مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند

از جمله برترین کشورهای اروپایی که سطح رفاه اجتماعی بالایی را نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا به شهروندان خود ارائه می‌کند، فنلاند است. کشور فنلاند با جمعیتی حدودا ۰۰۰ ۳۰۰ ۵ از جمله کشورهای عضو اتحاديه اروپا می‌باشد و پایتخت آن هلسینکی نام دارد. زبان رسمی مردم فنلاند شامل زبان فنلاندي و زبان سوئدي می‌باشد. همسایه ‌های مرزی کشور فنلاند,روسيه نروژ و سوئد  می‌باشند. با توجه به این موضوع که متقاضیان مهاجرت به فنلاند در چند سال گذشته تا کنون سیر صعودی داشته است لازم دانستیم تا خوانندگان گرامی را با زندگی در این کشور و راه و روش‌های مهاجرت به فنلاند آشنا نماییم.

 کشوری با آزادی‌های سیاسی و اجتماعی

نظام سیاسی کشور فنلاند به صورت حکومت دمكراتيك بوده و رئيس‌جمهور در این کشور به صورت انتخابات مستقيم هر شش سال يك بار انتخاب می‌شود. همچنین نمایندگان مجلس در این کشور هر چهار سال یکبار انتخاب می‌شوند.

اشخاص مسلمانی که در کشور فنلاند هر شخص با هر دین و مذهبی که دارد می‌تواند کاملا  آزادانه اعتقادات خويش را بيان كند و در عین حال این امکان را دارند تا آزادانه و بدون هیچ‌گونه ممنوعیتی به عضويت تشكيلات مذهبی درآیند و به فعالیت بپردازند. دین اکثریت مردم این کشور مسيحي می ‌باشد و دو كليساي اوانكلي-لوتريايي و كليساي ارتدكس در کشور فنلاند حاکی از تاريخ و فرهنگ غنی این کشور می‌باشد.

مردم فنلاند بسیار صمیمی و خون گرم می‌باشند و شما قادر خواهید بود تا  به راحتی با ایشان ارتباط دوستانه برقرار کنید. در جامعه فنلاند همه با هم برابر هستند و به برابري زن و مرد اهميت داده مي‌شود.

 

مهاجرت به فنلاند 

 

راه‌کارهای مهاجرت به فنلاند

روش‌های متفاوتی جهت مهاجرت به فنلاند وجود دارد که در ادامه مطلب قصد داریم تا به تفسیر هرکدام از آن موارد بپردازیم.

1)مهاجرت به فنلاند از طریق کار

تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای جذب نیروی کاری، از قوانین مشترکی تبعیت می‌کنند. قوانین در کشور فنلاند بدین صورت می‌باشد که کارفرما برای حرفه و شغل مورد نظر خود به مدت 3 هفته تا90 روز آگهی می‌کند و در صورتی که نیروی کاری در این کشور و کشورهای اتحادیه اروپا خواستار این فرصت شغلی نبود، درخواست اشخاص متقاضی ماهجرت به فنلاند از طریق کار که خارج از اتحادیه اروپا هستند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین به دلیل شرایط دشوار جذب نیروی کار در این کشور، علاقه‌مندان مهاجرت به فنلاند، می‌توانند از طریق تحصیل در فنلاند اقدام کرده تا درصد موفقیت یافتن شغل و کار مورد نظر برای ایشان افزایش یابد.

2)مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

تحصیلات در حال حاضر در کشور فنلاند بصورت رایگان ارائه می‌شود و دانشجویانی که قصد مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل را دارند تنها نیازمند پرداخت هزینه و مخارج زندگی خود می‌باشند که بصورت میانگین ماهیانه مبلغی در حدود 800 یورو می‌باشد.

متقاضیان مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل باید در نظر داشه باشند تحصیلات در کشور فنلاند به زبان‌های فنلاندی و انگلیسی امکان پذیر می‌باشد. البته آن دسته از اشخاصی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند، لازم است تا مدرکی مورد تایید در خصوص سطح و تسلط به زبان انگلیسی خویش ارائه دهند.

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا در کشور فنلاند باید توجه داشته باشند که تحصیل در این مقطع به عنوان شغل محسوب می‌شود و دانشجویان در این مقطع قادر به دریافت پروژه و حقوق ماهیانه می‌باشند.

 

مهاجرت به فنلاند

3)مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه‌گذاری

اشخاصی که قصد مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه‌گذاری را دارند لازم است تا با ثبت شرکت، فرایند سرمایه‌گذاری در این کشور را آغاز نمایند. قوانین ثبت شرکت در فنلاند بدین شکل است که در ابتدا نیاز است تا با شخصی فنلاندی در ثبت شرکت شریک شوید. در صورت توافق می‌توانید شرکتی را در کشور فنلاند ثبت کرده اقامت سه ساله این کشور را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که حداقل 51 درصد سهام شرکت در نظر گرفته شده باید به نام شریک فنلاندی باشد تا تصمیم‌گیرنده اصلی شرکت یک شخص فنلاندی باشد.

4)مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور می‌باشد. ازدواج با تبعه یک کشور همواره یکی از راه‌های دریافت اقامت آن کشور بوده است. کشور فنلاند نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به اتباع خارجی‌ای که با شهروند فنلاندی این کشور ازدواج کند، اقامت کشور فنلاند را اعطا می‌کند.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد