عضو شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
  • امکان افتتاح حساب بانکی و تجارت با کشورهای اتحادیه اروپا

روش های اخذ اقامت و مهاجرت به لهستان

اخذ اقامت کاری ، اخذ اقامت تحصیلی ، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ، اخذ اقامت از طریق فعالیت تجاری روش هایی هستند که شما می توانید برای مهاجرت به لهستان از آن ها استفاده نمائید .

مهاجرت به لهستان از طریق کار

مهاجرت به لهستان از طریق کار به واسطه استخدام در شرکت‌های لهستانی وجود دارد. البته لازمه رسیدن به این هدف، دریافت دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی لهستانی می‌باشد. برای آن که به شغل مورد نظر خود در این کشور دست یابید لازم است تا مدارک دانشگاهی متناسب با شغل مورد نظر خود را داشته باشید و یا تجربه شغلی حداقل ۵ ساله داشته باشید .

فرایند دریافت دعوت‌نامه بدین صورت است که در ابتدا لازم است کارفرمایی در این کشور حرفه و شغل مورد نظر خود را در سایت کاریابی این کشور به مدت 3 هفته تا 3 ماه آگهی کند و اگر شخصی خواهان فرصت شغلی مورد نظر در اتحادیه اروپا یافت نشد، درخواست اشخاص خارجی را مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر اتباع خارجی موفق به کسب دعوت‌نامه از کارفرمای لهستانی شوند، قادر خواهند بود تا اقدام به اخذ ویزای کاری این کشور نمایند.

مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل

از جمله دلایل مهاجرت به مجارستان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور می‌باشد. تحصیل در مقطع پزشکی در دانشگاه‌های این کشور از دیرباز مورد استقبال دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این کشور بوده است. همچنین مهاجرت به لهستان به از طریق تحصیل از جمله آسان‌ترین و مقرون به صرفه ترین روش مهاجرت به این کشور می‌باشد. از مزایای تحصیل در لهستان می‌توان به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی و همچنین پایین بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل اشاره داشت. لازم به ذکر است متوسط هزینه‌های زندگی دانشجویی ماهیانه مبلغی در حدود ۳۵۰ الی ۵۵۰ است. امکان کار برای دانشجویان در مقاطع مختلف دانشگاهی نیز وجود دارد و از آن طریق امکان تامین هزینه‌های زندگی توسط شخصدانشجو وجود دارد.

 

مهاجرت به لهستان

 

مهاجرت به لهستان از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت امکان‌پذیر است. در این روش فرد متقاضی می‌تواند علاوه بر اقامت خود برای اعضای خانواده نیز اقامت این کشور را دریافت کند.

فرایند ثبت شرکت در لهستان بدین شکل است که پس از ثبت، شخص متقاضی قادر به مهاجرت و کسب اقامت موقت سه ساله می‌شود. بعد از گذشت سه سال از این اقامت آو تمدید آن به مدت 2 سال، در نهایت بعد از پنج سال برای امکان اخذ اقامت دائم برای شخص متقاضی فراهم می‌شود.

مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

به طور کلی در اکثر کشورها امکان دریافت اقامت از طریق ازدواج با تبعه آن کشور وجود دارد . برای مهاجرت به لهستان نیز در صورت ازدواج با یک شهروند لهستانی امکان دریافت اقامت این کشور را بدست آورد. اشخاصی که قصد مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج را دارند لازم است تا در ابتدا ثبت ازدواج را در دفاتر رسمی این کشور انجام داده و همچنین لازم است تا مراسم ازدواج در اماکن مقدس صورت بگیرد. پس از ازدواج و گذشت حداقل سه سال از زمان ازدواج می‌توان نسبت به کسب اقامت این کشور به صورت دائم اقدام نمود.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد