3 راه قانونی مهاجرت به عمان(بهترین روش های مهاجرت به عمان)

مهاجرت به عمان

اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای عربی را دارند در حال حاضر با مشکلاتی مواجه هستند و از طرفی ممکن است تنها موفق به اخذ موقت این کشوره شوند. اما از جمله کشورهای عربی که از دیرباز تاکنون روابط دیپلماتیک خود را با ایران حفظ نموده است، عمان می‌باشد. با توجه به این موضوع مهاجرت به عمان برای ایرانیان به راحتی امکان پذیر بوده و از طریق روش‌هایی که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌نماییم، می‌توانند به اقامت این کشور دست‌ یابند.

لازم به ذکر است کشور عمان اخیرا سیاست‌های جدیدی را در راستای پیشرفت و شکوفایی اقتصادی خود در نظر گرفته است که به واسطه آن قصد دارد به رقابت با کشورهایی مانند امارات و قطر بپردازد. در ادامه مطلب در ابتدا به توضیح اجمالی کشور عمان پرداخته و پس از آن روش‌های مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مختصری راجع به عمان

پایتخت کشور عمان شهر مسقط می‌باشد و این کشور مشتمل برچهار استان مسقط، مسندم، ظفار و بریمی است. گفتنی است عمان با مساحتی بالغ بر 500309 کیلومتر مربع دارای جمعیتی بالغ بر 2.5 میلیون نفر است و همچنین تعداد 2 میلیون نفر خارجی در این کشور مشغول به کار و زندگی می‌باشند. عمان از غرب به امارات متحده عربی و عربستان سعودی، از جنوب به یمن، از شمال به تنگه هرمز، و از سمت شرق به دریای عرب محدود می‌شود. همچنین این کشور، سومین کشور بزرگ بعد از عربستان و یمن در شبه جزیره عربستان است. عمان در جنوب شرق این شبه‌جزیره قرار گرفته و تقریباً نیمه شرقی جنوب شبه‌جزیره عربستان را پوشانده است.

 

اقتصاد عمان

کالاهای صادراتی مهم عمان شامل نفت خام، صادرات مجدد کالا، ماهی، فلزات و پارچه است و کالاهای وارداتی مهم آن نیز شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، کالاهای صنعتی مواد غذایی و روغن صنعتی است.

زبان رسمی و غیر رسمی

عربی زبان رسمی مردم کشور عمان و انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم مردم این کشور مرسوم می‌باشد.

انواع راه‌های مهاجرت به عمان:

  • مهاجرت به عمان از طریق کار
  • مهاجرت به عمان از طریق تحصیل
  • مهاجرت به عمان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

1)مهاجرت به عمان از طریق کار

اشخاصی که قصد مهاجرت به عمان از طریق کار را دارند به منظور کار در این کشور به صورت قانونی در ابتدا نیاز به دریافت ویزای کار عمان دارند. زمانی فرد متقاضی کار در عمان می‌تواند ویزای کار در این کشور را اخد نماید، که قبل از ورود به این کشور اقدام به کاریابی کرده باشد و از آن طریق کارفرمای معتبر عمانی را بیابید. در صورت تایید صلاحیت شخص جویای کار توسط کارفرمای عمانی، برای ایشان دعوت‌نامه‌ای صادر می‌شود که بواسطه آن شخص متقاضی می‌تواند اقدام به دریافت ویزای کار کند.

خاطر نشان می‌سازد موسسه حقوقی رادیو وکالت برای متقاضیانی که قصد کار در عمان را دارند می‌تواند اقدام به دریافت ویزای کار در کمتر از 2 ماه نماید. همچنین اشخاصی که تمایل دارند شغل مناسبی قبل از ورود به این کشور بیابند، موسسه حقوقی رادیو وکالت این امکان را برای ایشان فراهم می‌سازد.

 

2)مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

اشخاصی که قصد تحصیل در عمان را دارند بدون نیاز به تسلط به زبان عربی می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور به تحصیل بپردازند. تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در عمان به زبان انگلیسی صورت می‌پذیرد و از این رو اشخاصی که به زبان انگلیسی تسلط دارند به راحتی می‌توانند در عمان تحصیل نمایند. بر خلاف سایر کشورها، اشخاصی که ویزای دانشجویی عمان را اخذ می‌نمایند قادر به کار در این کشور نمی‌باشند.

3)مهاجرت به عمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

از جمله راه‌های متداول مهاجرت به عمان، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در این کشور می‌باشد. اشخاص خارجی این امکان را دارند تا در منطقه آزاد عمان و یا خارج از آن ثبت شرکت کرده و یا حتی اقدام به سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی که دولت این کشور مشخص می‌کند، نمایند. به منظور ثبت شرکت در منطقه نیاز به کفیل عمانی نیست ولی برای ثبت شرکت در خارج از منطقه آزاد متقاضی نیاز به یک کفیل عمانی خواهد داشت.

موسسه حقوقی رادیو وکالت برای آن دسته از عزیزانی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن مجوز‌های لازم را با کم‌ترین هزینه ممکن اخذ نماید. همچنین امکان اخذ اقامت عمان برای خانواده ایشان وجود دارد.

از جمله مزایای سرمایه‌گذاری در کشور عمان عبارتند از:

  • مﺎﻟﻜﻴﺖ ﺻﺪدرﺻﺪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران ﺧﺎرﺟﻲ
  • ارائه وام‌ﻫﺎی ﻛﻼن ﺑﺎ ﺑﻬﺮه نسبتا ﻛﻢ
  • ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺑﺮ درآﻣﺪ ﺷﺨﺼﻲ

ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ‌ﮔﺬاران از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺷﺮﻛﺖ‌ﻫﺎ و ﻛﺎرﺧﺎﻧﻪ‌ﻫﺎی راه اﻧﺪازی ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ آﻧﻬﺎ ﺗﺎ ده ﺳﺎل اول ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ

موسسه حقوقی رادیو وکالت

موسسه حقوقی رادیو وکالت با تجربه درخشان در طول چند سال گذشته در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف آماده مشاوره و راهنمایی عزیزانی می‌باشد که قصد مهاجرت به عمان را دارند. با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
تابان
10 سال در زمینه بیمه نفت و گاز و انرژی در کلیه پالایشگاهها و پتروشیمی ها و .. . سابقه کار دارم.همچنین زبان انگلیسی نسبتا خوبی دارم.مدرک تحصیلی من کارشناسی ،زبان اسپانیایی می باشد. دارای 3 مقام کشوری کاراته و یک مقام بین المللی در کاراته می باشم. برای مهاجرت ،می توانید راهکار ارائه نمایید .
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز شرایط و رزومه خوبی دارید برای مشاوره تخصصی تماس حاصل فرمایید.
علیرضاباجاغی
ببخشیدشماتلفن تماس راکه گذاشته ایدجواب نمیده
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز به دلیل تعمیرات چند روزی تلفنها مسدود بود در خدمتتان هستیم.
سید محمد
سلام ، وقت بخیر 28 ساله هستم و متاهل ، لیسانس مدیریت بازرگانی و همسرم لیسانس مهندسی عمران ، سطح زبان متوسط و حدود 8 سال سابقه کار بازرگانی ،اخذ ویزای کار و تحصیل در عمان با این شرایط امکان پذیر می باشد ؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و عرض ادب گروه حقوقی رادیو وکالت خدمات در راستای تحصیل در عمان ارائه نمی‌دهد. به منظور کار در عمان نیز تنها می‌توان اقدام به اخذ ویزای جست و جوی کار در عمان برای شما نماید، چرا که این مجموعه اقدام به کاریابی در عمان برای حرفه شما نمی‌کند.
وحید
با سلام و احترام اینجانب لیسانس برق دارم.۴ سال سابقه کاری مونتاژ قطعات الکترونیک دارم. آشنایی متوسط زبان عربی دارم با مدرک موسسه .ایا زمینه شغلی برای من در عمان وجود دارد.
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و درود خدمت شما به منظور کار در عمان در رشته شما، شرایط مناسبی وجود دارد و از طریق اخذ ویزای جست و جوی کار در عمان می‌توانید به هدف مورد نظر دست یابید.
محسن
سلام و خسته نباشید،برا مدرک حسابداری با ۱۰ سال سابقه کار در کشور عمان کار هست؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام خدمت شما دوست عزیز با توجه به شرایط شما، اخذ ویزای جست و جوی کار در عمان امکان پذیر می‌باشد.
محمد
با سلام و خسته نباشید خدمت شما بنده مهندسی معماری دارم،خواستم ببینم آیا شرایط مهاجرت به عمان رو دارم،ضمنا از لحاظ شغلی و درآمدی چطور هستش.با تشکر. ضمنا اینجانب در حوزه ی اطلاعات پزشکی سلامت یا مدارک پزشکی هم چند سال سابقه دارم.
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و روز بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت کشور عمان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
مریم
سلام روزتون به خیر.من میکاپ آرتیست هستم و مدرک فنی و حرفه ای دارم.میتونم در عمان مشغول به کار بشم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای این اکور مشاغل در کشور عمان شرایط بسیار خوبی فراهم است و درآمد بالایی نیز خواهید داشت.
محمد بابایی
سلام خیلی جالب بود و ممنون از راهنمایی شما عزیزان. بنده شغلم تاسیسات هست و دوست دارم ویزای کاری بگیرم در کشور عمان. لطفا راهنماییم کنید.ممنون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای تخذ ویزا جست و جو کار عمان در خدمتتان هستیم.
مجید
مجید هستم با سلام من متاهل هستم و دو فرزند دارم در کار بازرگانی و ترخیص کالا میتوانم فعالیت داشته باشم آیا میتوانم در انجا دفتر بازرگانی راه اندازی کرد و ملکی خرید و اقامت گرفت؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز از طریق ثبت شرکت میتونید اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با دفتر ایران ما تماس حاصل فرمایید.
نادر
کارهای مربوط به نقشه برداری پیدا میشه
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز ساخت و ساز در عمان زیاد میباشد بنابراین این قبیل رشته ها نیز بازار کار دارد.
سیاوش
سلام من فوق لیسانس برنامه ریزی محیط زیست از دانشگاه تهران دارم و 47 سالمه. همسر و دو فرزند هم دارم. امکان اقامت برای من هست؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز بله شرایط اخذ ویزا کار، ثیت شرکت و ... را دارید.
فرهاد
باسلام و ادب، احتراما اینجانب قصد اقامت در یکی از کشورها را دارم ، که البته کانادا و عمان از گزینه های اولیه می تواند باشد. مهندس عمران با بیش از بیست سال سابقه اجرایی و مدیریتی کارشناس ارشد توسعه روستایی دانشگاه تهران. متاهل دارای دو فرزند یک پسر ۱۵ ساله یک دختر ۷ ساله زبان انگلیسی ضعیف دارایی حدود ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال سرمایه نقدی حدود ۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال لذا خواهشمند است راهنمایی و گزینه های پیشنهادی خود را اعلام فرمایید...
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای اخذ ویزا در خدمتتان هستیم.
سحر
سلام. من کارشناس تغذیه ورژیم درمانی هستم وتسلط خوبی به درمان با طب سنتی دارم. مثلا بیماریهایی مثل کبد چرب فیبروم وکیست سینه ورحم ومشکلات گوارشی رو با دارهای دست ساز خودم که همگی طبیعی هستند وساده درمان میکنم دوست دارم به عمان مهاجرت کنم ومشغول کار شم. ایا برای من امکانش هست
پاسخ توسط کارشناس (1)
درود بر شما سحر عزیز. قطعا امکان اخذ ویزای کار و ثبت شرکت با توجه به تخصص خود را خواهید داشت. با تشکر
مالک حبیب زاده
با سلام احتراما " اینجانب داری مدارک تحصیلی لیسانس علوم تربیتی شاخه دوره پیش دبستانی را دارم و معلم هستم و در رشته برق صنعتی از اداره فنی و حرفه مدرک برق صنعتی گرفتم ام و در بیرون کار برق ساختمانی انجام میدهم و از لحاظ مالی خدا را شکر داری تمکین مالی هستم لذا به علت مشگلات خانوادگی تقاضای دار در خارج از کشور را دارم تا مدتی از خانواده دور باشم اگه در این زمینه کمک کنین ممنون میشوم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز با توجهبه وضعیت مالی شما میتوانیم کشورهای اوکراین و اسپانیا را به شما پیشنهاد دهیم برای بررسی بیشتر شرایط خود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
قادرسنجانی
دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی هستم پایان خدمت دارم گواهینامه ماشین سبک دارم دارای کار در حوضه انبارداری هستم
محمد مهدی پور
سلام من فوق لیسانس کامپیوتر از دانشگاه امیرکبیر تهران هستم. برای اخذ اقامت کاری نیاز به ویزای کاری دارم .لطفا راهنمایی فرمائید
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای بلو کارت آلمان میتوانید اقدام نمایید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
حجت
با سلام بنده دارای مدرک فوق لبسانس معماری با 7 سال سابقه کار طراحی و نظارت هستم. جهت مهاجرت کاری به کشور عمان خواستار راهنمایی شما می باشم.با تشکر
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. در کوتاه‌ترین زمان ممکن، امکان اخذ ویزای کار عمان وجود دارد. با ما در تماس باشید...