مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

امروزه مهاجرت به کشورهای اروپایی بسیار پرطرفدار بوده و هر ساله این کشورها میزبان مهاجران بسیاری از گوشه و کنار دنیا می‌باشند. از جمله کشورهای اروپایی که متقاضیان بسیاری برای مهاجرت دارد، کشور سوئد می‌باشد. این کشور در شبه جزیره اسکاندیناوی و در شمال اروپا واقع شده است و با کشورهای مانند فنلاند، دانمارک همسایه می‌باشد و بزرگ ترین شهر و پایتخت سوئد شهر استکهلم است. در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف مهاجرت به سوئد می‌پردازیم.

آشنایی با کشور سوئد

سوئد کشوری تقریبا با هوای سرد است و از جمله همسایگان اصلی آن که بیشترین مهاجران را نیز به خود اختصاص می‌دهد، می‌توان به کشور فنلاند اشاره نمود. جالب است بدانید ایرانیان رتبه پنجم مهاجرت به سوئد را به خود اختصاص داده‌اند. از ویژگی‌های بارز دیگری که می‌توان در کشور سوئد به آن اشاره داشت، نرخ بیکاری پایین در این کشور است. این عامل به تنهایی دلیلی برای بسیاری از متقاضیانی می‌باشد که قصد دریافت اقامت این کشور را دارند.

زبان مردم این کشور سوئدی است و اگر تمایل به برقراری ارتباط بهتر با مردمان سوئد دارید، باید این زبان را بیاموزید. چرا که بیشتر مردم آنجا به این زبان صحبت می‌کنند و باید توجه داشته باشید که برقراری ارتباط، یکی  از مهم‌ترین راه‌های پیشرفت در یک کشور دیگر است.

مهاجرت به سوئد

راهکارهای مهاجرت به سوئد

هر کشوری که قصد پذیرش مهاجر را دارد شرایط و ضوابطی را در این خصوص برای کشور خود تعیین می‌کند که از طریق آن اگر شخصی خواهان مهاجرت به آن کشور بود، بتواند با بررسی شرایط خود به طور قانونی و با استفاده از یکی از آن راهکارها به کشور مورد نظر هاجرت نماید. کشور سوئد نیز از آنجایی که عضوی از اتحادیه اروپا می‌باشد، از این رو قوانین و راه‌کارهای تقریبا مشابهی با کشورهای دیگر اروپایی به منظور جذب مهاجر دارد که در ادامه مطلب به هر یک از این روش‌ها خواهیم پرداخت.

1)مهاجرت به سوئد از طریق کار

در کشور سوئد، وب‌سایت‌های معتبری وجود دارند که از طریق آن می‌توان رزومه کاری را برای کارفرمایان مختلف ارسال نمود. در طول این فرایند ممکن است کارفرمایی از شخص متقاضی درخواست مصاحبه کند که در این حالت می‌توان درخواست ویزای کار داده و به مدت دو سال در سوئد اقامت داشته و کار یافت. اگر بعد از دو سال شخص جویای کار، شغل مورد نظر خود را یافت نکرد، برای دو سال دیگر قادر خواهد بود ویزای کاری خود را تمدید کند.  البته این امکان نیز وجود دارد که در صورت مهاجرت از طریق تحصیل به سوئد، ویزای کاری هم درخواست کرد. در این روش حتی بعد از گذراندن یک ترم تحصیلی نیز می‌توانید درخواست اقامت با کار بدهید.

2)مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

برای مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج دو راه وجود دارد. ازدواج با شهروندی سوئدی و یا ازدواج با فردی مقیم شور سوئد. ازدواج با تبعه یک کشور همواره یکی از راه‌های دریافت اقامت یک کشور بوده است. کشور سوئد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به اتباع خارجی‌ای که با شهروند سوئدی و یا مقیم این کشور ازدواج کند، اقامت سوئد را اعطا می‌کند.

3)مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه‌های این کشور یکی از راه‌های مهاجرت به سوئد است.  در این روش در ابتدا نیاز به مدرک معتبر تحصیلی داشته که پس از تایید آن نیز لازم است تا مدرک زبان خود را به دانشگاه‌های این کشور ارائه دهید. معمولا مدرک زبانی که برای مهاجرت به سوئد و تحصیل در دانشگاه‌های این شور مورد استفاده قرار می‌گیرد مدرک زبان آیلتس و یا تافل است که در مدرک آیلتس، باید حداقل نمره 6 کسب شود. شایان ذکر است در مقاطع ارشناسی ارشد و دکتری یافتن دانشگاه و استادی که بتواند به شما بورسیه تحصیلی کمی دشوار است. البته این امکان برای شما فراهم است تا هزینه اولیه و هزینه تحصیلی ترم‌‌های اول را خود پرداخت کنید تا از آن طریق بتوانید برای درخواست کار اقدام کنید.

مهاجرت به سوئد

4)مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اشخاصی که توانایی مالی مناسبی دارند و قصد دارند تا از طریق سرمایه‌گذاری مهاجرت به سوئد نمایند لازم است بدانند کمترین میزان برای سرمایه‌گذاری در سوئد، مبلغی در حدود ۱۵۰٫۰۰۰ دلار است. در ابتدا اگر طرح شما با موفقیت و پذیرش آن رو به رو شود، قادر خواهید بود تا درصدی از این سرمایه را در ابتدا پرداخت کرده و باقی‌مانده آن را در طول پیشرفت طرح بپردازید.

5)مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت

یکی از راه های مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت در این کشور می باشد. متقاضیان ثبت شرکت در سوئد لازم است تا در ابتدا اطلاعات کاملی از شرکت مورد نظر  که قصد ثبت آن را دارند  به سفارت سوئد ارائه دهند. همچنین لازم است تا یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی نیز معرفی نموده تا مشخص شود که ایشان در طول ۲ سال اول و تا زمانیکه شرکت ثبت شده به سود دهی برسد، قادر می‌باشد مخارج مربوط به زندگی خود و خانواده خویش را پرداخت نماید. همچنین متقاضی ثبت شرکت در این کشور نیاز است تا مالک حداقل ۵۰ درصد از سهام شرکت باشد.

6)مهاجرت اشخاص نخبه، مخترع و کار آفرین

کشور سوئد  از طرح‌هایی که برای اقتصاد این کشور سودآور می‌باشد استقبال ویژه‌ای می‌کند. گر از افراد نخبه، کارآفرین، مخترع هستید با ارائه طرح خود به کشور سوئد و مقبول واقع شدن آن به این کشور مهاجرت نمایید. چرا که طرح شما توسط شرکت‌ها و نهادهای مختلف این کشور مورد بررسی قرار گیرد و حتی اگر بسیار عالی باشد، بانک‌ها نیز می‌توانند روی آن سرمایه‌گذاری کنند. با توجه به این موضوع فرایند مهاجرت به سوئد بلافاصله برای شما امکان پذیر می‌شود.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد